Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

27 miesięcy działalności Rady Pożytku – podsumowanie

2024.03.25
27 miesięcy działalności Rady Pożytku – podsumowanie

Po raz 5. zebrała się Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego, która powołana została w grudniu 2021 r. Spotkanie to było m.in. doskonałą okazją to podsumowania dotychczasowej działalności. Zaproszenie do udziału w spotkaniu przyjęli: Marek Olszewski – Starosta Toruński oraz Michał Ramlau – Wicestarosta Toruński. 

Rada działalności pożytku publicznego to w swojej podstawowej formie grono doradcze, którego rolą jest konsultowanie i opiniowanie dokumentów. Jednakże to od stopnia zaangażowania członków Rady i jakości współpracy z samorządem zależą jej kompetencje i zasięg działania. Może on być dużo szerszy niż ten opisany w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie i w przypadku Rady Działalności Pożytku Publicznego funkcjonującej w Powiecie Toruńskim taki właśnie jest.

 

Finałowa gala VIII edycji Gminnego Konkursu wiedzy o Żołnierzach Wyklętych Czernikowo 2024

2024.03.25
Finałowa gala VIII edycji Gminnego Konkursu wiedzy o Żołnierzach Wyklętych Czernikowo 2024

22 marca zakończył się cykl uroczystości poświęconych Żołnierzom Wyklętym. Całość została podzielona na kilka etapów, tak aby tworzyć możliwie spójny przekaz adresowany przede wszystkim do młodzieży ze szkół podstawowych i średnich gminy Czernikowo. W ramach warsztatów przygotowawczych do konkursów (historycznego, recytatorskiego i plastycznego) zorganizowano otwarcie wystawy poświęconej Wileńskiej Brygadzie AK, którą połączono z wykładem Mirosława Sprengera, kierownika Referatu Edukacji IPN – oddział Bydgoszcz. W kolejnym tygodniu odbył się koncert Norbera „Smoły” Smolińskiego...

Odznaczenia dla promotorów sportu

2024.03.21
Odznaczenia dla promotorów sportu

Prezes Klubu Sportowego Flisak Złotoria i Gminny Klub Sportowy Sparta Łubianka zostali odznaczeni za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego. Starosta Toruński Marek Olszewski i Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski dokonali dekoracji wyróżnionych podczas Sesji Rady Powiatu 21 marca 2024 r.

Strategia ZIT dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia zaopiniowana pozytywnie!

2024.03.20
Strategia ZIT dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia zaopiniowana pozytywnie!

Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia otrzymała pozytywną opinię Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz pozytywną opinię Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Strategia ZIT MOF Torunia to dokument o charakterze strategicznym i operacyjnym, umożliwiający wdrażanie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych oraz określający ramy realizacji planowanych przedsięwzięć. Pozytywne opinie umożliwiają ubieganie się o dofinansowanie dla projektów ujętych w Strategii.

Oficjalna prezentacja dokumentu Strategii odbędzie się 20 marca 2024 roku o godz. 15:00 w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży przy ul. Łokietka 3 w Toruniu.

Dzielimy się jedzeniem, mnożymy dobro!

2024.03.19
Dzielimy się jedzeniem, mnożymy dobro!

W czterech miejscach na terenie powiatu toruńskiego – Obrowie, Złotorii, Turznie i Łubiance - powstały Dobrodzielnie. Ta wspólna inicjatywa władz samorządowych Powiatu Toruńskiego i społeczników ma ograniczyć marnowanie żywności.

I Konferencja Psychologiczno-Pedagogiczna "Edukacja z Empatią" za nami!

2024.03.19
I Konferencja Psychologiczno-Pedagogiczna "Edukacja z Empatią" za nami!

15 marca w Auli Szkoły Muzycznej w Chełmży z inicjatywy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży we współpracy z Zespołem Szkół im. UE w Chełmży, Zespołe Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży oraz Szkołą Muzyczną I stopnia w Chełmży odbyła się I Konferencja Psychologiczno-Pedagogiczna "Edukacja z Empatią". Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. Starosta Toruński Marek Olszewski, Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Polikowski, Wicestarosta Michał Ramlau oraz radny Rafał Lewandowski.

Gala Liderów i Laureatów Rankingu Związku Powiatów Polskich za nami!

2024.03.15
Gala Liderów i Laureatów Rankingu Związku Powiatów Polskich za nami!
Podczas XXX Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, które odbyło się 13 marca br. w Karpaczu, Wicestarosta Toruński Michał Ramlau odebrał Statuetkę i Dyplom dla Powiatu Toruńskiego za zajęcie 4. miejsca w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów i Miast na prawach powiatu w kategorii: powiaty od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców.

Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

2024.03.14
Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

11 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej w Złotorii odbyły się Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców, rocznik 2011 i młodsi. W turnieju uczestniczyło 10 zawodniczek i 12 zawodników z 9 szkół podstawowych z terenu powiatu toruńskiego. Mecze rozegrano do trzech wygranych setów. Serdeczne podziękowania dla pana Mariusza Błaszaka oraz Juliusza Weiss za organizację turnieju.

Gratka dla działaczy sportowych!

2024.03.11
Gratka dla działaczy sportowych!

W imieniu firmy One Sport, Fundacji OK! GO! i stowarzyszenia Sport Biznes Polska zapraszamy do udziału w Kujawsko – Pomorskim Forum Sportu, które odbędzie się 4 kwietnia 2024 roku w budynku CKK Jordanki w Toruniu.

Kujawsko – Pomorskie Forum Sportu to coroczny kongres dla samorządowców, trenerów, osób zarządzających w klubach sportowych i wszystkich tych, którzy prowadzą działalność związaną ze sportem. Forum to przestrzeń do dyskusji na temat sportu w Naszym regionie, ale także możliwość czerpania wiedzy od najlepszych ekspertów z różnych gałęzi branży sportowej.

Co ma piernik do wiatraka?

2024.03.08
Co ma piernik do wiatraka?

Starostwo Powiatowe w Toruniu i Fabryka Cukiernicza Kopernik przystępują do realizacji wspólnej kampanii promocyjnej „Co ma piernik do wiatraka?”. Starosta Toruński Marek Olszewski i Prezes Zarządu Fabryki Cukierniczej Kopernik Szymon Poliński podpisali porozumienie o współpracy w tej sprawie 8 marca 2024 roku.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.