Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Wodny plac zabaw w Chełmży
2022.07.26
Wodny plac zabaw w Chełmży

Nad Jeziorem Chełmżyńskim przy plaży miejskiej Ustronie w Chełmży w dniach 15-17 lipca br. stanęło Edukacyjne Miasteczko Wodne.
Letnia atrakcja na wolnym powietrzu zagościła w Chełmży po raz pierwszy. Mimo kapryśnej pogody, wodny plac zabaw cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Szczególnie oblegany był ostatniego dnia, w słoneczną niedzielę.
W myśl zasady uczenie poprzez zabawę - Edukacyjne Miasteczko Wodne - przyniosło wiele dobrych wrażeń, a także wiedzę na temat bezpieczeństwa nad wodą. 

Nowy cennik w autobusach Arrivy
2022.07.25
Nowy cennik w autobusach Arrivy
Uwaga - Arriva informuje o zmianie cen biletów autobusowych
 
Od 1 sierpnia podrożeją zarówno bilety jednorazowe, jak i miesięczne na trasach w gminach Łubianka i Wielka Nieszawka.
 
Olender Beach Volley Club – triumf pary z Olsztyna
2022.07.25
Olender Beach Volley Club – triumf pary z Olsztyna

Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio z UKS Absolwent Olsztyn zdobyły złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek w Siatkówce Plażowej na boiskach Olender Beach Volley Club. W uroczystościach otwarcia mistrzostw wziął udział Starosta Toruński Marek Olszewski.

Przysięga studentów Legii Akademickiej
2022.07.25
Przysięga studentów Legii Akademickiej

W Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu 115 studentów Legii Akademickiej złożyło przysięgę wojskową. W sobotniej uroczystości wziął udział Starosta Toruński Marek Olszewski.

Najsmaczniejszy zjazd w naszym powiecie
2022.07.23
Najsmaczniejszy zjazd w naszym powiecie

Tegoroczny Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Toruńskiego odbywał się w ramach Powiatowego Festiwalu Smaku. Wydarzenie zorganizowano w ramach ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa regionów” zorganizowano w Gminnym Parku Kultury w Łubiance w sobotę 23 lipca 2022 roku.

Informacje z ZUS
2022.07.22
Informacje z ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje eksperckie dyżury telefoniczne, które odbędą się 1, 4 i 5 sierpnia. W trakcie dyżurów będzie można uzyskać informacje na temat emerytur i rent, rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej ZUS, świadczeń rodzinnych z ZUS czy elektronicznych form kontaktu z ZUS-em- informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Na drodze powiatowej Młyniec I – Jedwabno – Toruń praca wre!
2022.07.22
Na drodze powiatowej Młyniec I – Jedwabno – Toruń praca wre!

Wykonawca rozpoczął pierwszy etap robót budowlanych na drodze powiatowej nr 2035C Młyniec I – Jedwabno – Toruń. Zrealizowano roboty rozbiórkowe i przystapiono do robót ziemnych. Obecnie wykonywane jest korytowanie pod poszerzenie jezdni i układa podbudowę. 

Toruńskie Obchody Święta Policji
2022.07.20
Miejskie Obchody Święta Policji

Msza święta w katedrze śś. Janów i uroczysty apel na Rynku Staromiejskim złożyły się na program toruńskich obchodów Święta Policji. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Toruńskiego – Starosta Toruński Marek Olszewski i Wicestarosta Michał Ramlau.

Bezpłatna mammografia dla 69-latek
2022.07.19
Bezpłatna mammografia dla 69-latek

Mieszkanki Chełmży, Obrowa, Lubicza Górnego i Czernikowa urodzone w 1953 roku będą mogły za darmo wykonać bezpłatne badania mammograficzne bez skierowania lekarskiego. LUX MED Diagnostyka realizuje to zadanie w ramach Programu Profilaktyki Raka Piesi.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.