Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Na pamiątkę I pokoju toruńskiego
2021.10.23
Na pamiątkę I pokoju toruńskiego

120 metrów kwadratowych ma mural upamiętniający podpisanie I pokoju toruńskiego. Na parkingu przy kościele w Złotorii 23 października odsłonięto dzieło Cezarego Mazurkiewicza. W uroczystości wziął udział Starosta Toruński Marek Olszewski.

Barwy i smaki jesieni na pikniku w Grębocinie
2021.10.23
Barwy i smaki jesieni na pikniku w Grębocinie

Mieszkańcy Grębocina świętowali na pikniku sołeckim zorganizowanym na terenie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w sobotę 23 października 2021 roku. Dzięki współpracy Rady Sołeckiej z władzami samorządowymi Powiatu Toruńskiego i Lokalną Grupą Działania „Podgrodzie Toruńskie” sobotnie wydarzenie obfitowało w atrakcje. Uczestników przywitał Starosta Toruński Marek Olszewski.

Konwent Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego
2021.10.22
Konwent Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego

O polityce senioralnej, przygotowaniu samorządu do perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2021-2027 oraz aktualnej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa AFS rozmawiali starostowie powiatów z województwa kujawsko-pomorskiego na konwencie w Wierzbiczanach w powiecie inowrocławskim. Powiat Toruński na konwencie reprezentował Starosta Toruński Marek Olszewski.

Gramy Przeciwko Rakowi: finał w Łysomicach
2021.10.22
Gramy Przeciwko Rakowi: finał w Łysomicach

W zmodernizowanym budynku GS w Łysomicach odbędzie się ostatnie spotkanie w ramach kampanii „Gramy Przeciwko Rakowi”, którą przez cały październik realizowano w naszym powiecie. Projekcja spektaklu w wykonaniu osób zmagających z nowotworem i szczera rozmowa o chorobie zaplanowane zostały na poniedziałek 25 października.

Grębocińskie Barwy Jesieni
2021.10.21
Grębocińskie Barwy Jesieni

Występy seniorów z Klubu Złota Jesień oraz uzdolnionej młodzieży szkolnej, konkursy z nagrodami i biesiada przy ognisku to zaledwie część atrakcji przygotowanych na sobotni piknik w Grębocinie. Wydarzenie nazwane „Barwy Jesieni” organizuje sołtys wraz z radą sołecką przy współpracy m.in. ze Starostwem Powiatowym i Lokalną Grupą Działania „Podgrodzie Toruńskie”.

EKO-odpoczynek w Osieku
2021.10.21
EKO-odpoczynek w Osieku

Powierzchnia edukacyjna dla przedszkolaków została otwarta w Osieku. Środki na realizację tego zadania pochodziły w Budżetu Obywatelskiego Powiatu Toruńskiego.

O współpracy w ramach MOF-u
2021.10.20
O współpracy w ramach MOF-u

Z inicjatywy Starosty Toruńskiego, Marka Olszewskiego we wtorek 19 października 2021 roku odbyło się kolejne spotkanie dotyczące przygotowań do stworzenia nowego ZIT dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.

Pamięci księdza Popiełuszki
2021.10.20
Pamięci księdza Popiełuszki

Uroczysta msza święta w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Górsku i złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym porwanie księdza Jerzego Popiełuszki znalazły się w programie obchodów 37. rocznicy śmierci błogosławionego kapelana Solidarności. W uroczystościach wziął udział Wicestarosta Toruński Michał Ramlau.

O profilaktyce i chorobie w Chełmży
2021.10.19
O profilaktyce i chorobie w Chełmży

Ewa, Dorota, Beata, Edyta, Hania i Ewa – podopieczne Akademii Walki z Rakiem Fundacji „Światło” wzięły udział w spotkaniu w Chełmży, które zorganizowano w ramach kampanii „Gramy Przeciwko Rakowi”. W sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury zaprezentowano spektakl „Mówię do Was”, po którym mieszkańców zaproszono na krótką dyskusję ze świadkami choroby nowotworowej.  

Hala w Gronowie z marszałkowskim wsparciem
2021.10.15
Hala w Gronowie z marszałkowskim wsparciem

Jedna z największych inwestycji Powiatu Toruńskiego - budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie otrzymała wsparcie ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Władze samorządowe regionu przekazały na ten cel 250 tys. złotych, całkowity wkład w realizację tego zadania ma wynieść 1 mln złotych.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.