Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Weź udział w tworzeniu Planu Adaptacji do Zmian Klimatu dla MOF Torunia
2022.10.12
Weź udział w tworzeniu Planu Adaptacji do Zmian Klimatu dla MOF Torunia

W związku z trwającymi pracami nad przygotowaniem dokumentu Plan Adaptacji do Zmian Klimatu Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (PAMOFT), w imieniu Wykonawcy dokumentu firmy Energy bundle, zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejne - III oraz IV konsultacje społeczne, połączone z konsultacjami przedstawicieli samorządów z obszaru MOF Torunia.

II Rodzinny Rajd Rowerowy
2022.10.11
II Rodzinny Rajd Rowerowy

25 września 2022 r. w Górsku odbył się II Rodzinny Rajd Rowerowy, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Aktywna Gmina” w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

Rajd ponownie cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział około 70 osób. 20-kilometrowa trasa przebiegała przez Górsk-Przysiek-Górsk i została zabezpieczona przez policję (Zławieś Wielka) oraz Straż Pożarną OSP KSRG – Toporzysko. Część przejazdu została pokonana ścieżką rowerową wzdłuż drogi krajowej Toruń-Bydgoszcz.

Ruszają remonty w DPS-ach w Pigży i Wielkiej Nieszawce
2022.10.11
Ruszają remonty w DPS-ach w Pigży i Wielkiej Nieszawce

Powiatowe jednostki: Dom Pomocy Społecznej w Pigży i Dom Pomocy Społecznej w Wielkiej Nieszawce zostaną przebudowane i rozbudowane za ponad 9,2 mln zł. Zarząd Powiatu Toruńskiego podpisał umowy na realizację tych zadań z firmą BUD-EKO R.S. SZYMAŃSCY sp. j.

Koncerty Orkiestry - podsumowanie
2022.10.11
Koncerty Orkiestry - podsumowanie

Orkiestra Dęta Złejwsi Wielkiej występem w Domu Kultury w Górsku zakończyła cykl koncertów realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2022. Ostatnie wydarzenie miało miejsce 17 września w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.
W sumie mieszkańcy powiatu mieli okazję posłuchać gry Orkiestry podczas następujących wydarzeń:

10 października - Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
2022.10.10
10 października - Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) definiuje zdrowie psychiczne jako „pełny dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny człowieka”. Wg WHO zaburzenia psychiczne dotyczą aż 20 proc. społeczeństwa i sytuacja będzie się pogarszać. Nadmiar obowiązków, niepokojące wiadomości w środkach masowego przekazu, problemy rodzinne lub zawodowe – to wszystko wpływa na obniżenie nastroju i powoduje stres, który wpływa na naszą równowagę psychofizyczną.

Dalej wspieramy seniorów
2022.10.10
Dalej wspieramy seniorów

Projekt pod nazwą "Wsparcie osób starszych i kadry świadczącej usługi społeczne w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19, łagodzenia jego skutków na terenie województwa kujawsko-pomorskiego". Projekt jest wprost związany z przeciwdziałaniem zagrożeń jakie niesie rozpowszechnianie się COVID-19. Te działania zwiększają bezpieczeństwo podczas wykonywania codziennych czynności, a tym samym przyczyniają się do zapobiegania i przeciwdziałania nowym zakażeniom koronawirusem. 

Zaproszenie na Międzynarodowe Forum Ekonomii Społecznej
2022.10.06
Zaproszenie na Międzynarodowe Forum Ekonomii Społecznej

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na Międzynarodowe Forum Ekonomii Społecznej, które odbędzie się w dniu 11 października 2022 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu.

To już 12. Edycja Kujawsko-Pomorskiego Forum Ekonomii Społecznej.

Prelegentami podczas tegorocznego wydarzenia będą m.in.:

- dr hab. Adam Bodnar, Profesor Uniwersytetu SWPS, były Rzecznik Praw Obywatelskich,
- dr hab. Alona Revko, profesor Czernihowskiego Narodowego Uniwersytetu Technologicznego (Ukraina),
- Jacek Gralczyk, edukator, wykładowca i ekspert z zakresu aktywizacji i rozwoju społecznego.

 

Ze starostami o Zintegrowanych Inwestycjach Terytorialnych i drogach rowerowych
2022.10.06
Ze starostami o Zintegrowanych Inwestycjach Terytorialnych i drogach rowerowych

6 października w siedzibie Starostwa Powiatowego w Toruniu odbyło się spotkanie starostów powiatów wchodzących w skład Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia. Na zaproszenie Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego w naradzie udział wzięli: Starosta Aleksandrowski Lidia Tokarska, Starosta Chełmiński Zdzisław Gamański oraz reprezentująca Starostę Golubsko-Dobrzyńskiego Aneta Pietrzak, koordynatorka powiatowa ds. ZIT.

Nagroda w konkursie Modernizacja Roku – nasz wspólny sukces
2022.10.05
Nagroda w konkursie Modernizacja Roku – nasz wspólny sukces

Budynek filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach zdobył nagrodę w kategorii „Małe jest piękne” w ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI. W środę 5 października 2022 roku, kilka dni po uroczystej gali, przedstawiciele Zarządu Powiatu Toruńskiego spotkali się z reprezentantami wykonawcy, biura projektowego, poradni i starostwa, którzy przyczynili się do tego ogromnego sukcesu.

Ostatnie prace na drodze powiatowej Młyniec I – Jedwabno
2022.10.04
Ostatnie prace na drodze powiatowej Młyniec I – Jedwabno

Wykonawca ZDB Rogowo wykonuje ostatnie prace na drodze powiatowej nr 2035C Młyniec I – Jedwabno. Trwają roboty związane z wykonaniem zjazdów i przydrożnych rowów, skarp. Do wykonania pozostaje ostatnia warstwa nawierzchni tj. warstwa ścieralna a także zieleń drogowa oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego. Termin zakończenia inwestycji wyznaczono na 13 października 2022 r. Po tym terminie rozpoczną się czynności odbiorowe, których zakończenie przewiduje się na koniec października.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.