Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Ekologiczny spływ rzeką Drwęcą

2023.09.09
Ekologiczny spływ rzeką Drwęcą

Stowarzyszenie Mieszkańców Nowej Wsi Nasza Drwęca-Nasz Dom zaprosił mieszkańców naszego regionu na spływ kajakowy z edukacją ekologiczną. Wielbiciele aktywnego wypoczynku spotkali się w sobotę 9 września 2023 roku. Władze samorządowe Powiatu Toruńskiego wsparły organizację tego wydarzenia.

Zapraszamy na Narodowe Czytanie

2023.09.08
Zapraszamy na Narodowe Czytanie

Po raz czwarty Powiat Toruński włącza się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania pod patronatem Prezydenta RP. Tegoroczna edycja odbędzie się w najbliższą sobotę 9 września. Wybraną lekturą jest ,,Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku.

Uroczyste odsłonięcie muralu w Czernikowie

2023.09.08
Uroczyste odsłonięcie muralu w Czernikowie

Stowarzyszenie Związek Jaszczurczy i Urząd Gminy Czernikowo zapraszają na uroczystość odsłonięcia muralu poświęconego Żołnierzom Wyklętym – V Wileńskiej Brygady AK, która odbędzie się 17 września 2023 r. w Czernikowie.

W programie uroczystości przewidziano:

Ruszyła XV edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w ciekawym miejscu…”

2023.09.06
Startujemy z XV edycją Powiatowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w ciekawym miejscu…”

Starostwo Powiatowe w Toruniu już po raz piętnasty z przyjemnością zaprasza dzieci i młodzież powiatu toruńskiego do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym z cyklu „Mieszkam w ciekawym miejscu”.

Proponując temat każdego roku staramy się zachęcić do spojrzenia na nasz powiat z innej strony i za każdym razem dzieci udowadniają, że powiat toruński jest interesujący! W XV edycji konkursu skupimy się na szerokim pojęciu ekologii i dbałości o otaczający nas świat. Tegoroczny motyw przewodni „Wiem jak dbać o środowisko” ma na celu popularyzację wśród uczniów wiedzy i postaw ekologicznych z zakresu ochrony środowiska w ich codziennym życiu, wzbudzenie szacunku do otaczającego środowiska naturalnego i uczynienie z uczniów ambasadorów działań i zachowań ekologicznych w ich najbliższym otoczeniu.

Zapraszamy do udziału w III turze konsultacji społecznych SUMP dla MOFT

2023.09.05
Zapraszamy do udziału w III turze konsultacji społecznych SUMP dla MOFT

Prace nad Planem Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (SUMP dla MOFT) wkroczyły w finałową fazę – został przygotowany Projekt SUMP dla MOFT.

W jaki sposób będzie zmieniał się system transportowy Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia w kolejnych kilkunastu latach? Jakie środki transportu zyskają na znaczeniu? W jaki sposób system ten będzie zarządzany i zorganizowany? Jakich inwestycji transportowych mogą spodziewać się mieszkańcy MOFT? Jak będzie kształtowała się oferta przewozowa? W jaki sposób planowane zmiany mają szansę wpłynąć na jakość życia mieszkańców i na stan środowiska naturalnego? I wreszcie, czym jest zrównoważona mobilność i w jaki sposób można wdrożyć jej założenia do codziennego życia?

Drugi etap remontu drogi powiatowej nr 1545C przed nami!

2023.09.05
Drugi etap remontu drogi powiatowej nr 1545C przed nami!

Zakład Drogowo Budowlany z Rogowa wyremontuje odcinek drogi Dąbrowa Chełmińska – Cichoradz o długości ok. 1 kilometra. Na realizację tej inwestycji władze samorządowe Powiatu Toruńskiego pozyskały dotację z Funduszu Leśnego.

Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

2023.09.04
Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

Przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Toruńskiego wzięli udział w uroczystych inauguracjach roku szkolnego 2023/2024. Starosta Toruński Marek Olszewski odwiedził Zespół Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie oraz Zespół Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży, gdzie towarzyszył mu radny Rafał Lewandowski. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży odczytano list od Przewodniczącego Rady Powiatu Toruńskiego Pawła Polikowskiego.

Pamięci ofiar II wojny światowej

2023.09.03
Pamięci ofiar II wojny światowej

Poza toruńskimi obchodami 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej pamięć ofiar uczczono także w powiecie toruńskim. Starosta Toruński Marek Olszewski złożył kwiaty pod pomnikiem pomordowanych Żydówek w Mierzynku i wziął udział w uroczystej mszy świętej w Złotorii.

Gminne Dożynki w Głogowie

2023.09.03
Gminne Dożynki w Głogowie

Dożynki Gminy Obrowo zorganizowano na boisku sportowym w Głogowie 3 września 2023 roku. Na zaproszenie gospodarza – Wójta Andrzeja Wieczyńskiego – w uroczystościach wzięli udział m.in. parlamentarzyści, samorządowcy oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych organizacji i stowarzyszeń. Powiat Toruński podczas święta plonów reprezentowali: Starosta Toruński Marek Olszewski, Wicestarosta Michał Ramlau, członek Zarządu Mirosława Kłosińska oraz radni Rady Powiatu Toruńskiego: Edyta Zakrzewska, Mirosław Graczyk, Mirosław Nawrotek, Tomasz Wierzbicki i Tomasz Zakrzewski.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.