Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Powiat Dobrych Ludzi 2022: oddaj krew i szpik!
2022.06.06
Powiat Dobrych Ludzi 2022: oddaj krew i szpik!

W ramach koordynowanej przez Powiat Toruński kampanii społecznej „Powiat Dobrych Ludzi” w czerwcu, lipcu i sierpniu promować będziemy ideę oddawania krwi i szpiku kostnego. Dzięki współpracy z organizatorami akcji promującej krwiodawstwo w gminach, Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy oraz Fundacją DKMS w kilkunastu miejscach na terenie powiatu będzie można dołączyć do grona krwiodawców i potencjalnych dawców szpiku.

Z rodziną nie tylko na zdjęciu, ale także na... rowerze
2022.06.04
Z rodziną nie tylko na zdjęciu, ale także na... rowerze
Już w najbliższą niedzielę, 12 czerwca, zapraszamy miłośników dwóch kółek na rodzinny rajd rowerowy, który odbędzie się w Gminie Czernikowo.
 
Jest to kolejny projektu współfinansowany z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego. Rajd pn. "Z rodziną na rowerze"  to świetna okazja na wspólne spędzenie niedzielnego popołudnia na świeżym powietrzu.
 
Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych - konkursy z nagrodami, zabawy animacyjne dla dzieci i młodziezy oraz piknikowy poczęstunek przy Szkole Podstawoej w Makowikach.
 
Szczegóły na plakacie.
 
Polski Ład dla Powiatu – konferencja prasowa Posła Kałużnego
2022.06.03
Polski Ład dla Powiatu – konferencja prasowa Posła Kałużnego

28,5 mln zł otrzymał Powiat Toruński w ramach dwóch edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Rządowe wsparcie w ramach programu Poseł na Sejm Mariusz Kałużny, przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Toruńskiego, Miasta Chełmży i Gminy Chełmża podsumowali podczas konferencji prasowej w piątek 3 czerwca 2022 roku.

Poznawaliśmy historię druku…
2022.06.03
Poznawaliśmy historię druku…

W czwartek (2 czerwca 2022 r.) laureaci quizu przeprowadzonego z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów wraz z osobami towarzyszącymi odwiedzili Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie. Organizatora reprezentował Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Leszek Syroka oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Toruniu Andrzej Pabian.

Wycieczka z cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK”
2022.06.03
Wycieczka z cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK”

W sobotę, 4 czerwca br. Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa zaprasza do udziału w kolejnej wycieczce krajoznawczo-pieszej w ramach popularnego cyklu „Wędrówek rodzinnych z PTTK”. Spotkanie turystów nastąpi o godz. 9.30 na dworcu autobusowym, przy ul. Dąbrowskiego, skąd o godz. 9.45 wyjadą autobusem do miejscowości Pigża (kierunek Łubianka). Trasa wyprawy będzie wiodła z Pigży przez Leszcz, wąwóz leszczyński, leśniczówkę Olek, kapliczkę na Barbarce, leśniczówkę Wrzosy do ul. Pawiej na Wrzosach. Wycieczkę poprowadzi przodownik turystyki pieszej PTTK Jacek Orłowski, a jej długość wyniesie około 11 km.

Orkiestra Dęta Zławieś Wielka zagra na festynie szkolnym
2022.06.02
Orkiestra Dęta Zławieś Wielka zagra na festynie szkolnym

W niedzielę, 5 czerwca br. Orkiestra Dęta Zławieś Wielka zaprasza na kolejny koncert współfinansowany z Budżetu Obywatelskiego Powiatu Toruńskiego.

Orkiestra zagra w trakcie festynu szkolnego organizowanego na placu przy kościele w Złejwsi Wielkiej (wyremontowany teren po SKR). Start o godzinie 14:00. Dodatkowo mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych.

SP w Grzywnie z patronami i sztandarem
2022.06.02
SP w Grzywnie z patronami i sztandarem

Asy polskiego lotnictwa – Franciszek Żwirko i Stanisław Wigura zostali patronami Szkoły Podstawowej w Chełmży. 1 czerwca 2022 roku placówce nadano imię oraz sztandar. Wydarzeniu towarzyszyło odsłonięcie pamiątkowej tablicy.

Postęp prac na drodze Świerczynki – Kowróz
2022.06.01
Postęp prac na drodze Świerczynki – Kowróz

W ciągu ostatnich tygodni wykonawca w zakresie prowadzonej przebudowy drogi powiatowej nr 2021C Świerczynki – Kowróz zakończył budowę zatoki autobusowej wraz z peronem na wysokości miejscowości Kowrózek (w km 2+830- strona prawa). Zarówno zatokę jak i peron wykonano z kostki betonowej. Już wkrótce mieszkańcy, którzy będą korzystali z przystanku autobusowego będą mogli czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.