Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Rusza powiatowy konkurs na wykonanie statuetki
2021.08.04
Rusza powiatowy konkurs na wykonanie statuetki

Starostwo Powiatowe w Toruniu zaprasza do udziału w kolejnym powiatowym konkursie.

Zadanie konkursowe polega na opracowaniu projektu i wykonaniu statuetki pn. „Nagroda Starosty Toruńskiego im. Adama Schedlin-Czarlińskiego”, która będzie wręczana jako nagroda uczestnikom konkursów, osobom, instytucjom, organizacjom pozarządowym, firmom, które osiągnęły sukcesy w kulturze, edukacji, nauce, sporcie, gospodarce lub w zakresie aktywności społecznej i swoją działalnością wniosły szczególny wkład w promocję powiatu toruńskiego ziemskiego w kraju lub za granicą.

77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
2021.08.04
77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
Dziś przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
 
Zarówno w stolicy, jak i w wielu miejscowościach w kraju zaplanowano bardzo dużo związanych z nią wydarzeń. Jednak nawet jeśli nie możecie wziąć udziału w żadnym z nich, warto wejść choć na chwilę na stronę Muzeum Powstania Warszawskiego, zanurzyć się w atmosferze tamtych dni i wspomnieć tych, którzy wtedy zginęli...
 
Z Mirakowa do Małej Grzywny po nowym asfalcie - już wkrótce!
2021.08.04
Z Mirakowa do Małej Grzywny po nowym asfalcie - już wkrótce!

W piątek 30.07.2021 r., została podpisana umowa na remont drogi powiatowej nr 2025C Mirakowo - Mała Grzywna na odcinku 800m. W obecności Wicestarosty Michała Ramlaua oraz członka Zarządu Powiatu Łukasza Kowalskiego podpisy pod dokumentem złozyli dyrektor PZD Adam Orłowski oraz wiceprezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o. z Lipna Staniław Detmer.

Medal 100-lecia dla Starostwa Powiatowego
2021.08.02
Medal 100-lecia dla Starostwa Powiatowego

Pamiątkowy medal 100-lecia powrotu Torunia do wolnej Polski dla Starostwa Powiatowego za krzewienie toruńskiej niepodległości odebrał Starosta Toruński Marek Olszewski z rąk prezydenta Michała Zaleskiego i Przewodniczącego Rady Miasta prof. Marcina Czyżniewskiego. Odznaczenia wręczono podczas toruńskich obchodów 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

1 sierpnia o godz. 17:00 w całej Polsce rozpoczęto oficjalne obchody rocznicy wydarzeń z 1944 roku. Godzinę "W" zwiastują syreny, które usłyszeć można było w Toruniu i w powiecie toruńskim. W uroczystościach zorganizowanych pod obeliskiem Ku czci Żołnierzy Armii Krajowej na placu Rapackiego wzięli udział przedstawiciele środowisk kombatanckich, samorządowcy, a także mieszkańcy, którzy co roku w ten sposób honorują pamięć o bohaterskich powstańcach.

Hrabi pod patronatem Starosty
2021.08.02
Hrabi pod patronatem Starosty

Jedna z najciekawszych grup kabaretowych w Polsce wystąpiła w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w minioną sobotę. Wydarzenie zorganizowane w ramach Artus Festival odbyło się pod patronatem Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego.

Artus Festival to cykl imprez organizowanych przez Centrum Kultury Dwór Artusa. Od wielu lat animatorzy zapraszają do Torunia gwiazdy sceny i estrady, w tym także artystów kabaretowych. Tegoroczny festiwal był okazją do spotkania się m.in. z Melą Koteluk, Abelardem Gizą czy Błażejem Królem.

Wracają nieodpłatne porady prawne
2021.08.02
Wracają nieodpłatne porady prawne

Informujemy, iż z dniem 2 sierpnia 2021 dp lokali w gminach i szkołach wraca nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie. 

Dla kogo darmowa pomoc prawna?
Od początku 2019 roku z nieodpłatnej pomocy prawnej oraz z nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego może skorzystać każda osoba, której nie stać na uzyskanie odpłatnej porady – warunkiem uzyskania nieodpłatnej pomocy jest złożenie stosownego oświadczenia.

ZUS na dyżurze w sprawie 300 plus
2021.08.04
ZUS na dyżurze w sprawie 300 plus

Chcesz złożyć wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start”? Nie wiesz jak to zrobić. Przyjdź do ZUS-u i skorzystaj z pomocy ekspertów, którzy pomogą wypełnić wniosek online. Weź ze sobą dowód osobisty, numer rachunku bankowego, adres mailowy oraz orzeczenie o niepełnosprawności, jeśli dziecko kontynuuje naukę po ukończeniu 20 roku życia i jest osobą z niepełnosprawnością. Musisz również znać numer PESEL dziecka, nazwę i adres szkoły, do której uczęszcza pociecha.

Wycieczka z cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK”
2021.08.03
Wycieczka z cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK”

Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza mieszkańców miasta do udziału w kolejnej wycieczce krajoznawczo-pieszej w ramach cyklu pn. „Wędrówki rodzinne z PTTK”. W dniu 7 sierpnia br. o godz. 9.55 turyści spotkają się na przystanku MZK linii nr 46, przy pętli autobusowej przy ul. B. Jamontta (Rubinkowo II), skąd odjadą o godz. 10.04 do Osieka n. Wisłą. Trasa wędrówki będzie wiodła z Osieka n. Wisłą, przez Dzikowo, Antoniewo, Obory i Kopanino, do Złotorii. Długość trasy wyniesie ca 14 km, a wycieczkę poprowadzi przodownik turystyki pieszej Henryk Miłoszewski.

Ekologiczne zajęcia dla dzieci z powiatowym wsparciem
2021.07.30
Ekologiczne zajęcia dla dzieci z powiatowym wsparciem

Co roku z budżetu Powiatu Toruńskiego przekazujemy dotacje fundacjom i stowarzyszeniom na realizację publicznych zadań między innymi z zakresu edukacji ekologicznej. Jedno z nich polegało na zorganizowaniu warsztatów kształtujących wśród dzieci postawy proekologiczne.

Konsultacje II wersji projektu Programu współpracy z NGO
2021.07.30
Konsultacje II wersji projektu Programu współpracy z NGO

Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyjął II wersję projektu Wieloletniego programu współpracy samorządu województwa kujawsko-pomorskiego z organizacjami pozarządowymi na lata 2021-2025. Teraz czas na konsultacje z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.