Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Rusza projekt rozbudowy DK10 w Lubiczu
2022.08.08
Rusza projekt rozbudowy DK10 w Lubiczu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że podpisana została umowa obejmującą opracowanie dokumentacji projektowej i nadzór autorski nad rozbudową drogi krajowej nr 10 w Lubiczu Dolnym i Górnym. W przeprowadzonym przetargu zwycięską ofertę na kwotę ok. 1,5 mln zł złożyło biuro projektowe Schuessler - Plan Inżynierzy z Warszawy.

Muzyka klezmerska pod patronatem Starosty Toruńskiego
2022.08.08
Muzyka klezmerska pod patronatem Starosty Toruńskiego

Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza na koncert zespołu Klezmafour. Kwintet grający muzykę bałkańską i klezmerską wystąpi wraz z muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w sali koncertowej CKK Jordanki w niedzielę 14 sierpnia. Patronat nad koncertem objął Starosta Toruński Marek Olszewski.

25 lat na służbie
2022.08.04
25 lat na służbie

St. kpt. Łukasz Wróblewski, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Chełmży otrzymał nagrodę za 25 lat pracy w służbie mieszkańców naszego regionu. Komendant Miejski PSP w Toruniu wyróżnił także trzech strażaków.

Dożynki 2022: konkursy na najlepsze wieńce i stoiska
2022.08.02
Dożynki 2022: konkursy na najlepsze wieńce i stoiska

Powiatowo-Gminne „Najlepsze Dożynki Pod Słońcem” w Łubiance będą obfitować w atrakcje! W programie nie mogło zabraknąć wyboru najlepszego wieńca lub ozdoby dożynkowej oraz stoiska promocyjnego. W obu konkursach mogą brać udział gminy naszego powiatu, koła gospodyń wiejskich i sołectwa gminy Łubianka.

To będą najlepsze dożynki pod słońcem!
2022.08.01
To będą najlepsze dożynki pod słońcem!

Powiatowo-Gminne święto plonów w tym roku zostanie zorganizowane w Łubiance. Dożynki odbędą się w sobotę 20 sierpnia 2022 roku. Msza święta dziękczynna odprawiona zostanie w kościele pw. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Łubiance, po nabożeństwie barwny korowód przejście ulicami Łubianki do Gminnego Parku Kultury.

Mistrzowie Polski z Chełmży
2022.08.01
Mistrzowie Polski z Chełmży

Kajakarze Włókniarza Chełmża wywalczyli szereg medali podczas rozgrywanych w Poznaniu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Mistrzostw Polski Juniorów w Sprincie Kajakowym oraz 21. Mistrzostw Polski Młodzików. Do chełmżyńskiego klubu trafiły m.in. dwa tytułu mistrzów Polski!

Trwa Powiatowy Konkurs Fotograficzny "Aktywne lato"
2022.07.31
Rusza Powiatowy Konkurs Fotograficzny "Aktywne lato"

Lato w pełni. Piękna pogoda i wakacje zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu i korzystania z uroków lata. Jeździcie na rowerze, chodzicie z kijkami, spacerujecie, gracie w piłkę, pływacie w jeziorze? Zabierzcie ze sobą aparat, zróbcie zdjęcie i weźcie udział w powiatowym Konkursie Fotograficznym „Aktywne lato”. Po ubiegłorocznej, wiosennej edycji tego konkursu, tym razem zapraszamy do rywalizacji w letniej odsłonie.

Polski Ład, edycja trzecia: 2 mln dla Powiatu Toruńskiego
2022.07.29
Polski Ład, edycja trzecia: 2 mln dla Powiatu Toruńskiego

2 mln zł na przebudowę drogi powiatowej nr 2006C Rozgarty – Górsk otrzyma Powiat Toruński z Rządowego Funduszu Polski Ład, Program Inwestycji Strategicznych. Podczas spotkania we Włocławku Wicewojewoda Józef Ramlau wręczył Staroście Toruńskiemu Markowi Olszewskiemu i Wicestaroście Michałowi Ramlauowi symboliczne vouchery gwarantujące wsparcie.

Nowoczesny kombajn rolniczy już w Gronowie!
2022.07.28
Nowoczesny kombajn rolniczy już w Gronowie!
Pracownia agrotroniki ZS CKU w Gronowie wzbogaciła się o kolejny nowoczesny sprzęt rolniczy! Kombajn John Deere model T550, wyposażony w kompletny pakiet komponentów agrotronicznych, dołączył do zakupionego wcześniej ciągnika rolniczego John Deere R 145 i stanowić będzie trzon bazy do kształcenia przyszłych pokoleń mechanizatorów rolnictwa i agrotroniki.
Najsmaczniejszy zjazd w naszym powiecie
2022.07.23
Najsmaczniejszy zjazd w naszym powiecie

Tegoroczny Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Toruńskiego odbywał się w ramach Powiatowego Festiwalu Smaku. Wydarzenie zorganizowano w ramach ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa regionów” zorganizowano w Gminnym Parku Kultury w Łubiance w sobotę 23 lipca 2022 roku.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.