Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Szynobusem z Torunia do Czernikowa? Jest na to szansa!
2022.01.21
Szynobusem z Torunia do Czernikowa? Jest na to szansa!

Ożywienie ruchu kolei pasażerskiej na trasie Toruń-Czernikowo było głównym tematem spotkania zorganizowanego z inicjatywy Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego w poniedziałek 17 stycznia w siedzibie Starostwa Powiatowego. Wzięli w nim udział: Poseł na Sejm Jan Krzysztof Ardanowski, samorządowcy reprezentujący Województwo Kujawsko-Pomorskiego, Powiat Toruński, Miasto Toruń oraz trzy gminy powiatu: Lubicz, Obrowo, Czernikowo, przedstawiciele spółek kolejowych, administracji rządowej i samorządowej.

Trwa nabór ofert!
2022.01.21
Trwa nabór ofert!

Zarząd Powiatu Toruńskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań w 2022 roku w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, edukacji ekologicznej, upowszechniania kultury fizycznej oraz turystyki i krajoznawstwa przez organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego.

W bieżącym roku, podobnie jak w ubiegłym, o powyższe środki organizacje pozarządowe aplikują za pomocą generatora ofert systemu witkac.pl. 

 

Słodka niespodzianka dla podopiecznych DPS-ów
2022.01.21
Słodka niespodzianka dla podopiecznych DPS-ów

Mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej w: Browinie, Pigży, Dobrzejewicach i Wielkiej Nieszawce w piątek 21 stycznia otrzymali drobny upominek od władz samorządowych Powiatu Toruńskiego. W ten sposób uczciliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka.

Nowe obowiązki dla fundacji i stowarzyszeń wpisanych do KRS
2022.01.21
Nowe obowiązki dla fundacji i stowarzyszeń wpisanych do KRS

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR) to system, w którym są gromadzone i przetwarzane informacje o beneficjentach rzeczywistych, tj. osoba/osoby fizyczne sprawujące bezpośrednio lub pośrednio kontrolę nad danym podmiotem. Krąg podmiotów zobowiązanych do zgłaszania beneficjentów rzeczywistych określa ustawa z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu i aktualnie obejmuje spółki.

Trwa nabór wniosków
2022.01.18
Trwa nabór wniosków

Informujemy, że do dnia 10 lutego 2022 r. trwa nabór wniosków o przyznanie wyróżnienia Starosty Toruńskiego za wysokie wyniki sportowe.
Przyznawane nagrody za osiągnięcia w wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym współzawodnictwie sportowym są wyrazem docenienia wysiłków zawodników, trenerów, nauczycieli, opiekunów i innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej.

Wniosek o przyznanie wyróżnienia mogą składać następujące osoby/podmioty:
 1. Organy administracji samorządowej,
 2. Dyrektorzy szkół do których uczęszcza uczeń, zespół uczniów,
 3. Stowarzyszenia sportowe i rekreacyjne,
 4. Radni Powiatu Toruńskiego.
 
Regulamin oraz wzór wniosku do pobrania poniżej. Do wniosku należy załączyć dokumenty potwierdzające osiągnięcie przez zawodnika wyników sportowych.

Dokumenty należy złożyć w Punkcie Informacyjnym Starostwa Powiatowego w Toruniu (parter), ul. Towarowa 4-6.

Wędrówki rodzinne z PTTK - ruiny zamku krzyżackiego w Małej Nieszawce
2022.01.25
Wędrówki rodzinne z PTTK - ruiny zamku krzyżackiego w Małej Nieszawce

W dniu 29. stycznia 2022 r. Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza do udziału w kolejnej wycieczce krajoznawczo-pieszej w ramach popularnego cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK”. Spotkanie uczestników o godz. 9.00 na pętli autobusowej linii 10, 29 i 36 MZK przy ul. Szubińskiej. Trasa wędrówki będzie wiodła: z Glinek, poprzez Małą i Wielką Nieszawkę, ruiny zamku krzyżackiego w Małej Nieszawce, Fort X oraz ruiny zamku królewskiego „Dybów”, do pl. Armii Krajowej. Wyprawą o długości ca 13 km pokieruje przodownik turystyki pieszej PTTK Hanna Czech. W trakcie wycieczki turyści obejrzą pozostałości zamku w Małej Nieszawce, ruiny zamku „Dybów” oraz dawny zbór ewangelicki w Małej Nieszawce.

Informacje z ZUS
2022.01.25
Informacje z ZUS

Zakład Ubezpieczeń zaprasza na kolejne dyżury telefoniczne dotyczące Polskiego Ładu i związanych z tym zmian w zasadach naliczania składki zdrowotnej, emeryturach i rentach. Ekspertów będzie można również zapytać jakie zmiany nastąpiły w zasiłkach od nowego roku – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

„Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość" - konkurs
2022.01.24
„Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość" - konkurs

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła XIV edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

Konkursy Stowarzyszenia Gmin Ziemi Dobrzyńskiej
2022.01.24
Konkursy Stowarzyszenia Gmin Ziemi Dobrzyńskiej

Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej zaprasza do organizowanych przez nich cyklicznych konkursów:

- konkursu regionalnego (historii),

- fotograficznego,

- plastycznego orasz multimedialnego.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.