Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w piłce siatkowej chłopców

2024.01.22
Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w piłce siatkowej chłopców

W dniu 18 stycznia 2024 r. w hali gimnastycznej w Zespole Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w piłce siatkowej chłopców szkół podstawowych, rocznik 2009-2010. Serdeczne podziękowania dla pana Roberta Śliwińskiego za organizację turnieju. Poniżej wyniki sportowej rywalizacji:

Oni już wiedzą!

2024.01.22
Oni już wiedzą!

Zakończyły się konsultacje organizacji pozarządowych z przewodniczącą Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego panią Barbarą Mońko-Juraszek w zakresie prawidłowego wypełniania oferty. Na zaproszenie, do udziału w spotkaniu, odpowiedziało 3 społeczników, którzy w poniedziałkowy poranek stawili się w siedzibie Fundacji „Trybik” w Lubiczu Dolnym. 

Podczas prawie trzygodzinnego spotkania uczestnicy m.in. podnieśli swoje umiejętności w pisaniu ofert, nauczyli się precyzować planowane do osiągniecia rezultaty oraz sposoby ich monitorowania, jak również poznali zasady jasnego i syntetycznego opisywania zadań. 

„Szkolenie w przyjacielskiej atmosferze stworzyło możliwość uzupełnienia braków w wiedzy i przyjęcie bardzo życiowych i praktycznych porad od Pani Basi. Bezpośrednia interakcja z tak doświadczoną osobą i ekspertką w dziedzinie działalności organizacji pozarządowych i wolontariatu jest nie do wycenienia formą szkolenia i jest po prostu bezcenna” – tak wrażeniami bezpośrednio po szkoleniu podzielił się z nami pan Andrzej Dachtera - prezes Stowarzyszenia Miłośników Pszczelarstwa. 

Zatem nie pozostaje nam nic innego jak wyczekiwać wzorcowo napisanych ofert!

Dziękujemy Pani Barbarze Mońko-Juraszek za gościnność, poświęcony czas oraz przekazaną wiedzę, która z pewnością zostanie wykorzystana przez organizacje pozarządowe.

Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w piłce siatkowej dziewcząt

2024.01.22
Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w piłce siatkowej dziewcząt

W dniu 17 stycznia 2024 r. w hali gimnastycznej w Zespole Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w piłce siatkowej dziewcząt szkół podstawowych, rocznik 2009-2010. Serdeczne podziękowania dla pana Roberta Śliwińskiego za organizację turnieju. Poniżej wyniki sportowej rywalizacji:

Pożegnanie st. bryg. Roberta Wiśniewskiego

2024.01.22
Pożegnanie st. bryg. Roberta Wiśniewskiego

Zastępca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Roberta Wiśniewski zakończył służbę w straży pożarnej. Pożegnalną zbiórkę zorganizowano w piątek 19 stycznia w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Łubiance. Świeżo upieczonemu emerytowi podziękował m.in. Starosta Toruński Marek Olszewski.

Medal dla Zespołu Harmonia

2024.01.22
Medal dla Zespołu Harmonia

Obchodzący 10-lecie istnienia Zespół Harmonia otrzymał Medal Honorowy za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego. Jubileuszowe spotkanie zorganizowano 20 stycznia 2024 roku w Domu Kultury w Górsku. Medal na ręce prowadzącej zespół przekazali Starosta Toruński Marek Olszewski i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukasz Kowalski.

Otwarte konkursy ofert 2024 – ponad 450 tys. do dyspozycji!

2024.01.19
Otwarte konkursy ofert 2024 – ponad 450 tys. do dyspozycji!

Zarząd Powiatu Toruńskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań w 2024 roku w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, edukacji ekologicznej, upowszechniania kultury fizycznej oraz turystyki i krajoznawstwa przez organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego.

Kwota zarezerwowania na dotacje dla organizacji pozarządowych w roku 2024 wynosi 452 tys. złotych, czyli o prawie 80 tys. złotych więcej niż w roku poprzednim!

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przygotowanie i złożenie oferty na realizację zadania elektronicznie za pomocą generatora ofert witkac.pl dostępnego na stronie https://witkac.pl w terminie do 26 stycznia 2024 r. do godz. 23:59:59.

 

Toruń wrócił do wolnej Polski

2024.01.19
Toruń wrócił do wolnej Polski

Starosta Toruński Marek Olszewski wziął udział w rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski. 18 stycznia 2024 roku przedstawiciele samorządu, służb mundurowych oraz mieszkańcy złożyli kwiaty pod pomnikiem gen. Józefa Hallera.

Bezpłatna mammografia

2024.01.17
Bezpłatna mammografia

LUX MED Diagnostyka zaprasza Panie w wieku od 45 do 74 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ (etap podstawowy).

Badaniami objęte są ubezpieczone Panie od 45 do 74 roku życia, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie korzystały z bezpłatnej mammografii.

Mammografię w programie można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Kwalifikacja wojskowa w powiecie toruńskim w 2024 roku

2024.01.16
Kwalifikacja wojskowa w powiecie toruńskim w 2024 roku

Już od 1 lutego 2024 r. rusza kwalifikacja wojskowa w powiecie toruńskim. Potrwa do 11 marca 2024 r. i będzie się odbywać w Centrum Targowym PARK, przy ul. Szosa Bydgoska 3, 87-100 Toruń. 

Celem kwalifikacji wojskowej jest wprowadzenie danych do ewidencji wojskowej oraz określenie zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia służby wojskowej osób podlegających obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji oraz tych, które zgłosiły się  w trybie ochotniczym do pełnienia służby wojskowej, a mają ukończony 18 rok życia.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.