Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Remont ul. Lipowej w Łysomicach zakończony

2023.10.13
Remont ul. Lipowej w Łysomicach zakończony

Zakończono remont drogi powiatowej nr 2007C Łysomice – Ostaszewo w ciągu ul. Lipowej w Łysomicach. Remont przeprowadzono na odcinku o długości 0,957 km. Mieszkańcy mogą poruszać się nową nawierzchnią jezdni oraz odnowioną nawierzchnią ścieżki rowerowej.

Święto Edukacji Narodowej w ZSP w Chełmży

2023.10.12
Święto Edukacji Narodowej w ZSP w Chełmży

Wystawa na Rynku, 50. Rocznica nadanie Liceum Ogólnokształcącemu im. Komisji Edukacji Narodowej oraz najlepsze życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły znalazły się w programie uroczystości zorganizowanej przez chełmżyński Zespół Szkół Ponadpodstawowych z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Toruńskiego i Miasta Chełmża.

Dofinansowanie z VIII edycji „Polskiego Ładu”

2023.10.12
Dofinansowanie z VIII edycji „Polskiego Ładu”

Wicestarosta Toruński Michał Ramlau wziął udział w uroczystości wręczenia promes w ramach  samorządowcom z dawnych województw toruńskiego i włocławskiego, które odbyło się we wtorek 11 października 2023 roku we Włocławku.

Dodatkowa para pociągów na trasie Toruń – Czernikowo!

2023.10.12
Dodatkowa para pociągów na trasie Toruń – Czernikowo!

Od 11 grudnia 2023 roku na trasie linii kolejowej 27 na odcinku Toruń Wschodni – Czernikowo kursować będzie dodatkowa para pociągów. Zwiększenie intensywności komunikacji kolejowej było możliwe dzięki porozumieniu samorządów Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Powiatu Toruńskiego oraz gmin: Lubicz, Obrowo i Czernikowo. 12 października w Urzędzie Marszałkowskim podpisano porozumienie w tej sprawie.

Fundacja "Światło" z Medalem za Zasługi dla Powiatu

2023.10.11
Fundacja "Światło" z Medalem za Zasługi dla Powiatu

Starosta Toruński Marek Olszewski i Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski wręczyli prezes Fundacji „Światło” Janinie Mirończuk Medal Za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego – najwyższe odznaczenie przyznawane przez władze samorządowe Powiatu Toruńskiego. Fundację uhonorowano z okazji jubileuszu 20-lecia.

Obradował Konwent Powiatów

2023.10.11
Obradował Konwent Powiatów

Starosta Toruński Marek Olszewski wraz z Zarządem Powiatu był gospodarzem październikowego Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Obrady zorganizowano 11 października 2023 roku w Centrum Sportu i Rekreacji Olender w Wielkiej Nieszawce.

Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne!

2023.10.09
Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne!

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego został ustanowiony przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego (World Federation for Mental Health) na początku lat dziewięćdziesiątych. Od tamtej pory odbywa się cyklicznie, a każdy z nich ma inny motyw – tegoroczne hasło przewodnie brzmi: „Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka”.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.