Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w badmintonie drużynowym dziewcząt i chłopców

2023.11.03
Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w badmintonie drużynowym dziewcząt i chłopców

28 października 2023 r. w Szkole Podstawowej w Czernikowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w badmintonie drużynowym dziewcząt i chłopców rocznik 2009 – 2010 oraz 2011 i młodsi. Serdecznie dziękujemy panu Grzegorzowi Grzywińskiemu za organizację zawodów. Poniżej wyniki sportowej rywalizacji:

W galerii handlowej na ludową nutę!

2023.10.30
W galerii handlowej na ludową nutę!

Kapela Łubianioki wystąpiła w przestrzeni Centrum Handlowego Toruń Plaza. W sobotę 28 października muzycy z gminy Łubianka zaśpiewali dla uczestników familijnego wydarzenia „Dyniowa kraina pełna magii”.

Nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie - konkurs na 2024 rok

2023.10.27
Nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie - konkurs na 2024 rok

Zarząd Powiatu Toruńskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie organizacji pozarządowej prowadzącej działalność pożytku publicznego, zwanej dalej „organizacją pozarządową”, prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Powiecie Toruńskim na rok 2024.

Kapela Łubianioki zagra w Toruń Plaza

2023.10.27
Kapela Łubianioki zagra w Toruń Plaza

Muzycy z gminy Łubianka wezmą udział w organizowanym w jednej z największych galerii handlowych w Toruniu wydarzeniu „Dyniowa kraina pełna magii”. W sobotę 28 października przestrzeń centrum będzie przypominać prawdziwą stodołę.

Literackie odznaczenia

2023.10.25
Literackie odznaczenia

Autor kultowych powieści kryminalnych Robert Malecki i inicjator m.in. Chełmżyńskich Spotkań z Kryminałem Dariusz Łubkowski zostali odznaczeni Odznakami Honorowymi za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego. Najwyższe odznaczenia przyznawane przez władze samorządowe Powiatu Toruńskiego wręczyli laureatom Starosta Toruński Marek Olszewski i Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski.

MOF Torunia: podpisano porozumienie!

2023.10.24
MOT Torunia: podpisano porozumienie!

Porozumienie zawarte zostało pomiędzy Zarządem Stowarzyszenia MOF Torunia oraz Województwo Prezydent Torunia Michał Zaleski i Starosta Toruński Marek Olszewski, jako Prezes i Wiceprezes Zarządu Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego podpisali porozumienie z Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotrem Całbeckim w sprawie realizacji zadań współfinansowanych ze środków europejskich.

Światowy Dzień Donacji i Transplantologii

2023.10.23
Światowy Dzień Donacji i Transplantologii

Światowy Dzień Donacji i Transplantologii to święto o randze globalnej, które pierwszy raz obchodzone było w Genewie 14 października 2005 roku. W Polsce po raz pierwszy dzień ten był obchodzony w 2005 roku w Bydgoszczy. Organizatorem była Klinika Transplantologii prowadzona przez dr Zbigniewa Włodarczyka.

Rozśpiewany festiwal folkloru

2023.10.21
Rozśpiewany festiwal folkloru

Zespoły z powiatu toruńskiego i goście z całego województwa wzięły udział w XI Wojewódzkim Festiwalu Zespołów Folklorystycznych i Śpiewaczy, który w sobotę 21 października zorganizowano w Gminnym Ośrodku Kultury i Sztuki w Złejwsi Małej. Inicjatorce wydarzenia – dyrektor GOKiS Marii Karpińskiej pogratulował Starosta Toruński Marek Olszewski.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.