Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Życzenia na początek wakacji

2023.06.23
Życzenia na początek wakacji

Z okazji rozpoczynających się wakacji Starosta Toruński Marek Olszewski składa najlepsze życzenia nauczycielom i pracownikom szkół oraz całej społeczności uczniowskiej.

Festiwal dobrego smaku i muzyki już niebawem!

2023.06.21
Festiwal dobrego smaku i muzyki już niebawem!

Sobota, 24 czerwca nad Jeziorem Kamionkowskim upłynie pod znakiem pysznego jadła i dobrej muzyki, a wszystko to za sprawą Powiatowo-Gminnego Festiwalu Smaku.

Do Kamionek Małych zjadą się reprezentacje prawie 100 kół gospodyń wiejskich z powiatu toruńskiego, by uczestniczyć w 9. Powiatowym Zjeździe Kół Gospodyń Wiejskich. Przedstawicielki 24 kół rywalizować będą w konkursie kulinarnym „Bitwa Regionów” prezentując swoje najsmaczniejsze dania regionalne. Koła te wystawią również swoje stoiska sprzedażowo-wystawiennicze. Zatem, każdy będzie miał okazję rozsmakować w tych różnorodnych potrawach. Będą pierogi, kluchy ziemniaczane, mięsiwa różnego rodzaju, pajdy chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem, świeżo pieczone pączki, ciasta i … czego tylko dusza zapragnie. Jesteśmy przekonani, że panie sprostają nawet najbardziej wymagającym podniebieniom.

Szachowe Mistrzostwa Krwiodawców za nami!

2023.06.19
Szachowe Mistrzostwa Krwiodawców za nami!

W dniu 17 czerwca 2023 r. w Siedzibie Klubu HDK w Ostaszewie, rozegrane zostały Szachowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Krwiodawców i Mistrzostwa Gminy Łysomice – Seniorów i Juniorów. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 7 rund, z tempem gry po 15 minut na partię dla zawodnika (kojarzenie komputerowe), według obowiązujących przepisów gry Polskiego Związku Szachowego.

100 lat Szkoły Podstawowej w Obrowie

2023.06.16
100 lat Szkoły Podstawowej w Obrowie

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Obrowie powstała 100 lat temu. Niezwykle ważne dla całej szkolnej społeczności jubileuszowe uroczystości zorganizowano w czwartek 15 czerwca 2023 roku.

Obradował Konwent Powiatów

2023.06.16
Obradował Konwent Powiatów

Starosta Toruński Marek Olszewski reprezentował władze samorządowe Powiatu Toruńskiego podczas Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Spotkanie samorządowców odbyło się w środę 14 czerwca 2023 roku w Bladowie w powiecie tucholskim.

Weekend z PTTK

2023.06.15
Weekend z PTTK

W najbliższą sobotę, 17 czerwca 2023 roku Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza mieszkańców miasta i regionu do udziału w kolejnej wyprawie krajoznawczo-pieszej w ramach popularnego cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK”. Spotkanie turystów o godz. 8.45 na przystanku MZK linii 111, przy al. Solidarności, skąd o godz. 8.57 nastąpi wyjazd do Gronowa. Trasa wyprawy będzie przebiegała z Gronowa, przez Brzezinko, Młyniec Pierwszy i Drugi, nad jez. Józefowo, z zakończeniem w Brzozówce. Długość przejścia pieszego wyniesie około 15 km. Wyprawę poprowadzi przodownik turystyki pieszej PTTK Jacek Orłowski.

Zwiedzamy powiat z flisakami

2023.06.13
Zwiedzamy powiat z flisakami

Stowarzyszenie 553 zaprasza do wzięcia udziału w kolejnym projekcie, realizowanym dzięki dofinansowaniu ze środków Powiatu Toruńskiego. Tym razem będzie to wydarzenie o charakterze turystyczno-krajoznawcznym.

„Zwiedzamy powiat z flisakami” to projekt mający na celu przybliżyć jego uczestnikom walory turystyczne i historyczne powiatu toruńskiego. Zostanie zrealizowany w formie spływu łodziami flisackimi, przy wykorzystaniu zasobów toruńskiej Fundacji Wolna Wisła.

Nabór na członków Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych

2023.06.12
Nabór na członków Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych

W związku z kończącą się z dniem 31 grudnia 2023 r. drugą kadencją Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Bydgoszczy, Wojewoda Kujawsko-Pomorski ogłasza nabór na członków Komisji kandydatów organizacji społecznych działających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego na rzecz praw pacjenta.

Ogłoszenie w załączeniu.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.