Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Remont drogi 2007/C Ostaszewo – Łysomice przed nami

2023.07.27
Remont drogi 2007/C Ostaszewo – Łysomice przed nami

Droga powiatowa nr 2007C Ostaszewo – Łysomice, jest kolejną drogą która zostanie wyremontowana w tym roku. 27 lipca 2023 r. Adam Orłowski dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Toruniu, w obecności przedstawicieli władz samorządowych Powiatu Toruńskiego: Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego, Wicestarosty Michała Ramlaua i członka Zarządu Powiatu Janusza Kononiuka, podpisał umowę ze spółką COLAS Polska Sp. z o. o. Palędzie reprezentowaną przez Tomasza Tupalskiego na realizację przedsięwzięcia pn.: „Remont drogi powiatowej nr 2007C Ostaszewo – Łysomice w km od 1+178 do 2+135”.

Ożywienie ruchu kolejowego na trasie Toruń-Czernikowo

2023.07.25
Ożywienie ruchu kolejowego na trasie Toruń-Czernikowo

Zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów i nowe lokalizacje przystanków na terenie gmin Lubicz, Obrowo i Czernikowo to szansa dla mieszkańców wschodniej części powiatu toruńskiego na dogodniejszy dojazd do Torunia. Ideę ożywienia ruchu kolejowego na trasie linii nr 27 od lat promuje Starosta Toruński Marek Olszewski. Dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urzędem Miasta Torunia oraz władzami trzech gmin dodatkowe pociągi mogą pojawić się na trasie Toruń-Sierpc już od 2024 roku.

Muzyka i sztuka z Górska się niosła

2023.07.24
Muzyka i sztuka z Górska się niosła

W minioną niedzielę (23 lipca br.) odbyły się XII Powiatowe Spotkania Twórców Kultury i Sztuki w Centrum Edukacji Młodzieży im. Jerzego Popiełuszki w Górsku. Wydarzenie przyciągnęło liczne zespoły wokalno-teatralne, a także artystów rękodzielników z powiatu toruńskiego. Gościem specjalnym była ,,Orkiestra Na Dużym Rowerze”.

 

Ścieżka pieszo-rowerowa w Górsku otwarta!

2023.07.24
Ścieżka pieszo-rowerowa w Górsku otwarta!

Ponad dwukilometrowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej w ciągu drogi powiatowej Rozgarty-Górsk został oficjalnie otwarty w niedzielę 23 lipca 2023 roku. Inwestycja pochłonęła 2,3 mln zł i była dofinansowana ze środków Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” oraz współfinansowana ze środków Powiatu Toruńskiego i Gminy Zławieś Wielka.

Wsparcie osób starszych do końca października

2023.07.21
Wsparcie osób starszych do końca października

Projekt „Wsparcie osób starszych i kadry świadczącej usługi społeczne w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19, łagodzenia jego skutków na terenie województwa kujawsko-pomorskiego” został wydłużony do 31 października 2023 roku!

Dotacje na remonty dróg

2023.07.21
Dotacje na remonty dróg

Dwa zadania drogowe realizowane przez samorząd Powiatu Toruńskiego otrzymały dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzięki rządowemu wsparciu wyremontowane zostaną: droga powiatowa nr 2004C w Łążynie oraz droga powiatowa nr 2007C w Łysomicach.

Remont drogi powiatowej nr 1545C

2023.07.19
Remont drogi powiatowej nr 1545C

Zakład Drogowo-Budowlany Rogowo wyremontuje drogę powiatową nr 1545C Dąbrowska Chełmińska-Cichoradz. Prace powinny zakończyć się w połowie listopada.

Na ludowo w Górsku!

2023.07.14
Na ludowo w Górsku!

W niedzielę, 23 lipca br., do Górska (gmina Zławieś Wielka) zawitają twórcy ludowi z całego powiatu toruńskiego, by uczestniczyć w XII Powiatowych Spotkaniach Twórców Kultury i Sztuki. Wydarzenie zapowiada się niezwykle ciekawie!

Na scenie plenerowej Centrum Edukacji Młodzieży im. Ks. Jerzego Popiełuszki (CEM) zaprezentuje się ponad 20 zespołów wokalno-artystycznych, natomiast aż 15 rękodzielników zaprezentuje swoje wyroby w stoiskach wystawienniczych. Zawitają więc rzeźbiarze, malarze, wikliniarze, hafciarki. Nie zabraknie również rękodzielników wytwarzających biżuterię czy też zajmujących się rzemiosłem pergaminowym. Będzie to zatem doskonała okazja by nabyć te unikatowe i posiadające niezwykłe walory artystyczne dzieła.

Zachowaj ostrożność podczas prac polowych

2023.07.14
Zachowaj ostrożność podczas prac polowych

ENERGA-OPERATOR przypomina o konieczności zachowania szczególnej ostrożności podczas prac polowych prowadzonych w pobliżu infrastruktury elektroenergetycznej. W okresie letnim, wysokie temperatury mogą prowadzić do wydłużenia się przewodów linii elektroenergetycznych i zmniejszania ich odległości od powierzchni gruntu.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.