Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

103. rocznica powrotu Torunia do Polski
2023.01.19
103. rocznica powrotu Torunia do Polski

Starosta Toruński Marek Olszewski reprezentował władze samorządowe Powiatu Toruńskiego podczas środowych uroczystości związanych z rocznicą powrotu Torunia do Polski. 18 stycznia 1920 roku po epoce zaborów do miasta wkroczyli wyczekiwani polscy żołnierze.

400 twarzy Mikołaja Kopernika
2023.01.17
400 twarzy Mikołaja Kopernika

Prawie 400 prac uczniów ze szkół i przedszkoli działających na terenie powiatu toruńskiego wpłynęło na 14. edycję konkursu plastycznego „Mieszkam w ciekawym miejscu”. W tym roku tematem przewodnim rywalizacji była postać wybitnego toruńskiego astronoma Mikołaja Kopernika i jego wpływ na historię świata. 17 stycznia 2023 roku jurorzy konkursu wybrali laureatów i wyróżnionych.

Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza
2023.01.17
Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza

Starosta Toruński Marek Olszewski wziął udział w konferencji otwierającą realizację programu regionalnego Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza (FEdKP) 2021-2027. Na zaproszenie marszałka Piotra Całbeckiego w poniedziałek 16 stycznia 2023 roku w wydarzeniu organizowanym w toruńskim Dworze Artusa wzięli udział samorządowcy z naszego województwa.

Doroczne nagrody w dziedzinie kultury – zgłoszenia kandydatów
2023.01.16
Doroczne nagrody w dziedzinie kultury – zgłoszenia kandydatów

W tym roku po raz pierwszy określone podmioty będą mogły zgłaszać kandydatów do Nagrody Zarządu Powiatu Toruńskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Zgłoszeń można dokonywać do 25 lutego.

Jubileusz toruńskich „Nowości”
2023.01.11
Jubileusz toruńskich „Nowości”

Od 55 lat dziennikarze Dziennika Toruńskiego „Nowości” przekazują mieszkańcom najistotniejsze informacje ze świata, kraju i regionu. Z okazji jubileuszu redakcję odwiedził Starosta Toruński Marek Olszewski, który przekazał na ręce zastępcy redaktora naczelnego Justyny Wojciechowskiej-Narloch podziękowania za dotychczasową współpracę.

Zaczynamy rozbudowę drogi powiatowej Rozgarty – Górsk!
2023.01.11
Zaczynamy rozbudowę drogi powiatowej Rozgarty – Górsk!

Droga powiatowa 2006C Rozgarty - Górsk zostanie rozbudowana o chodnik o szerokości 2-2,5 m. W środę 11 stycznia 2023 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Toruniu dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Toruniu Adam Orłowski, w obecności Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego i członka Zarządu Powiatu Janusza Kononiuka, podpisał umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcę – firmą Transbruk Barczyńscy sp. z o.o.

Wędrówki z PTTK
2023.01.10
Wędrówki z PTTK

W sobotę 14 stycznia 2023 roku Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza do udziału w kolejnej wyprawie krajoznawczo-pieszej w ramach popularnego cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK”. Spotkanie turystów o godz. 7.45 na dworcu PKP Toruń Główny, skąd nastąpi przejazd pociągiem o godz. 8.00 do stacji Cierpice Kąkol. Trasa wycieczki będzie wiodła z Kąkola, przez Dybowo, Wielką Nieszawkę, Małą Nieszawkę, ruiny zamku „Dybów” do Torunia. Długość całego przejścia wyniesie około 15 km. Uwaga: uczestników prosimy o zabranie kiełbasek, planowane jest ognisko. Wycieczkę poprowadzą przodownicy turystyki pieszej PTTK Wojciech Pydyn i Wiesław Zieliński.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna liderem SSE w Polsce
2023.01.05
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna liderem SSE w Polsce

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna została najlepszą strefą ekonomiczną 2022 roku w Polsce, udzielając wsparcia 78 projektom inwestycyjnym o łącznym nakładzie przekraczającym 2,7 mld zł. Inwestycje przyczynią się do powstania 307 nowych miejsc pracy oraz utrzymania ponad 10 250 stanowisk.

Realizacja programu "Za życiem"
2022.12.30
Realizacja programu "Za życiem"

Powiat Toruński w bieżącym roku kalendarzowym realizował Program kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” w zakresie zadania 2.4 „Wieloaspektowa i kompleksowa pomoc niepełnosprawnemu dziecku w okresie od 0. roku życia do rozpoczęcia nauki w szkole oraz jego rodzinie”.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.