Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Prezentacja publikacji „Pomiędzy Wisłą a Drwęcą. Historia i teraźniejszość mieszkańców parafii św. Wojciecha w Złotorii”

2024.02.26
Prezentacja publikacji „Pomiędzy Wisłą a Drwęcą. Historia i teraźniejszość mieszkańców parafii św. Wojciecha w Złotorii”

Wydawnictwo pod redakcją ks. Proboszcza dra Mariana Wróblewskiego „Pomiędzy Wisłą a Drwęcą. Historia i teraźniejszość mieszkańców parafii św. Wojciecha w Złotorii” ujrzało światło dzienne. W niedzielne popołudnie 25 lutego 2024 r. świetlicę wiejską w Złotorii wypełnili mieszkańcy wsi: Złotoria, Grabowiec, Nowa Wieś, Silno i Kopanino by wziąć udział w prezentacji publikacji przedstawiającej zarys historyczny, posłuchać o zasłużonych dla lokalnej społeczności osobach ale i o tych żyjących obecnie, dbających o rozwój swoich małych ojczyzn. Wśród zgromadzonych na sali obecni byli również Starosta Toruński Marek Olszewski, Wójt Gminy Lubicz Marek Nicewicz oraz prezes LGD Podgrodzie Toruńskie Wojciech Knieć.

Relacja z VIII Wystawy Gołębi Rasowych w Unisławiu

2024.02.26
Relacja z VIII Wystawy Gołębi Rasowych w Unisławiu

W dniach 17-18 lutego 2024 roku w Hali Sportowo-Widowiskowej w Unisławiu odbyła się VIII Wystawa Gołębi Rasowych. Organizatorem tego wydarzenia był Chełmżyński Klub Hodowców Gołębi Rasowych.

Hodowcy zaprezentowali 919 sztuk zwierząt tj. gołębi i królików. Większość stanowiły gołębie, wystawiono ich 896 sztuk w aż 63 rasach. Każdy odwiedzający niezależnie od wieku mógł znaleźć dla siebie coś interesującego.

Najlepsi laskarze powalczą o medale w gronowskiej hali

2024.02.22
Najlepsi laskarze powalczą o medale na gronowskiej hali

Mecze medalowe Hokej Superligi sezonu 2023/2024 rozegrane zostaną w hali sportowej Zespołu Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie! To pierwsza ogólnopolska impreza tej rangi zorganizowana w placówce prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Toruniu!

Nasz delegat w prezydium Sejmiku!

2024.02.20
Nasz delegat w prezydium Sejmiku!

W miniony czwartek (15 lutego) w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się inauguracyjne posiedzenie Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego VI kadencji. Wyłonieni w powiatach reprezentanci struktur trzeciego sektora wybierali przewodniczącego i prezydium tego gremium.

Delegatem Powiatu Toruńskiego – decyzją członków Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego – wybrana została i Powiat Toruński w Sejmiku reprezentuje Barbara Mońko-Juraszek Prezeska Fundacji „Trybik” z Lubicza Dolnego. 

Podczas czwartkowego spotkania ustępujące prezydium sejmiku zakończonej właśnie pięcioletniej kadencji dokonało jej podsumowania, w kolejnej części spotkania zaś dokonano wyboru władz na kolejną kadencję. 

Miło nam poinformować, że Barbara Mońko-Juraszek została wybrana wiceprzewodniczącą Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Sejmik Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego to instytucja wspierająca rozwój społeczeństwa obywatelskiego i konsolidująca organizacje trzeciego sektora naszego regionu. Zajmuje się m.in. wypracowywaniem korzystnych dla ngo-sów rozwiązań, prezentowaniem wspólnego stanowiska odnośnie aktualnych zagadnień, problemów i rozwiązań, w szczególności dotyczących sektora pozarządowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i kraju, inicjowaniem i wspieraniem działań integrujących sektor pozarządowy, między innymi poprzez merytoryczne i organizacyjne wspieranie lokalnych partnerstw organizacji pozarządowych oraz corocznego Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Pani Barbarze życzymy, by jej wiedza i doświadczenie oraz zaangażowanie przyczyniły się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego nie tylko w Powiecie Toruńskim, ale również na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Stan pogotowia przeciwpowodziowego dla terenu Powiatu Toruńskiego odwołany

2024.02.19
Stan pogotowia przeciwpowodziowego dla terenu Powiatu Toruńskiego odwołany

Informujemy, że z dniem 19 lutego 2024 r. od godz. 10:00 odwołuje się stan pogotowia przeciwpowodziowego dla terenu Powiatu Toruńskiego dla gmin: Czernikowo, Obrowo, Lubicz, Wielka Nieszawka i Zławieś Wielka.

