Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Spotkaliśmy się… w Głogowie!

2023.09.18
Spotkaliśmy się… w Głogowie!

Mieszkańcy trzech gmin: Obrowo, Lubicz i Wielka Nieszawka należących do Lokalnej Grupy Działania „Podgrodzie Toruńskie” spotkali się wczoraj na imprezie plenerowej w Głogowie. Impreza była okazją do podsumowania projektu pn. Animacja społeczności lokalnej Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Podgrodzie Toruńskie”, realizowanego w ramach programów skierowanych do obszarów wiejskich Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

15-lecie Klubu Seniora „Dolina Drwęcy”

2023.09.15
15-lecie Klubu Seniora „Dolina Drwęcy”

Starosta Toruński Marek Olszewski wziął udział w jubileuszu Klubu Seniora Dolina Drwęcy, który działa w Lubiczu Górnym. W czwartek 15 września 2023 roku seniorzy świętowali w sali bankietowej „Biała Róża”.

Absolutorium dla zarządu PSZS

2023.09.14
Absolutorium dla zarządu PSZS

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy otrzymał  absolutorium za lata 2019-2023. Delegaci spotkali się w środę 14 września 2023 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego, aby wybrać nowe władze stowarzyszenia.

15 lat pracy na rzecz Szkoły w Obrowie

2023.09.14
15 lat pracy na rzecz Szkoły w Obrowie

Przemysław Piotrowski, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie obchodzi 15-lecie pracy w tej placówce. Najlepsze życzenia z okazji jubileusz złożyli mu przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Toruńskiego i Gminy Obrowo.

Podziękowania za przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej

2023.09.11
Podziękowania za przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej

Naczelnik Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego Teresa Gryciuk otrzymała podziękowania od Szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji gen. bryg. Mirosława Brysia. List na ręce Pani Naczelnik przekazał Starosta Toruński Marek Olszewski.

„Zaproś Sąsiada” – festyn w Lubiczu Górnym

2023.09.09
„Zaproś Sąsiada” – festyn w Lubiczu Górnym

Starosta Toruński Marek Olszewski wziął udział w tegorocznej edycji tradycyjnego festynu sołeckiego organizowanego w Lubiczu Górnym „Zaproś Sąsiada”. Wspólną zabawę zorganizowali radni Rady Gminy Lubicz Justyna Dejewska, która jest także sołtysem Lubicza Górnego, oraz Juliusz Przybylski wraz z członkami Rady Sołeckiej i mieszkańcami sołectwa.

Flisacki festyn w Złotorii

2023.09.09
Flisacki festyn w Złotorii

Degustacja tradycyjnych dań z ryb słodkowodnych, pogadanka z ichtiologiem czy zabawy i animacja dla dzieci znalazły się w programie flisackiego festynu „Nad Drwęcą – flisacy i rybacy”, który w sobotę 9 września zorganizowano w Złotorii. W wydarzeniu wziął udział Starosta Toruński Marek Olszewski.

Ekologiczny spływ rzeką Drwęcą

2023.09.09
Ekologiczny spływ rzeką Drwęcą

Stowarzyszenie Mieszkańców Nowej Wsi Nasza Drwęca-Nasz Dom zaprosił mieszkańców naszego regionu na spływ kajakowy z edukacją ekologiczną. Wielbiciele aktywnego wypoczynku spotkali się w sobotę 9 września 2023 roku. Władze samorządowe Powiatu Toruńskiego wsparły organizację tego wydarzenia.

Zapraszamy na Narodowe Czytanie

2023.09.08
Zapraszamy na Narodowe Czytanie

Po raz czwarty Powiat Toruński włącza się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania pod patronatem Prezydenta RP. Tegoroczna edycja odbędzie się w najbliższą sobotę 9 września. Wybraną lekturą jest ,,Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.