Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

„Boskie Buenos” tym razem w Małej Nieszawce
2022.09.09
„Boskie Buenos” w tym razem w Małej Nieszawce

To już ostatnia okazja, by usłyszeć hity Maanamu. A to za sprawą trzeciego już koncertu zespołu „Tribute To Maanam Show”, który odbędzie się w najbliższą sobotę w powiecie toruńskim w ramach projektu „Spotkania z muzyką” finansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2022.

Tym razem zespół wystąpi w Małej Nieszawce. Przewidywana godzina koncertu ok. 19:30.

Serdecznie zapraszamy!

Trwa Powiatowy Konkurs Fotograficzny "Aktywne lato"
2022.09.09
Rusza Powiatowy Konkurs Fotograficzny "Aktywne lato"

Lato w pełni. Piękna pogoda i wakacje zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu i korzystania z uroków lata. Jeździcie na rowerze, chodzicie z kijkami, spacerujecie, gracie w piłkę, pływacie w jeziorze? Zabierzcie ze sobą aparat, zróbcie zdjęcie i weźcie udział w powiatowym Konkursie Fotograficznym „Aktywne lato”. Po ubiegłorocznej, wiosennej edycji tego konkursu, tym razem zapraszamy do rywalizacji w letniej odsłonie.

Nowy budynek starostwa w Chełmnie
2022.09.09
Nowy budynek starostwa w Chełmnie

Władze samorządowe Powiatu Chełmińskiego mają nową siedzibę. Od piątku 2 września 2022 roku Starostwo Powiatowe w Chełmnie funkcjonuje w budynku przy ul. Kolejowej 1. W uroczystym otwarciu nowej siedziby wzięła udział Sekretarz Powiatu Wioletta Schreiber, która przekazała Staroście Chełmińskiemu Zdzisławowi Gamańskiemu gratulacje od Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego.

140 lat Cukrowni w Chełmży
2022.09.08
140 lat Cukrowni w Chełmży

Jubileuszowe spotkanie, podsumowujące 140 lat działania zakładu, zorganizowano w siedzibie chełmżyńskiej cukrowni w czwartek 8 września 2022 roku. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Toruńskiego: Starosta Toruński Marek Olszewski, Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Polikowski, Wicestarosta Toruński Michał Ramlau oraz Naczelnik Wydziału Środowiska Starostwa Powiatowego Anna Krupska. Radna Edyta Zakrzewska podczas jubileuszu reprezentowała Marszalka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Znasz kapliczki, krzyże i figury przydrożne w powiecie toruńskim? Weź udział w konkursie!
2022.09.08
Znasz kapliczki, krzyże i figury przydrożne w powiecie toruńskim? Weź udział w konkursie!

Powiat Toruński, po raz kolejny włączając się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa* zachęca mieszkańców powiatu toruńskiego do udziału w konkursie „Nasze dziedzictwo - poznawanie przez odkrywanie”, którego celem jest promocja i upowszechnianie wiedzy o zabytkach znajdujących się na terenie powiatu toruńskiego. Tym razem tematem przewodnim będą kapliczki, krzyże i figury przydrożne.

Generalny remont w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży
2022.09.06
Generalny remont w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży

Budynek Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży już wkrótce doczeka się gruntownego remontu. We wtorek, 6 września 2022 r., w Starostwie Powiatowym w Toruniu, Starosta Toruński Marek Olszewski oraz Sebastian Lilla – przedstawiciel firmy Urbański Sp. z o.o. z Torunia, wykonawcy remontu, podpisali umowę na kompleksowy remont szkoły. W tym ważnym dla chełmżyńskiej placówki wydarzeniu uczestniczyli również: Wicestarosta Toruński Michał Ramlau, członek Zarządu Kazimierz Kaczmarek, Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski, przedstawiciel wykonawcy Marcin Lewandowski i dyrektorka szkoły Krystyna Soliwodzka.

Akademia zdrowia - kulinarna przygoda w gminie Chełmża
2022.09.06
Akademia zdrowia - kulinarna przygoda w gminie Chełmża

Już w najbliższą sobotę, 10 września 2022 r., rusza Akademia Zdrowia. Jest to cykl 7 warsztatów kulinarnych propagujących zdrowe nawyki żywieniowe wśród mieszkańców Gminy Chełmża. Warsztaty będą odbywać się w świetlicach wiejskich w poszczególnych miejscowościach, tj. Kuczwałach, Nawrze, Bielczynach, Kończewicach, Głuchowie, Zelgnie oraz w szkole podstawowej w Zelgnie. Na zakończenie całego cyklu zaplanowana jest konferencja podsumowująca z udziałem dietetyka i lekarza rodzinnego. Projekt jest realizowany w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

Podwórkowe gry chodnikowe
2022.09.06
Podwórkowe gry chodnikowe

W słoneczny piątek 2 września 2022 r. uroczyście przecięto wstęgę, aby zainaugurować możliwość korzystania z chodnikowych gier zamontowanych na szkolnym dziedzińcu Szkoły Podstawowej w Osieku nad Wisłą.

Obrowskie Dożynki Gminne w Łążynie II
2022.09.05
Obrowskie Dożynki Gminne w Łążynie II

Msza święta dziękczynna w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, przemarsz korowodu i uroczystości na boisku szkolnym znalazły się w programie Dożynek Gminnych w Obrowie zorganizowanych 4 września 2022 roku. Gospodarzem Święta Plonów było sołectwo Łążyn II. W wydarzeniu wzięła udział liczna reprezentacja władz samorządowych Powiatu Toruńskiego.

Odznaczeni za zasługi dla Powiatu Toruńskiego
2022.09.04
Odznaczeni za zasługi dla Powiatu Toruńskiego

Starosta Toruński Marek Olszewski i Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Polikowski podczas Dożynek Gminnych w Łążynie II 4 września 2022 roku wręczyli Odznaki Honorowe za zasługi dla Powiatu Toruńskiego dwóm promotorom lokalnej kultury ludowej. Otrzymali je znani muzycy związani z Kapelą Ludową im. Kamińskich: Henryk Kamiński i Ryszard Cąbrowski.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.