Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Literackie odznaczenia

2023.10.25
Literackie odznaczenia

Autor kultowych powieści kryminalnych Robert Malecki i inicjator m.in. Chełmżyńskich Spotkań z Kryminałem Dariusz Łubkowski zostali odznaczeni Odznakami Honorowymi za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego. Najwyższe odznaczenia przyznawane przez władze samorządowe Powiatu Toruńskiego wręczyli laureatom Starosta Toruński Marek Olszewski i Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski.

MOF Torunia: podpisano porozumienie!

2023.10.24
MOT Torunia: podpisano porozumienie!

Porozumienie zawarte zostało pomiędzy Zarządem Stowarzyszenia MOF Torunia oraz Województwo Prezydent Torunia Michał Zaleski i Starosta Toruński Marek Olszewski, jako Prezes i Wiceprezes Zarządu Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego podpisali porozumienie z Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotrem Całbeckim w sprawie realizacji zadań współfinansowanych ze środków europejskich.

Światowy Dzień Donacji i Transplantologii

2023.10.23
Światowy Dzień Donacji i Transplantologii

Światowy Dzień Donacji i Transplantologii to święto o randze globalnej, które pierwszy raz obchodzone było w Genewie 14 października 2005 roku. W Polsce po raz pierwszy dzień ten był obchodzony w 2005 roku w Bydgoszczy. Organizatorem była Klinika Transplantologii prowadzona przez dr Zbigniewa Włodarczyka.

Rozśpiewany festiwal folkloru

2023.10.21
Rozśpiewany festiwal folkloru

Zespoły z powiatu toruńskiego i goście z całego województwa wzięły udział w XI Wojewódzkim Festiwalu Zespołów Folklorystycznych i Śpiewaczy, który w sobotę 21 października zorganizowano w Gminnym Ośrodku Kultury i Sztuki w Złejwsi Małej. Inicjatorce wydarzenia – dyrektor GOKiS Marii Karpińskiej pogratulował Starosta Toruński Marek Olszewski.

Integracyjne śniadanie w DPS-ie w Wielkiej Nieszawce

2023.10.21
Integracyjne śniadanie w DPS-ie w Wielkiej Nieszawce

Z inicjatywy członkiń Koła Gospodyń Wiejskich „Nowoczesne Gospochy” w Domu Pomocy Społecznej w Wielkiej Nieszawce zorganizowano śniadanie integracyjne dla seniorów z gminy Wielka Nieszawka. Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki grantowi, który KGW pozyskało z programu „Danie Wspólnych Chwil z Fundacją Biedronki”.

Kto zostanie Społecznikiem Roku 2023?

2023.10.20
Kto zostanie Społecznikiem Roku 2023?

Są i działają wśród nas. Angażują się w życie społeczne aktywizując mieszkańców do wspólnych akcji i przedsięwzięć. Wspierają najbardziej potrzebujących – dają im wsparcie i pomagają wierzyć w sens życia. W czynieniu dobra działają bezinteresownie. Są pracowici, odpowiedzialni, przyjaźni dla ludzi i aktywni. Tacy są społecznicy powiatu toruńskiego. Konkurs  „Społecznik Roku Powiatu Toruńskiego” ma na celu promowanie i docenienie ich działalności.

 

Dobroć mamy we krwi – podsumowanie kampanii

2023.10.16
Dobroć mamy we krwi – podsumowanie kampanii

553 osoby oddały krew podczas letniej kampanii organizowanej przez społeczników, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Kwiolecznictwa w Bydgoszczy oraz władze samorządowe Powiatu Toruńskiego. Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym podziękowano osobom zaangażowanym w te akcję.

15 lat pracy Wiceprzewodniczącego

2023.10.13
15 lat pracy Wiceprzewodniczącego

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Łukasz Kowalski obchodzi jubileusz 15-lecia pracy zawodowej. Gratulacje z tej okazji złożyli mu Starosta Toruński Marek Olszewski i Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.