Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Podręcznik.

Bądź gotowy. Poradnik na czas kryzysu i wojny

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało podręcznik jak radzić sobie w czasie kryzysu i wojny. Podobny informator przed agresją Rosji wydali Ukraińcy.

Bądź gotowy. Poradnik na czas kryzysu i wojny został przygotowany przez ekspertów Rządowego Centrum Bezpieczeństwa,w tym byłych żołnierzy wojsk specjalnych, a także uczestników misji zagranicznych. – Umiejętność radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia jest istotnym elementem budowania odpornego społeczeństwa, a to przekłada się bezpośrednio na odporność państwa.

W materiale znajdują się m.in. rady jak zwiększyć bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, jak nie ulec panice, zachować się wsytuacji braku dostaw energii elektrycznej, udzielić pierwszej pomocy. Jest też informacja co spakować do plecaka w przypadku konieczności opuszczenia miejsca zamieszkania, a także jakie rzeczy trzeba zgromadzić, aby przetrwać minimum siedem dni np. w piwnicy, bez dostępu do wody, prądu i jedzenia.

drukuj (Bądź gotowy. Poradnik na czas kryzysu i wojny)

  • autor: https://www.gov.pl/web/rcb/badz-gotowy--poradnik-na-czas-kryzysu-i-wojny

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.