Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Wyróżnienia dla najlepszych sportowców
2022.06.21
Wyróżnienia dla najlepszych sportowców

Prawie 100 mistrzom sportu i 20 trenerom z terenu powiatu przyznano wyróżnienia za sukcesy sportowe wywalczone w 2021 roku. W Arenie Toruń najlepszym sportowcom i ich opiekunom gratulowali przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Toruńskiego.

Uproszczony Plan Urządzenia Lasu dla gmin: Łubianka, Łysomice, Chełmża
2022.06.21
Uproszczony Plan Urządzenia Lasu dla gmin: Łubianka, Łysomice, Chełmża

Starosta Toruński informuje o zleceniu wykonania Uproszczonych Planów Urządzenia Lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, należących do osób fizycznych, położonych na terenie powiatu toruńskiego, dla  gmin: Łubianka, Łysomice, Chełmża, na lata 2021-2030.

OSP Gronowo w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym
2022.06.18
OSP Gronowo w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym

Komendant Główny PSP włączył 70 ochotniczych straży pożarnych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W tym gronie znalazła się także OSP w Gronowie. Uroczyste włączenie gronowskiej jednostki do KSPG zorganizowano w sobotę 18 czerwca 2022 roku. Wzięli w nim udział przedstawiciele Zarządu Powiatu Toruńskiego: Starosta Toruński Marek Olszewski, będący także Wiceprezesem Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Wicestarosta Michał Ramlau, który reprezentował Poseł na Sejm Joannę Borowiak.

Obsługa prawna w ramach projektu partnerskiego
2022.06.17
Obsługa prawna w ramach projektu partnerskiego

Opiekunowie osób niepełnosprawnych korzystający z usług Centrum Opieki Wytchnieniowej „Dom Światła” w Grębocinie, mogą liczyć na pomoc prawną. Powiat Toruński jako partner projektu gwarantuje im sześć godzin porad, których udzielać będzie mecenas Monika Kochowicz.

Wielkie święto samorządu
2022.06.15
Wielkie święto samorządu

Prof. Alicja Grześkowiak Marszałek Senatu IV kadencji i Jan Wyrowiński Wicemarszałek Senatu VIII kadencji zostali laureatami pierwszych w historii Nagród im. Adama Czarlińskiego. Starosta Toruński Marek Olszewski wręczył im statuetki noszące imię pierwszego starosty naszego powiatu w odrodzonej Rzeczpospolitej podczas Gali Samorządowej Powiatu Toruńskiego. Wielkie świętowanie 32. lat polskiej samorządności zorganizowanie w środę 15 czerwca w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki.

Wioska średniowieczna na wyciągnięcie ręki
2022.06.15
Wioska średniowieczna na wyciągnięcie ręki

Już w najbliższy wtorek, 21 czerwca, nad jeziorem Steklińskim będzie można cofnąć się w czasie. Projekt Wioska Średniowieczna w Grodzisku Pokasztelańskim Steklin to kolejny projekt finansowany ze środków budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

W godz. 8:30-13:30 na uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Czernikowo czekać będą średniowieczne stoiska i warsztaty m.in. garncarskie, kowalskie i łucznicze. Będą przejażdżki łodzią Wikingów oraz pokazy broni i walki.

Nadziei Maleńka Orkiestra w Sławkowie
2022.06.15
Nadziei Maleńka Orkiestra w Sławkowie

W pierwszą sobotę wakacji, 25 czerwca zapraszamy na  koncert zespołu „Nadziei Maleńka Orkiestra” pod przewodnictwem Pana Jacka Beszczyńskiego. Koncert współfinansowany z Budżetu Obywatelskiego Powiatu Toruńskiego odbędzie się na dziedzińcu przy świetlicy wiejskiej w Sławkowie - start o godz. 17.00.

Po koncercie organizatorzy zapraszają do „sławkowskiej kawiarenki” z pysznymi wypiekami, domowym smalcem, wiejskim chlebem i innymi pysznościami. Na najmłodszych czekać będą dmuchańce, a na zakończenie spotkania zaplanowano wspólne ognisko.

 

Z rodziną na rowerze najlepiej spędza się czas
2022.06.15
Z rodzina na rowerze najlepiej spędza się czas

W niedzielę, 12 czerwca 2022 r., odbył się na terenie gminy Czernikowo kolejny projekt współfinansowany ze środków budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego. Rodzinny przejazd rowerami na trasie ok. 20 km oraz piknik z różnymi konkursami dla uczestników pozwolił aktywnie spędzić niedzielne popołudnie. Szczególnie zajęcia prowadzone przez animatorów były dla najmłodszych atrakcją i okazją do wspólnej zabawy.

Z rytmami Orkiestry Dętej
2022.06.14
Z rytmami Orkiestry Dętej

Znane utwory w wykonaniu Orkiestry Dętej Gminy Zławieś Wielka zabrzmiały podczas Majówki z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży 28 maja oraz 30 maja na placu przed CKK Jordanki w Toruniu podczas odbywającego się Welconomy Forum. 

 

 

Pamięci Adama Schedlin-Czarlińskiego
2022.06.14
Pamięci Adama Schedlin-Czarlińskiego

Pierwszy w historii starosta naszego powiatu w odrodzonej Rzeczpospolitej Adam Schedlin-Czarliński patronuje nagrodzie ustanowionej przez Zarząd Powiatu, która po raz pierwszy wręczona zostanie podczas Gali Samorządowej Powiatu Toruńskiego we środę 15 czerwca w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. W przeddzień wielkiego święta samorządu Starosta Toruński Marek Olszewski odwiedził grób rodzinny Adama Czarlińskiego w Papowie Toruńskim, aby złożyć hołd temu niezwykle zasłużonemu dla toruńskiej niepodległości.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.