Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie - konkurs na 2024 rok rozstrzygnięty

2023.12.08
Nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie - konkurs na 2024 rok rozstrzygnięty

Zgodnie z art. 11 ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej (…) powiat toruński w 2024 roku powierza organizacjom trzy punkty, z których dwa przeznacza na poradnictwo obywatelskie. Zarząd Powiatu Toruńskiego, w drodze uchwały nr 848/2023 z dnia 29 listopada 2023 roku, powierza prowadzenie punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego w 2024 roku wyłonionym organizacjom pozarządowym:

Program „Lekcje o finansach”

2023.12.07
Program „Lekcje o finansach”

Powiat Toruński otrzymał dofinansowania w kwocie 8 000,00 zł na realizację zadania w ramach programu Ministra Finansów pod nazwą: „Lekcje o finansach” ze środków Funduszu Edukacji Finansowej.

Forum NGO już 12 grudnia!

2023.12.06
Forum NGO już 12 grudnia!

Przedstawicieli stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych, a także przedstawicielki kół gospodyń wiejskich zapraszamy do udziału w Powiatowym Forum Organizacji Pozarządowych i Grup Nieformalnych. Forum odbędzie się we wtorek, 12 grudnia 2023 r. w Toruniu, w Hotelu "Przystanek Toruń", ul. Chłopickiego 4. Początek spotkania o godz. 11.00.

Mieszkają w ciekawym miejscu i wiedzą, jak dbać o środowisko!

2023.12.05
Mieszkają w ciekawym miejscu i wiedzą, jak dbać o środowisko!

36 młodych artystów mieszkających w powiecie toruńskim otrzymało nagrody lub wyróżnienie w 15. edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w ciekawym miejscu”. Najlepszym z najlepszych nagrody wręczono 5 grudnia 2023 r.

100-lecie Książnicy Kopernikańskiej

2023.12.05
100-lecie Książnicy Kopernikańskiej

Starosta Toruński Marek Olszewski wziął udział w Gali Jubileuszowej z okazji 100. Rocznicy powstanie Książnicy Kopernikańskiej. Uroczystości zorganizowano w poniedziałek 4 grudnia 2023 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki.

Jubileusz ruchu HDK w Polsce – obchody w Chełmży

2023.12.02
Jubileusz ruchu HDK w Polsce – obchody w Chełmży

65 lat ruchu Honorowego Krwiodawstwa członkowie klubu HDK w Chełmży świętowali 1 grudnia 2023 roku w Hotelu Imperium. Podczas uroczystości wręczono odznaki „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” oraz medale 65-lecia HDK, a przedstawiciele władz samorządowych Powiatu uhonorowali prezes klubu Zenonę Derwich Odznaką Honorową za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego.

OSP w Steklinie z nowym wozem strażackim

2023.12.01
OSP w Steklinie z nowym wozem strażackim

Ochotnicza Straż Pożarna w Steklinie wzbogaciła się o nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Strażaków w tym wyjątkowym dniu odwiedził Wicestarosta Toruński Michał Ramlau wręczając im symbiliczny czek na kwotę 20 tyś. zł. z przeznaczeniem na doposażenie nowego auta.

Nowy budynek dla filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wielkiej Nieszawce

2023.12.01
Nowy budynek dla filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wielkiej Nieszawce

W formule „zaprojektuj i wybuduj” zrealizowana zostanie budowa budynku Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży – oddział w Wielkiej Nieszawce wraz z zagospodarowaniem terenu. Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Toruniu, Starosta Toruński Marek Olszewski i Wicestarosta Michał Ramlau podpisali umowę na realizację tego zadania z firmą Andrewex Construction Sp. z o.o. reprezentowaną przez Prezesa Zarządu Bartłomieja Piotra Krupę i członka Zarządu Romana Jakubowskiego.

Budujemy chodniki – poprawiamy bezpieczeństwo pieszych

2023.12.01
Budujemy chodniki – poprawiamy bezpieczeństwo pieszych

Zakończono żmudny proces wyboru wykonawcy na budowę trzech nowych chodników w ciągu różnych dróg powiatowych. Po przeprowadzonych negocjacjach z potencjalnymi wykonawcami został wybrany ten jeden. 1 grudnia 2023 r. dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w ToruniuAdam Orłowski i Przemysław Barczyński z TRANSBRUK Barczyńscy sp. z o. o. z Pigży, podpisali umowę na realizację zadań polegających na budowie chodników w ciągu trzech toruńskich dróg powiatowych. W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Marek Olszewski Starosta Toruński, Michał Ramlau Wicestarosta i Janusz Kononiuk członek Zarządu Powiatu.

Koncert w Szkole Muzycznej

2023.12.01
Koncert w Szkole Muzycznej

Ponad dwieście osób wzięło udział w koncercie, określanym mianem wydarzenia muzycznego roku. Do Szkoły Muzycznej w Chełmży dzięki dofinansowaniu Powiatu Toruńskiego zaproszono Józefa Skrzeka, kompozytora, multiinstrumentalistę, wokalistę, a także Łukasza Dembińskiego i Piotra Damasiewicza. Ponad trzygodzinny koncert wprowadził w muzyczny nastrój wszystkich słuchaczy.

W pierwszej części wystąpili Piotr Damasiewicz i Łukasz Dembiński, a w drugiej Józef Skrzek, dając półtora godzinny występ. Koncert Józefa Skrzeka nawiązywał do eksperymentalnej opery Lecha Majewskiego „Pokój saren”. Józef Skrzek to jeden z czołowych przedstawicieli polskiego rocka progresywnego i elektronicznego, w ostatnich latach głównie komponujący muzykę sakralną.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.