Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Zakończono prace remontowe na drodze powiatowej Krusin – Staw – Bielczyny

2023.08.17
Zakończono prace remontowe na drodze powiatowej Krusin – Staw – Bielczyny

Na drodze powiatowej nr 1615C Krusin – Staw – Bielczyny dobiegły końca prace remontowe. Wykonawca prowadził roboty od marca tego roku. W ramach zadania wyremontowano odcinek drogi o długości 1,603 km w km od 12+044 do km 13+647. Wykonano nową warstwę ścieralną, naprawiono ubytki i spękania jezdni, wykonano pobocza, zjazdy, odtworzono chodnik, zamontowano oświetlenie przejścia dla pieszych. Remont kosztował 1 437 913,27 zł. Zadanie dofinansowane było ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kwotą 726 206,00 zł oraz współfinansowane z budżetu Powiatu Toruńskiego i Gminy Chełmża.

Mistrzyni Europy w Karate Kyokushin gościem Wicestarosty Michała Ramlaua

2023.08.10
Mistrzyni Europy w Karate Kyokushin gościem Wicestarosty Michała Ramlaua

Monika Poczwardowska, Mistrzyni Europy w Karate Kyokushin była dzisiaj gościem Wicestarosty Toruńskiego Michała Ramlaua. Gratulacje z okazji wywalczonego ostatnio Mistrzostwa złożył również Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski.

- Mistrzyni Europy i Polski mieszkająca na terenie powiatu toruńskiego to ogromny powód do dumy! Ten niewątpliwy sukces zasługuje na szczególne słowa uznania nie tylko dlatego, że jest ukoronowaniem lat ciężkich treningów i wyrzeczeń. Po najważniejsze laury sportowej rywalizacji w Europie sięgnęła Pani po półtorarocznej przerwie – chylimy czoła przed Pani determinacją, dzięki której możemy świętować zdobyty niedawno medal. – mówił Wicestarosta wręczając sportsmence list gratulacyjny oraz symboliczny czek.

 

6,2 mln złotych dla Powiatu Toruńskiego w ramach rządowego wsparcia dla samorządów

2023.08.03
6,2 mln złotych dla Powiatu Toruńskiego w ramach rządowego wsparcia dla samorządów
Łącznie do samorządów w Polsce trafi dodatkowe 14 mld zł. To uzupełnienie subwencji ogólnej, które jest możliwe dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego. Gminy, powiaty i miasta same zdecydują na co przeznaczą pieniądze. JST mogą wykorzystać środki na wydatki bieżące lub dalsze inwestycje dla swoich mieszkańców. Środki będą wypłacone jeszcze w tym roku.
 

Powiat Toruński z dofinansowaniem remontu drogi powiatowej

2023.08.02
Powiat Toruński z dofinansowaniem remontu drogi powiatowej
Powiat Toruński z dofinansowaniem remontu drogi powiatowej.
 
W siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu odbyło się dzisiaj spotkanie, w czasie którego Wicestarosta Toruński Michał Ramlau z rąk Posła na Sejm RP Mariusza Kałużnego, Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Jarosława Molendowskiego i Nadleśniczego Nadleśnictwa Toruń Bogusława Kashyny odebrał symboliczny voucher o wartości 900 tys. zł na realizację II etapu remontu drogi powiatowej Dąbrowa Chełmińska - Cichoradz. Dotacja pochodzi z Funduszu Leśnego.
 

W 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

2023.08.02
W 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2023 r. zarówno w Toruniu jak i podtoruńskich miejscowościach rozległ się dźwięk syren alarmowych, upamiętniający 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W uroczystościach, które odbyły się o godz.17.00 pod pomnikiem żołnierzy Armii Krajowej na placu Rapackiego udział wziął Wicestarosta Toruński Michał Ramlau i Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski.

"Bitwa Regionów" - etap drugi

2023.08.01
"Bitwa Regionów" - etap drugi

Smaki regionów, dawne receptury i wyjątkowe potrawy przygotowywane z pasją i sercem. To wszystko podczas Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich pn. „Bitwa Regionów”. Przed nami II etap VIII edycji konkursu dla woj. kujawsko-pomorskiego organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Powstanie Warszawskie - pamiętamy!

2023.08.01
Powstanie Warszawskie - pamiętamy!
1 sierpnia 1944 r. o godz. 7.00 łączniczki alarmowe otrzymały rozkaz Komendanta Okręgu Warszawskiego AK płk. dypl. Antoniego Chruściela „Montera” o ustaleniu Godziny „W” na 17.00. Rozpoczęło się Powstanie Warszawskie.
 
79 lat po tych dramatycznych wydarzeniach wciąż pamiętamy o tych, którzy wtedy walczyli i wszystkich, którzy zginęli z rąk okupantów.

Włączenie syren alarmowych

2023.07.31
Włączenie syren alarmowych

Informujemy, iż 1 sierpnia 2023 r. o godz. 17:00 na czas 1 minuty uruchomione zostaną syreny alarmowe w celu uczczenia 79 rocznicy Powstania Warszawskiego.

Toruńskie obchody Święta Policji

2023.07.30
Toruńskie obchody Święta Policji

Msza święta w katedrze pw. św. Janów oraz uroczystości w Dworze Artusa złożyły się na program toruńskich obchodów Święta Policji. W piątek 28 lipca 2023 roku Starosta Toruński za zaangażowanie z zapewnianie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu toruńskiego wyróżnił trzech funkcjonariuszy.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.