Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Jubileusz Tofifestu
2022.06.28
Jubileusz Tofifestu

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest obchodzi swoje 20. urodziny! Jubileuszowa edycja niepokornego festiwalu rozpocznie się we wtorek 28 czerwca. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego.

Kultura ponownie trafiła pod strzechy
2022.06.27
Kultura ponownie trafiła pod strzechy

A to za sprawą kolejnego projektu realizowanego w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego, który w sobotnie popołudnie, 25 czerwca, miał swój finał w Sławkowie. To tam, na dziedzińcu, przed urokliwą drewnianą chatą pełniącą rolę świetlicy wiejskiej wystąpił Jacek Beszczyński z zespołem Nadziei Maleńka Orkiestra.

W kameralnym klimacie „sławkowskiej poniatówki” wybrzmiały ponadczasowe kompozycje towarzyszące niezwykłym i ważnym tekstom. Uczestnicy spotkania usłyszeli utwory Agnieszki Osieckiej, Włodzimierza Wysockiego, Wojciecha Młynarskiego, Bułata Okudżawy, Leonarda Cohena i wielu innych wybitnych poetów.

OSP Kawęczyn ma już 95 lat!
2022.06.25
OSP Kawęczyn ma już 95 lat!

Uroczyste przekazanie sztandaru i odsłonięcie postumentu upamiętniającego płk. Władysława Gnysia, bohaterskiego pilota z okresu II wojny światowej znalazły się w programie jubileuszu Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawęczynie. W uroczystych obchodach 95-lecia jednostki wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Toruńskiego: Starosta Toruński Marek Olszewski i Wicestarosta Michał Ramlau, który reprezentował Poseł na Sejm Joannę Borowiak oraz Członek Zarządu Powiatu Toruńskiego Mirosława Kłosińska, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Leszek Syroka i radny Tomasz Zakrzewski.

Polskie Kwiaty uhonorowane!
2022.06.25
Polskie Kwiaty uhonorowane!

Teresa i Marek Pużanowscy prowadzący gminny zespół Polskie Kwiaty zostali laureatami Odznak Honorowych za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego, którymi Starosta Toruński Marek Olszewski i Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Polikowski uhonorowali ich podczas oficjalnego otwarcia świetlicy wiejskiej w Strużalu. Zarząd Powiatu przekazał także na ręce Państwa Pużanowskich i dyrektor gminnego Centrum Inicjatyw Kulturalnych Justyny Błaszczak Nagrodę zarządu Powiatu dla zespołu.

Sołtys Roku 2021 wybrany!
2022.06.24
Sołtys Roku 2021 wybrany!

9-osobowa komisja konkursowa, której zadaniem była ocena oraz wybór laureatów konkursu „Sołtys Roku Powiatu Toruńskiego 2021” obradowała w czwartek 23.06 w Starostwie Powiatowym w Toruniu. W komisji zasiadali: laureatka poprzedniej edycji konkursu, przedstawiciele: Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Powiatowej Izby Rolniczej, Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego, samorządu gminnego i powiatowego oraz reprezentant Zarządu i Rady Powiatu Toruńskiego.

Warsztaty łucznicze już za nami
2022.06.23
Warsztaty łucznicze już za nami
Warsztaty łucznicze poprzedzające niedzielny Turniej Łuczniczy o Złotą Strzałę Grodu Łoza już za nami. Dla jednych okazały się dobrym treningiem, dla innych być może początkiem łuczniczej przygody. Przypominamy, że nabyte umniejętności będzie można sprawdzić już 26 czerwca od godz. 9:00 na Stadionie Miejskim w Chełmży.
Powitanie lata w Małej Nieszawce
2022.06.23
Powitanie lata w Małej Nieszawce

Już jutro na terenie GOKiS w Małej Nieszawce zrealizowane zostaną kolejne projekty z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

„Aktywnie-rodzinnie” – pod tą nazwą kryją się rodzinne konkurencje rekreacyjno-sportowe z nagrodami, a także zadanie „Skosztuj potraw menonickich”. Społeczność lokalna będzie miała możliwość degustacji kuchni regionalnej czyli okazję do napicia się kawy z żołędzi, posmakowania zupy mennonickiej oraz wypieków mennonickich.

Podróż po największych hitach Maanamu
2022.06.23
Podróż po największych hitach Maanamu

Już w najbliższą niedzielę w Amfiteatrze w Lubiczu Górnym zabrzmią największe hity Maanamu, wśród których nie zabraknie takich przebojów jak: „Boskie Buenos”, „Szare miraże”, „Kocham cię kochanie moje”, „Ta noc do innych jest niepodobna”, „Krakowski Spleen”, „Cykady na cykladach”, „Szał niebieskich ciał”  i wiele innych.

Tenor w Czernikowie
2022.06.23
Tenor w Czernikowie

Już w najbliższą niedzielę w Czernikowie koncert Andrzeja Kubackiego – piosenkarza, śpiewaka klasycznego, aktora, kompozytora i autora tekstów.

Artysta zaprezentuje zróżnicowany, szeroki wachlarz utworów od arii operowych przez standardy amerykańskie czy evergreeny muzyki rozrywkowej, a także własne kompozycje i utwory. Koncert gwarantuje słuchaczom doskonale spędzony czas, wiele emocji, doznań, wzruszeń i zabawy.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.