Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Wytańczyła wicemistrzostwo!

2023.04.28
Wytańczyła wicemistrzostwo!

14-letnia mieszkanka gminy Obrowo Amelia Wierzba będzie reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy International Dance Organisation. Wicemistrzyni Polski od lat z wielkimi sukcesami trenuje jazz i modern. W uznaniu dotychczasowych osiągnięć Amelii pogratulował Starosta Toruński Marek Olszewski.

Pożegnanie maturzystów

2023.04.28
Pożegnanie maturzystów

Przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Toruńskiego wzięli udział w uroczystym pożegnaniu świeżo upieczonych absolwentów szkół ponadpodstawowych działających na terenie powiatu toruńskiego. Starosta Marek Olszewski życzył powodzenia maturzystom z ZS, CKU w Gronowie zaś Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski i radny Rafał Lewandowski gratulowali maturzystom z ZSP w Chełmży.

Kolejne inwestycje drogowe w powiecie toruńskim

2023.04.27
Kolejne inwestycje drogowe w powiecie toruńskim

Odcinek drogi wojewódzkiej nr 551 Wybcz-Nawra oraz drogi wojewódzkiej nr 649 Pluskowęsy-Zalesie zostaną zmodernizowane za ponad 16 mln zł. Umowy na realizację tych zadań podpisano w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu w czwartek 27 kwietnia 2023 r. W wydarzeniu wziął udział Starosta Toruński Marek Olszewski.

Młodzi artyści o twórczości Jana Szancera

2023.04.25
Młodzi artyści o twórczości Jana Szancera

Dziełom znanego polskiego ilustratora Jana Szancera poświęcono Powiatowy Konkurs Plastyczno-Recytatorski, który zorganizowano w Szkole Podstawowej w Ostaszewie. W uroczystym rozdaniu nagród, zorganizowanym we wtorek 25 kwietnia 2023 roku wziął udział Starosta Toruński Marek Olszewski.

Nagrody w dziedzinie kultury - przyznane!

2023.04.21
Nagrody w dziedzinie kultury - przyznane!

Zarząd Powiatu Toruńskiego przyznał sześć nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za całokształt działalności lub za istotne osiągnięcia w minionym roku. Decyzję podjęto Uchwałą nr 726/2023 z dnia 6 kwietnia 2023 r.

Forum Innowacji, Nauki i Biznesu w ZSP

2023.04.20
Forum Innowacji, Nauki i Biznesu w ZSP

Pod hasłem „Nowoczesny przemysł. Kompetencje dla przemysłu 4.0” w środę 19 kwietnia 2023 roku odbyło się Forum Innowacji i Biznesu w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży. W panelu dyskusyjnym, który rozpoczął merytoryczną część spotkania wziął udział Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski.

Budowa sieci współpracy wokół potrzeb dziecka, ucznia i rodziny w powiecie toruńskim

2023.04.14
Budowa sieci współpracy wokół potrzeb dziecka, ucznia i rodziny w powiecie toruńskim

Budowie sieci współpracy wokół potrzeb dziecka, ucznia i rodziny poświęcono konferencję naukową, którą zorganizowano w środę 12 kwietnia 2023 r. w Szkole Muzycznej I stopnia w Chełmży. To kolejny etap realizowanego przez Powiat Toruński projektu innowacyjno-wdrożeniowego w zakresie diagnozy funkcjonalnej polegający na badaniu i opracowaniu modelowych rozwiązań na rzecz świadczonego lokalnie międzysektorowego wsparcia dla dzieci, uczniów i ich rodzin.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.