Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Święto plonów w Gminie Zławieś Wielka

2023.09.02
Święto plonów w Gminie Zławieś Wielka

Członek Zarządu Powiatu Toruńskiego Janusz Kononiuk oraz radni: Edyta Zakrzewska, Mirosław Graczyk, Andrzej Walczyński i Tomasz Zakrzewski wzięli udział w zorganizowanych w sobotę 2 września w Amfiteatrze w Złejwsi Małej dożynkach gminnych. Gwiazdą uroczystości był D-Bomb.

Toruńskie obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej

2023.09.01
Toruńskie obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej

W Toruniu przy obelisku „Ku czci poległych i pomordowanych przez hitlerowskiego najeźdźcę w latach 1939-1945” na Skwerze im. Oficerskiej Szkoły Artylerii w Toruniu odbyły się uroczystości patriotyczne z okazji 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Samorząd Powiatu Toruńskiego reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Polikowski.

Mamy Sołtysa Roku 2022!

2023.09.01
Mamy Sołtysa Roku 2022!

9 osobowa komisja konkursowa, której zadaniem była ocena oraz wybór laureatów konkursu „Sołtys Roku Powiatu Toruńskiego 2022” zakończyła właśnie prace. W jej składzie zasiadali m.in. laureatka poprzedniej edycji konkursu, przedstawiciele: Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Powiatowej Izby Rolniczej, Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego,  samorządu gminnego, Zarządu oraz Rady Powiatu Toruńskiego.

Na konkurs wpłynęły 3 oferty. Decyzją komisji konkursowej laureatką konkursu „Sołtys Roku Powiatu Toruńskiego 2022”  została pani Marzena Lewandowska – sołtyska Ostaszewa w gminie Łysomice. Wyróżnienia zaś przypadły pani Emilii Paczkowskiej – sołtysce Czernikówka (gm. Czernikowo) oraz Sławomirowi Zającowi stojącemu na czele Zakrzewka (gm. Łysomice). 

Zwycięzca konkursu otrzymuje nagrodę finansową w wysokości 2 tys. zł. zaś wyróżnieni po 1 tys. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas XV Jubileuszowego Zjazdu Sołtysów Powiatu Toruńskiego, który odbędzie się 19 sierpnia br. w sali konferencyjnej nowo wybudowanego  obiektu Środowiskowego Domu Samopomocy w Osieku nad Wisłą. 

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i do zobaczenia na Zjeździe!

Dożynkowe podziękowania ze Strużala

2023.08.31
Dożynkowe podziękowania ze Strużala

Dzieło mieszkańców sołectwa Strużal reprezentowało Powiat Toruński w konkursie wieńców tradycyjnych zorganizowanym w ramach Dożynek Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Inowrocławiu. Twórcy tradycyjnego wieńca w czwartek 31 sierpnia spotkali się ze Starostą Toruńskim Markiem Olszewskim.

Zakończono rozbudowę DP2020C Brąchnowo – Kowróz

2023.08.31
Zakończono rozbudowę DP2020C Brąchnowo – Kowróz

Droga powiatowa Brąchnowo - Kowróz po czynnościach odbiorowych oficjalnie została oddana do użytku.

Zakład Drogowo Budowlany Rogowo prowadził roboty od marca 2023 roku. W ramach prac został przebudowany odcinek drogi o długości 1,887 km. Wykonawca poszerzył jezdnię do szerokości 6 m, wybudował drogę rowerową, wykonał pobocza, zjazdy, odtworzył i oczyścił przydrożne rowy, wybudował dwa perony autobusowe. 

Gościliśmy artystów ze Lwowa

2023.08.30
Gościliśmy artystów ze Lwowa

Grupa aktorów z Kolektywu Ludowego Ukraińskiego Teatru Dramatycznego „My” gości w naszym regionie. Artyści pokażą w naszym regionie bajkę dla dzieci „Bajki Wuja Rimusa”. Z gośćmi z Ukrainy spotkali się przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Toruńskiego: Starosta Toruński Marek Olszewski i członek Zarządu Powiatu Mirosława Kłosińska.

Wycieczka nad Przysieckie Stawy

2023.08.30
Wycieczka nad Przysieckie Stawy

W najbliższą sobotę, 2 września 2023 roku, Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza do udziału w kolejnej wyprawie krajoznawczo-pieszej w ramach popularnego cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK”. Spotkanie turystów o godz. 10.00 na pętli MZK linii nr 40 (przy TZUO „Towimor”), skąd nastąpi wyjście na trasę. Wyprawa będzie prowadziła z Towimoru przez Stary Toruń, Rozgarty, Stawy Przysieckie, Barbarkę do pętli MZK przy ul. Pawiej. Długość przejścia pieszego wyniesie około 17 km. Wycieczkę poprowadzi przodownik turystyki pieszej PTTK Marek Ruciński.

Tak będziemy wspominać Powiatowo-Gminne Dożynki 2023!

2023.08.26
Tak będziemy wspominać Powiatowo-Gminne Dożynki 2023!

Rywalizacja wieńców, ozdób i stoisk, dzielenie chleba dożynkowego oraz koncerty zespołu Polskie Kwiaty i grupy Boys wypełniły program Powiatowo-Gminnych Dożynek 2023. Na święto plonów zorganizowane przez Starostwo Powiatowe i Gminę Chełmża w sobotę 26 sierpnia w Grzywnie przybyli rolnicy z całego powiatu oraz zaproszeni goście.

Stypendia z Powiatowego Funduszu Stypendialnego na rok szkolny 2023/2024 przyznane

2023.08.25
Stypendia z Powiatowego Funduszu Stypendialnego na rok szkolny 2023/2024 przyznane

W środę, 23 sierpnia, Zarząd Powiatu Toruńskiego podjął uchwałę Nr 788/2023 w sprawie ustalenia listy uczniów, którzy otrzymają stypendium z Powiatowego Funduszu Stypendialnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w okresie od 1 września 2023 r. do 30 czerwca 2024 r. oraz określenia wysokości miesięcznego stypendium na ucznia.

Załącznikiem do uchwały jest lista stypendystów – plik poniżej. Indywidualne informacje do każdego stypendysty zostaną przesłane do końca sierpnia. W tym roku złożono 303 wnioski. 32 wnioski nie spełniały kryteriów. Stypendia przyznano dla 271 uczniów. Gratulujemy!

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.