Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

"Powiatowi fachowcy". Rozpoczynamy prace nad wnioskiem o dofinansowanie ze środków unijnych
2023.01.24
"Powiatowi fachowcy". Rozpoczynamy prace nad wnioskiem o dofinansowanie ze środków unijnych

W końcu 2022 roku przedstawiciele powiatów toruńskiego, aleksandrowskiego oraz golubsko-dobrzyńskiego podjęli decyzję o wspólnej realizacji projektu partnerskiego z zakresu kształcenia zawodowego. Zarys projektu (fiszkę) zgłoszono do realizacji w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (MOFT).

Otwarte konkursy ofert 2023 – prawie 380 tys. zł do rozdania i wydłużony termin naboru wniosków!
2023.01.05
Otwarte konkursy ofert 2023 – prawie 380 tys. zł do rozdania!

Zarząd Powiatu Toruńskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań w 2023 roku w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, edukacji ekologicznej, upowszechniania kultury fizycznej oraz turystyki i krajoznawstwa przez organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego.

Kwota zarezerwowania na dotacje dla organizacji pozarządowych  - w roku 2023 - wynosi 375 tys. złotych, tj. o prawie 250 tys. złotych więcej niż w roku poprzednim!

Uwaga: Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom organizacji pozarządowych Zarząd Powiatu Toruńskiego Uchwałą Nr 688/2023 z dnia 4 stycznia 2023 r. wydłużył termin składania ofert do 31 stycznia 2023 r. Wobec powyższego rozstrzygnięcie konkursów planowane jest do 24 marca 2023 r.

WOŚP 2023: masa atrakcji w Gminie Obrowo
2023.01.28
WOŚP 2023: masa atrakcji w Gminie Obrowo

Na terenie Gminy Obrowo działają aż trzy sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie, przy Szkole Podstawowej im. Mjr. Henryka Sucharskiego w Osieku nad Wisłą oraz przy Zespole Szkół w Dobrzejewicach. W każdym ze sztabów będzie można wylicytować pakiet powiatowych gadżetów.

WOŚP w Chełmży i gminie Chełmża
2023.01.28
WOŚP w Chełmży i gminie Chełmża

W Chełmżyńskim Ośrodku Kultury, na Rynku i plaży miejskiej zaplanowano masę atrakcji w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chełmży. W akcje zaangażowali się także mieszkańcy Gminy Chełmża, który zapraszają m.in. na wspólne morsowanie w Zalesiu.

Biały konwój WOŚP w gminie Łubianka
2023.01.27
Biały konwój WOŚP w gminie Łubianka

31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą!”. Dzięki staraniom Ewy Rzodeczko – szefowej sztabu i sołtysa sołectwa Biskupice Piotra Łuczaka, tegoroczny sztab ma swoją siedzibę w świetlicy wiejskiej w Biskupicach.

Kontynuacja prac nad projektami MOFT
2023.01.27
Kontynuacja prac nad projektami MOFT

Z inicjatywy Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego 27 stycznia 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Toruniu spotkali się wójtowie gmin z naszego powiatu oraz koordynatorzy Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia. Celem spotkania było omówienie listy projektów zgłaszanych do MOFT. Omówiono szczegóły związane z budżetami poszczególnych projektów oraz dyskutowano o możliwości realizacji partnerskich projektów z zakresu kształcenia ogólnego oraz kształcenia zawodowego.

SP w Zelgnie Mistrzem Powiatu Toruńskiego w piłce nożnej halowej chłopców
2023.01.26
SP w Zelgnie Mistrzem Powiatu Toruńskiego w  piłce nożnej halowej chłopców

Po starciu się szkolnych drużyn piłkarzy halowych ze starszych roczników przyszła pora na ich młodszych kolegów. Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w piłce nożnej halowej chłopców rocznika 2010 i młodszych rozegrano 19 stycznia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Zelgnie i Pluskowęsach. Do rywalizacji sportowej stanęło osiem zespołów ze szkół: SP Czernikowo, SP Górsk, SP Łysomice, SP Zelgno, SP Brzozówka, SP 5 Chełmża, SP Złotoria oraz SP Brąchnowo.

Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w piłce nożnej halowej chłopców
2023.01.23
Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w piłce nożnej halowej chłopców

Po przerwie świąteczno-noworocznej w Szkole Podstawowej w Grębocinie oraz Lubiczu Górnym, 16 stycznia 2023 r. spotkali się młodzi piłkarze, aby rozegrać Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w piłce nożnej halowej chłopców rocznik 2008-2009. W zawodach uczestniczyło osiem zespołów ze szkół: SP Brąchnowo, SP Mała Nieszawka, SP Obrowo, SP Grębocin, SP 2 Chełmża, SP Łysomice, SP Kończewice, SP Czernikowo.

Wirtualny spacer po ZS, CKU w Gronowie
2023.01.19
Wirtualny spacer po ZS, CKU w Gronowie

Pełnowymiarowa hala sportowa, hala na maszyny rolnicze z powierzchnią wystawienniczą oraz pracownia agrotroniki to inwestycje zrealizowane przez władze samorządowe Powiatu Toruńskiego w Zespole Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie. Oficjalne otwarcie nowych obiektów zaplanowano na poniedziałek 23 stycznia 2023 roku.

Powiatowy zjazd bibliotekarzy
2023.01.19
Powiatowy zjazd bibliotekarzy

Bieżące sprawy bibliotek, wybory do Powiatowego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz jubileusze pań, pracujących wśród książek i ich czytelników od 20 lub 30 lat, wypełniły program powiatowego spotkania bibliotekarzy w Chełmży. Wydarzenie odbyło się w środę 18 stycznia w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.