Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Integracja poprzez muzykę

2024.06.10
Integracja poprzez muzykę

W Czernikowie gościli uczestnicy IX Międzynarodowego Festiwalu Szkół Muzycznych „Integracje muzyczne".

W tym roku cykliczne muzyczne spotkania połączyły po raz kolejny uzdolnionych uczniów z Litwy i Polski. Na scenie występowali najlepsi wykonawcy ze szkół muzycznych w Solecznikach, Jaszunach i Ejszyszkach z Litwy oraz z szkół muzycznych z województwa kujawsko-pomorskiego.

 

 

Lokalni artyści zjadą do Osieka

2024.06.07
Lokalni artyści zjadą do Osieka

W sobotę, 15 czerwca br. zjadą się lokalni artyści z powiatu toruńskiego na ,,XIII Powiatowe Spotkania Twórców Kultury i Sztuki”. Wydarzenie odbędzie się w Środowiskowym Domu Samopomocy w Osieku nad Wisłą. To nowo wybudowany obiekt przez Powiat Toruński, położony nad jeziorem, wśród leśnego otoczenia.

W plenerze zaprezentuje się około 20 zespołów wokalno-teatralno-muzycznych, w tym młodzi artyści. Przybędą także twórcy rękodzieł, którzy przedstawią na stoiskach własne dzieła, takie jak: rzeźby, haftowane serwety, obrazy, przedmioty z wikliny. Miłośnicy sztuki ludowej będą mieli okazję je nabyć.

Wybory do Parlamentu Europejskiego

2024.06.07
Wybory do Parlamentu Europejskiego

W nadchodzącą niedzielę 9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Zachęcamy do wzięcia w nich udziału, biorąc pod uwagę znaczenie spraw, nad którymi europosłowie debatują oraz praw, które uchwalają.

Światowy Dzień Środowiska

2024.06.05
Światowy Dzień Środowiska

5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Jest to szczególna okazja, żeby zwrócić uwagę na nasze otoczenie i zachęcić do poszukiwania i praktykowania rozwiązań, które pomogą zadbać o środowisko.

Rodzina w centrum etap I – kolejny projekt Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

2024.06.05
Rodzina w centrum etap I – kolejny projekt Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

W ramach obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który przypada na 30 maja, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Toruniu (PCPR) zorganizowało wczoraj (4 czerwca 2024 r.) spotkanie świadomościowe propagujące ideę rodzicielstwa zastępczego, w tym rozwój rodzinnych form pieczy zastępczej. Wykłady: „Poczucie własnej wartości – psychospołeczny system odporności” oraz „Po pierwsze zaufanie – czyli jak budować znaczącą relację z nastolatkiem”, zostały poprowadzone przez Tamarę Kasprzyk – psychologa, trenera, współzałożycielkę i Prezes Fundacji Familylab Polska, której istotą pracy pozostaje wspieranie relacji dorosłych z dziećmi.

Okrągły stół dla NGO

2024.06.04
Okrągły stół dla NGO

Idea Okrągłych Stołów została zainicjowana wspólnie przez Konwent Wojewódzkich Rad Działalności Pożytku Publicznego i Wspólnotę Roboczą Związków Organizacji Socjalnych WRZOS. 

Celem jest zebranie oczekiwań ze strony organizacji pozarządowych, ale także ze strony administracji publicznej, w jaki sposób zmienić przepisy prawne aby były one jak najbardziej przyjazne społecznikom i stanowiły impuls do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.
 
Pomysł Okrągłych Stołów ma służyć powstaniu pakietu zmian ustawowych pod hasłem Konstytucji dla społeczeństwa obywatelskiego.

Menonici wracają do Nieszawki 

2024.06.03
Menonici wracają do Nieszawki 

W 2024 roku przypada 150. rocznica migracji menonitów z Europy do Ameryki. Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce włączając się w obchody zaprasza na cykl dwóch wydarzeń kulturalnych pod wspólną nazwą Spotkania z menonitami. Podczas imprez zaplanowanych na 6 czerwca oraz 14 lipca goście, którzy odwiedzą Olenderski Park Etnograficzny będą mieli niecodzienną okazję do spotkania z menonitami z Holandii i Stanów Zjednoczonych oraz wysłuchania ich rodzinnych historii. 

155-lecie Chóru Święta Cecylia w Chełmży

2024.06.03
155-lecie Chóru Święta Cecylia w Chełmży

Kościelny chór mieszany Święta Cecylia w Chełmży obchodzi w tym roku 155-lecie istnienia. W niedzielne popołudnie, członkowie Chóru, zaproszeni goście oraz sympatycy zebrali się w Bazylice Konkatedralnej Św. Trójcy w Chełmży aby uroczyście celebrować ten wyjątkowy Jubileusz. 

Jubileusz 155-lecia Chóru Parafialnego ,,Św. Cecylia" z Chełmży

2024.06.03
Jubileusz 155-lecia Chóru Parafialnego ,,Św. Cecylia" z Chełmży

W Bazylice św. Trójcy w Chełmży, w minioną niedzielę (02.06.24 r.) odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu Chóru Parafialnego ,,Św. Cecylia" z Chełmży - najstarszego chóru mieszanego w Polsce, działającego nieprzerwanie od 155 lat. 

Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą. Następnie nadszedł czas na składanie życzeń. Wśród licznych powinszowań, okolicznościowy list gratulacyjny przekazała także wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Toruńskiego Agnieszka Jankierska-Wojda, reprezentująca władze Powiatu Toruńskiego. Chór Parafialny ,,Św. Cecylia" z Chełmży otrzymał również nagrodę Zarządu Powiatu Toruńskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za całokształt działalności, w wysokości 2500 zł wraz z dyplomem.

Na zakończenie uroczystości, w kościele odbył się koncert Chóru ,,Św. Cecylia".

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

2024.05.29
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego składamy najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania za dobre serce, gotowość, oddanie, chęć i wolę pomocy dzieciom, które czasowo straciły możliwość wychowywania się we własnych domach.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.