Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Tournee zakończyły w Osieku!
2022.10.24
Tournee zakończyły w Osieku!

Trasa koncertowa „Queens of Violin" - finansowana z budżetu obywatelskiego Powiatu Toruńskiego 2022 - dobiegła końca.

To właśnie dzięki głosom mieszkańców naszego powiatu oddanym na projekt Qulturoweekendy zgromadzona - w sobotnie popołudnie, w Szkole Podstawowej w Osieku - publiczność miała okazję wysłuchać niesamowitego jesiennego koncertu skrzypcowego. Na scenie zagrały prawdziwe Królowe Skrzypiec – Anita i Karolina – absolwentki Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na stałe współpracujące z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej. Obie grają na skrzypcach klasycznych, zainspirowane twórczością Vanessy Mae założyły w 2007 roku muzyczny duet, a obecnie na swoim koncie mają ponad 400 koncertów w Polsce i za granicą.

 

Pamięci straconych na Barbarce
2022.10.23
Pamięci straconych na Barbarce

83 lata temu na Barbarce, w Przysieku i żwirowni leśnictwa Olek miały miejsce masowe egzekucje przeprowadzone przez niemieckich okupantów. W niedzielę 23 października 2022 roku w Miejscu Pamięci na toruńskiej Barbarce zorganizowano uroczystość patriotyczną w rocznicę wydarzeń z października '39 roku. W wydarzeniu wziął udział Starosta Toruński Marek Olszewski.

Odznaka na muzyczny jubileusz
2022.10.22
Odznaka na muzyczny jubileusz

Zespół śpiewaczy „Melodia” z Gminy Zławieś Wielka obchodzi 10-lecie istnienia, a jego prowadząca – dyrektor GOKiS w Złejwsi Małej Maria Karpińska - 20-lecie pracy artystycznej. Jubileuszowe spotkanie zorganizowano 22 października 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. Podczas wydarzenia Starosta Toruński Marek Olszewski i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Leszek Syroka odznaczyli Marię Karpińską Odznaką Honorową za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego.

„Królewski” koncert za nami!
2022.10.21
„Królewski” koncert za nami!

Królowe skrzypiec, czyli „Queens of Violin”, muzyczna chełmżyńska rodzina „panująca” w Chełmży już od ponad 150 lat, czyli Powiatowa i Miejska Orkiestra Dęta oraz „złotka” z Mistrzostw Świata w Chorwacji, czyli chełmżyńskie Mażoretki wystąpili razem w sobotę, 15 października, w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury w Chełmży. 

Koncert był jednym z czterech, które realizowane są w ramach projektu „Qulturoweekendy” finansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2022. 

Jarosław Bochenek dyrektorem ŚDS-u w Osieku
2022.10.21
Jarosław Bochenek dyrektorem ŚDS-u w Osieku

Zarząd Powiatu Toruńskiego powierzył stanowisko dyrektora Środowiskowego Domu Samopomocy w Osieku nad Wisłą Jarosławowi Bochenkowi. W piątek 21 października 2022 roku Starosta Toruński Marek Olszewski i Wicestarosta Michał Ramlau wręczyli mu uchwałę zarządu, na mocy której od 1 listopada 2022 roku będzie zarządzać nowopowstałą instytucją.

Ostatni taki koncert...
2022.10.20
Ostatni taki koncert...

Przed nami ostatni koncert finansowany z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego w ramach projektu „Qulturoweekendy”. 

Po udanym koncercie w Chełmży – Anita i Karolina – absolwentki Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, które zainspirowane twórczością Vanessy Mae, założyły duet „Queens of Violin” wystąpią w Osieku.

Doświadczenie artystek, zdobyte podczas ponad 400 koncertów, połączone z profesjonalizmem gwarantuje wysoki poziom artystyczny występów, o czym będziecie mogli się Państwo przekonać już w najbliższą sobotę, 22 października.

 

Podziękowanie za promowanie powiatu
2022.10.20
Podziękowanie za promowanie powiatu

Kilka dni temu nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazała się najnowsza książka Roberta Małeckiego „Wiatrołomy”. Autor od wielu lat w swojej twórczości przedstawia czytelnikom z całej Polski najbardziej urokliwe zakątki naszego regionu. Za pomoc w promowaniu powiatu toruńskiego podziękował mu Starosta Toruński Marek Olszewski.

W rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego
2022.10.19
W rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego

Jak co roku mieszkańcy powiatu toruńskiego upamiętnili ks. Jerzego Popiełuszki. Obchody 38. rocznicy jego męczeńskiej śmierci zorganizowano w środę 19 października 2022 roku w Centrum Edukacji Młodzieży, któremu patronuje błogosławiony, oraz W kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Górsku. Władze samorządowe Powiatu Toruńskiego podczas wydarzenia reprezentował Starosta Toruński Marek Olszewski.

Spotkanie powiatowych koordynatorów ZIT
2022.10.19
Spotkanie powiatowych koordynatorów ZIT

Z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Toruniu odbyło się spotkanie robocze koordynatorów powiatowych ZIT dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.

W spotkaniu zorganizowanym 19 października br. udział wzięli pracownicy Starostw Powiatowych w Toruniu, Aleksandrowie Kujawskim, Golubiu-Dobrzyniu oraz Chełmnie.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.