Aktualny poziom rzeki Wisły w Toruniu wynosi 520 cm. Stan ostrzegawczy występuje przy 530 cm.

Protesty rolników 20-22 luty 2024 r.

2024.02.19
Protesty rolników 20-22 luty 2024 r.

W związku z planowanym na terenie powiatu toruńskiego protestem rolników w dniach 20-22 lutego udostępniamy mapę z zaznaczonymi miejscami blokad dróg. 
- na DK 15 - od Gronowa do Grębocina do skrzyżowania z DW 552. Blokada planowana jest od 5:00 20 lutego do 5:00 22 lutego.
- węzeł autostradowy - wjazdy na autostradę A1 z DK 80.
- Lubicz Dolny - skrzyżowanie DK 10, DK 80 z DW 552 i ul. Mostową. Blokada planowana jest od 5:00 20 lutego do 5:00 22 lutego.
- Zławieś Wielka - skrzyżowanie DK 80 z DW 546 od 6:00 przez 48 godzin.
- od Łysomic do ronda na ul. Polnej w Toruniu - DK 91. Czas blokady od 20 lutego od godz. 1:00 do godz. 1:00 21 lutego.

 Informacja dot. składanych oświadczeń lustracyjnych

2024.02.16
INFORMACJA DOT. SKŁADANYCH OŚWIADCZEŃ LUSTRACYJNYCH

INFORMACJA DOT. SKŁADANYCH OŚWIADCZEŃ LUSTRACYJNYCH

Uprzejmie informujemy, że  w związku ze zbliżającym się etapem rejestracji list kandydatów na radnych Biuro Lustracyjne uruchomiło dedykowaną kandydatom stronę: https://data-oswiadczenia.ipn.gov.pl/  oraz infolinię pod numerem 58 660 67 98  do sprawdzenia informacji kiedy i komu było składane oświadczenie lustracyjne.

Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w piłce nożnej halowej

2024.02.14
Uczestnicy turnieju na wspólnym zdjęciu grupowym

W dniu 5 lutego 2024 r. w halach gimnastycznych Szkoły Podstawowej w Głuchowie oraz Szkoły Podstawowej w Zelgnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w piłce nożnej halowej chłopców szkół podstawowych, rocznik 2011 i młodsi. Serdeczne podziękowania dla pana Łukasza Kontowicza za organizację turnieju.

Obowiązki stowarzyszeń rejestrowych i fundacji

2024.02.12
Obowiązki stowarzyszeń rejestrowych i fundacji

Wykonując obowiązki nałożone ustawą z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. 2023 r. poz. 1124 z późn. zm.) zwaną dalej: ustawą pppft w celu przeciwdziałania wprowadzania do obrotu wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł Starosta Toruński, będący organem nadzoru informuje organizacje posiadające osobowość prawną utworzone na podstawie ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. - Prawo o stowarzyszeniach

Stan pogotowia przeciwpowodziowego dla terenu Powiatu Toruńskiego

2024.02.12
Stan pogotowia przeciwpowodziowego dla terenu Powiatu Toruńskiego

Informujemy, że z dniem 12 lutego 2024 r. od godz. 10:00 ogłoszony został stan pogotowia przeciwpowodziowego dla terenu Powiatu Toruńskiego. Stan ostrzegawczy rzeki Wisły w Toruniu wynosi 530 cm. Na godz. 10.30 dnia 12 lutego 2024 r. poziom wody w Wiśle w Toruniu wyniósł 541 cm. Obserwowany rozwój stanów wody w zlewni górnej i środkowej Wisły oraz prognozowane wielkości dopływu do zbiornika wodnego "WŁOCŁAWEK" wskazują, że na terenie Powiatu Toruńskiego nie powinien zostać osiągnięty stan alarmowy wynoszący 650 cm.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.