Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Toruńskie obchody Święta Niepodległości

2023.11.13
Toruńskie obchody Święta Niepodległości

Starosta Toruński Marek Olszewski i wicestarosta Michał Ramlau wzięli udział w toruńskich obchodach 105. rocznicy odzyskania niepodległości. Główne uroczystości zorganizowano w sobotę 11 listopada pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w alei św. Jana Pawła II

Ku chwale niepodległej!

2023.11.10
Ku chwale niepodległej!

Starosta Toruński Marek Olszewski wziął udział w uroczystościach upamiętniających Święto Niepodległości zorganizowanych w piątek 10 listopada w Zespole Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie.

25-lecie DPS-u w Dobrzejewicach

2023.11.09
25-lecie DPS-u w Dobrzejewicach

Od 25 lat Dom Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Dobrzejewicach stała się drugim domem dla wielu osób potrzebujących pomocy i kompleksowej opieki. Podczas zorganizowanego w czwartek 9 listopada 2023 roku jubileuszowego spotkania władze samorządowe Powiatu Toruńskiego reprezentowała członek Zarządu Powiatu Mirosława Kłosińska.

Koncert Niepodległościowy

2023.11.08
Koncert Niepodległościowy

Polska historia to niezwykła opowieść o wyjątkowych wydarzeniach, postaciach i epokach, które wyryły się w naszej narodowej tożsamości. 

10 listopada 2023 roku, zapraszamy Was do Kończewic (gm. Chełmża), gdzie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie łączące dźwięki muzyki z fascynującą historią Polski. "Lekcja Króla Jana – Koncert Niepodległościowy" organizowany przez Fundację "Kraj Wspaniały" na terenie powstającego Parku Inscenizacji Historycznych (za kopcem „Ziemia Polaków”) to podróż w czasie, która zabierze Cię od legendarnych Sarmatów aż po odzyskanie niepodległości.

E-wizyta w ZUS możliwa także poprzez aplikację mObywatel

2023.11.08
E-wizyta w ZUS możliwa także poprzez aplikację mObywatel

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić swoje sprawy w ZUS. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać twarzą w twarz także online w trakcie e-wizyty. Taką wideorozmowę można zarezerwować nie tylko poprzez stronę zus.pl, ale i przez aplikację mObywatel.

Za pośrednictwem aplikacji mObywatel klienci mogą już umawiać się na wideorozmowę z pracownikiem ZUS. Rezerwacja e-wizyty w aplikacji jest bardzo prosta. Wystarczy wejść w zakładkę „Usługi” i wybrać  kafelek „e-wizyta w ZUS”. Podczas rezerwacji należy wybrać temat e-wizyty, wpisać kod pocztowy miejsca zamieszkania, a  przypadku płatników składek- kod pocztowy siedziby swojej firmy. Następnie należy wybrać dogodny dla siebie termin, podać swój adres e-mail i zarezerwować e-wizytę- informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.

Konkurs wiedzy z zakresu ochrony powietrza „Chroń swoje płuca!”

2023.11.07
Konkurs wiedzy z zakresu ochrony powietrza „Chroń swoje płuca!”

Konkurs przeprowadzany w ramach realizacji wdrażania programów ochrony powietrza w zakresie pyłu zawieszonego PM10, PM2.5 oraz benzo(a)pirenu, obowiązujących dla Powiatu Toruńskiego, Programu ochrony środowiska dla Powiatu Toruńskiego oraz działań proekologicznych.

Już 9 listopada 2023 r. rozpoczyna się kolejna edycja konkursu prowadzonego przez Wydział Środowiska Starostwa Powiatowego w Toruniu, w którym to każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu toruńskiego może wypełnić test i wykazać się wiedzą z zakresu ochrony powietrza. 

Nagrodzimy najciekawsze inicjatywy!

2023.11.06
Nagrodzimy najciekawsze inicjatywy!

Przed nami kolejna edycja konkursu na „Najciekawszą Inicjatywę Społeczną”. Konkursu, którego ideą jest wspieranie aktywności społecznej oraz promowanie dobrych praktyk. Jeżeli jesteście zatem  Państwo realizatorami inicjatywy, która może być inspiracją dla innych lub też udało się wam zrealizować coś co wydawało się niemożliwe to nie zwlekajcie i już dziś zgłoście ją do konkursu na „Najciekawszą Inicjatywę Społeczną”. Bony zakupowe i słodkie niespodzianki czekają.

Konkurs skierowany jest zarówno do stowarzyszeń, fundacji, kół gospodyń wiejskich, ale również do grup nieformalnych np. rad sołeckich, rad rodziców czy też młodzieży z terenu powiatu toruńskiego, realizujących zadania na rzecz powiatu i jego mieszkańców.  

Do konkursu mogą stanąć inicjatywy zrealizowane przez grupy podczas całego okresu ich działalności. Osoby zaangażowane w realizację tych przedsięwzięć zaprezentują je podczas Forum Organizacji Pozarządowych, które odbędzie się 12 grudnia br. To właśnie uczestnicy forum – w drodze tajnego głosowania – dokonają wyboru najciekawszego z nich.

Zwycięzca otrzyma bon zakupowy o wartości 1000 zł, który przeznaczy na urzeczywistnianie swoich celów statutowych lub dalszą działalność społeczną grupy. Ponadto przyznane zostaną 2 wyróżnienia o wartości 500 zł każde. Dla wszystkich grup prezentujących inicjatywy podczas forum przewidziano słodkie niespodzianki. 

Inicjatywę do konkursu można zgłosić do 20 listopada pod nr tel. 56 662 88 42. Pod tym numerem można uzyskać także szczegółowe informacje dotyczące konkursu. Zapraszamy do kontaktu.

Więcej Pań skorzysta z bezpłatnej mammografii

2023.11.06
Więcej Pań skorzysta z bezpłatnej mammografii

Od 1 listopada 2023 roku więcej Polek będzie miało możliwość skorzystania z mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ. Przedział wiekowy Pań uprawnionych do badania w programie został poszerzony o 10 lat. Panie mogą nadal wykonać bezpłatną mammografię w dowolnej lokalizacji, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Konsultujemy "Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Toruńskim na lata 2023-2030"

2023.11.06
Konsultujemy "Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Toruńskim na lata 2023-2030"

 Na podstawie art.19 pkt 1 ustawy o pomocy społecznej  (t.j. Dz.U. z 2023 r., poz. 901 ze zmianami) Starosta Toruński ogłasza konsultacje nad projektem "Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Toruńskim na lata 2023-2030".
Podmiotami uprawnionymi do uczestnictwa w przedmiotowych konsultacjach pozostają wyłącznie właściwe terytorialnie gminy tworzące powiat toruński. Uwagi, opinie, sugestie prosimy zgłaszać do dnia 16 listopada br. na formularzu, którego druk jest do pobrania poniżej.

 

Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

2023.11.03
Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

W dniu 27 października 2023 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Złotorii odbyły się Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych rocznik 2011 i młodsi. Serdecznie dziękujemy panu Mariuszowi Błaszakowi za organizację turnieju. Poniżej wyniki sportowej rywalizacji: 

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.