Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Rolnicy z gminy Zławieś Wielka dziękowali za plony
2022.09.03
Rolnicy z gminy Zławieś Wielka dziękowali za plony

W amfiteatrze w Złewsi Małej zorganizowano uroczystą mszę świętą dziękczynną i oficjalną część dożynkowego ceremoniału. W sobotę 3 września rolnicy z gminy Zławieś Wielka świętowali symboliczne zakończenie plonów. Władze samorządowe Powiatu Toruńskiego podczas wydarzenia reprezentowali Wicestarosta Michał Ramlau oraz radni: Agnieszka Janiaczyk-Dąbrowska, Edyta Zakrzewska i Tomasz Zakrzewski.

Sąsiedzki festyn w Lubiczu Górnym
2022.09.03
Sąsiedzki festyn w Lubiczu Górnym

Sołtys Justyna Dejewska wraz z radą sołecką i radnymi gminnymi reprezentującymi Lubicz Górny zaprosili mieszkańców na sąsiedzki festyn do Amfiteatru w sobotę 3 września. We wspólnej zabawie zorganizowanej pod hasłem „Zaproś sąsiada” wziął udział Starosta Toruński Marek Olszewski.

"Ballady i romanse" – powiatowe Narodowe Czytanie
2022.09.03
"Ballady i romanse" – powiatowe Narodowe Czytanie

Słuchaj dzieweczko!
— Ona nie słucha. —
To dzień biały! to miasteczko!
Przy tobie nie ma żywego ducha,
Co tam wkoło siebie chwytasz?
Kogo wołasz, z kim się witasz?
— Ona nie słucha. —

Fragmentem ballady "Romantyczność" zapraszamy Państwa do obejrzenia specjalnie przygotowanego filmu i wysłuchania wybranych fragmentów "Ballad i romansów" naszego wieszcza narodowego Adama Mickiewicza.

Powiatowe Narodowe Czytanie
2022.09.02
Powiatowe Narodowe Czytanie

Starosta Toruński Marek Olszewski tradycyjnie zaprasza mieszkańców powiatu toruńskiego do włączenia się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania, organizowaną pod patronatem Prezydenta RP. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę 3 września. W tym roku lekturą są „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Ten przełomowy zbiór poezji naszego wieszcza narodowego, napisany w latach 1819–1821, wyznaczył początek dziejów poezji romantycznej w Polsce, stając się dla nowej epoki jednym z najważniejszych punktów odniesienia.

W rocznicę wybuchu II wojny światowej
2022.09.01
W rocznicę wybuchu II wojny światowej

Uroczystości upamiętniające 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej w Toruniu zorganizowano w Parku Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939 roku. W imieniu władz samorządowych Powiatu Toruńskiego hołd ofiarom reżimu III Rzeszy złożył Starosta Toruński Marek Olszewski.

Zabrzmiał pierwszy dzwonek
2022.09.01
Zabrzmiał pierwszy dzwonek

Po kilku tygodniach letnich wakacji uczniowie wrócili do szkolnych ławek. 1 września nowy rok szkolny przywitano również w placówkach, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Toruniu. W uroczystościach w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie wziął udział Starosta Toruński Marek Olszewski. Władze samorządowe Powiatu Toruńskiego podczas uroczystej inauguracji roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Polikowski.

Nowe wyzwania dla dyrektorów powiatowych szkół
2022.09.01
Nowe wyzwania dla dyrektorów powiatowych szkół

Małgorzata Domalska z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Chełmży i Zbigniew Piotrowski z ZS CKU w Gronowie dalej będą pełnić funkcje dyrektorów placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Toruński. Ilonę Gronkowską, dotychczasową dyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia w Chełmży zastąpi Marta Winnicka. 1 września 2022 roku Starosta Toruński Marek Olszewski przekazał dyrektorom uchwały Zarządu Powiatu powierzające im kierowanie powiatowymi jednostkami.

Strażacki festyn na zakończenie wakacji
2022.08.31
Strażacki festyn na zakończenie wakacji

Turniej piłki nożnej, loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami, pokazy sprzętu strażackiego i masa innych atrakcji znalazły się w programie pikniku „Zakończenie wakacji z OSP Brąchnowo”. Prezes OSP Brąchnowo - Aleksander Chojnacki i Radny Rady Powiatu Toruńskiego Piotr Skiba zapraszają w sobotę 3 września do świetlicy wiejskiej i na orlika.

Powiat Dobrych Ludzi – ogromny sukces drugiej edycji kampanii!
2022.08.31
Powiat Dobrych Ludzi – ogromny sukces drugiej edycji kampanii!

W ramach tegorocznej kampanii „Powiat Dobrych Ludzi” w 9 lokalizacjach na terenie powiatu toruńskiego promowaliśmy honorowe krwiodawstwo i rejestrację do bazy dawców szpiku kostnego. Efekty naszej wakacyjnej akcji przerosły najśmielsze oczekiwania!

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.