Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2019-09-30 Nowa siedziba PUP_Polna115 (36)

Praca dla uchodźców. Gdzie i jak jej szukać?

Jedną z form pomocy uchodźcom z Ukrainy jest wsparcie oferowane przez urzędy pracy. Cudzoziemcy zza naszej wschodniej granicy mogą zarejestrować się jako osoby bezrobotne lub poszukujące pracy i korzystać ze wsparcia oferowanego przez urząd, w tym pośrednictwa pracy. Obywatele Ukrainy zainteresowani taką pomocą mogą nawiązać kontakt telefoniczny albo bezpośredni z urzędem pracy lub z ogólnopolską infolinią urzędów pracy, Zieloną Linią - tel. 19524.

Uchodźcy, którym ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa daje możliwość podjęcia pracy bez zezwolenia i nadmiernych formalności oraz rejestracji jako osoby bezrobotne lub poszukujące pracy, mogą się zgłaszać do urzędów pracy - 340 powiatowych i 16 wojewódzkich.

Również infolinia urzędów pracy - Zielona Linia - jest dostępna zarówno dla uchodźców (możliwa rozmowa w języku ukraińskim), jak i pracodawców, którzy chcą zatrudnić Ukraińców. Wszyscy zainteresowani mogą się kontaktować od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 20, dzwoniąc pod numer 19524, pisząc na czacie lub wysyłając pytanie mailem na adres kontakt@zielonalinia.gov.pl. Dodatkowo uruchomiono adres: ukraina@zielonalinia.gov.pl (obsługiwany w języku ukraińskim, przeznaczony dla obywateli Ukrainy).

Więcej na https://www.portalsamorzadowy.pl/praca/praca-dla-uchodzcow-gdzie-i-jak-jej-szukac,364039.html

drukuj (Praca dla uchodźców. Gdzie i jak jej szukać?)

  • autor: www.portalsamorzadowy.pl

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.