Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

 • 2022_03_11_koncert_amabsada (6)

Koncert solidarności z Ukrainą – zebrano ponad 12 tys. zł

Ponad 160 osób wzięło udział w piątkowym koncercie solidarności z Ukrainą w Hotelu Ambasada w Krobi, którego współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Toruniu. Wiele osób śledziło transmisję koncertu poprzez powiatowe kanały w mediach społecznościowych. Podczas wydarzenia nazwanego „Piosenki Zamiast Karabinów” udało się zgromadzić ponad 12 tys. zł, które przekazane zostaną organizacjom wspierającym ofiary wojny w Ukrainie.

Bilety-cegiełki cieszyły się dużym zainteresowaniem. Koncert promowano w lokalnych mediach i portalach społecznościowych. Na słupach ogłoszeniowych i w autobusach komunikacji miejskiej kursujących z Torunia do gminy Lubicz i gminy Obrowo zobaczyć można było plakaty, które zachęcały do udziału w wydarzeniu, a informacje o nim przekazywali swoim parafianom także księża z pobliskich parafii.

Wszystkie te działania przyniosły oczekiwany efekt, koncert cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego powiatu. Dla wielu z nich była to kolejna okazja, aby zaangażować się w pomoc ofiarom wojny w Ukrainie, a skala oferowanej pomocy jest naprawdę ogromna.

- W imieniu organizatorów dziękuję, że Państwo tak licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Na terenie powiatu toruńskiego przebywa już ponad 500 uchodźców z Ukrainy, przede wszystkim matek z dziećmi. Codziennie tworzymy ramy organizacyjne do tego, aby pomoc oferowana przez mieszkańców była najbardziej efektywna. Bardzo wielu z Państwa gości u siebie w domu matki z dziećmi, które uciekły przed okrutną wojną. Niech dzisiejsze spotkanie doda nam sił, aby nasze otwarcie serc dla pokrzywdzonych wojną Ukraińcom trwało jak najdłużej. Bo może to będzie trwało tygodnie miesiące, a nawet lata. Wtedy też powinniśmy im pomagać z takim samym zapałem jak teraz. Dramat Ukrainy uświadamia nam, jak dużo zrobiliśmy przez ostatnie kilkadziesiąt lat, aby taka sytuacja nie wydarzyła się u nas - apelował Starosta Toruński Marek Olszewski.

Koncert odbył się pod patronatem Posła na Sejm Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który zachęcał każdego, aby nieustannie aangażować się w pomoc uchodźcom.

- Jesteśmy tutaj z potrzeby serca, aby zamanifestować naszą solidarność z dzielnym narodem Ukraińskim. Dwa nasze wielkie narody mają za sobą trudną historię, za nami wieki konfliktów i nienawiści, ale są w naszej wspólnej historii również piękne momenty! Teraz piszemy nową historię tych dwóch historię tych dwóch słowiańskich narodów – historię braterstwa, wspólnej walki, wspólnego cierpienia ale także, wierzę w to głęboko, wspólnego zwycięstwa. Otworzyliśmy nasze serca i nasze domy, przyjmujemy tych, którzy uciekają by ratować swoje życie. Życzę by Ukraina się obroniła, byśmy mogli wspierać ich także w odbudowanie. Teraz Ukraińcy wymagają naszej wspólnej pomocy. Nasz zapał nie może wygasnąć! Ten ludzki odruch nie może się szybko zakończyć. Pomoc będzie potrzebna bardzo długo - przyznał poseł.

Na scenie Hotelu Ambasada wystąpili m.in. Anna, Artur i Iwo Jankowscy znani artyści nurtu piosenki turystycznej i poetyckiej, Natalioa Sobolieva – ukraińska piosenkarka, której na scenie towarzyszył mąż, młody gitarzysta Artem Poliszczuk, Jacek Słupkowski oraz Jacek Beszczyński, który był inicjatorem i głównym organizatorem koncertu zatytułowanego „Piosenki zamiast karabinów. Bardowie dla przyjaciół.

Koncert był ucztą dla ducha, ale i dla ciała – dzięki mieszkankom Krobi zrzeszonym w Kole Gospodyń Wiejskich „Ambasadorki Krobi” oraz właścicielom Hotelu Ambasada można było spróbować lokalnych specjałów.

W trakcie transmisji na Facebooku cały czas widoczny był numer konta Fundacji „Nabierz Ducha”, dzięki czemu internauci mogli wpłacać darowizny na rzecz pomocy Ukraińcom.

Całkowity dochód z koncertu wyniósł 12 110 tys. zł.

Za ciężką pracę, dzięki której piątkowy koncert charytatywny odniósł wielki sukces, dziękujemy:

- Jackowi Beszczyńskiemu, Krzysztofowi Kwiatkowskiemu oraz członkom ekipy technicznej odpowiedzialnej na realizacji obiektu,

- Rodzinie Jankowskich, Jackowi Słupkowskiemu, Artemowi Poliszczukowi oraz Natalii Sobolievey i jej mężowi Andrejowi – za udział w tym wydarzeniu,

- Mariuszowi Romanowskiemu i pracownikom Hotelu Ambasada,

- Posłowi na Sejm RP Janowi Krzysztofowi Ardanowskiemu,

- władzom Fundacji „Nabierz Ducha” za przeprowadzenie zbiórki na rzecz ofiar wojny w Ukrainie,

- członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich Ambasadorki Krobi,

- Pani Marlenie Ardanowskiej i Pani Jolancie Szurpicie,

- Kapłanom z pobliskich parafii – za informowanie o koncercie,

- Uczniom klasy 3a i 3b Szkoły Podstawowej w Lubiczu Dolnym za pomoc w przygotowaniu scenografii,

- Przedsiębiorcom, którzy pomogli w organizacji koncertu: JPM Systems, Kwiaciarni Weronika, Młynarczyk Hurtownia Kwiatów, firmie Spina,

-  Prezesowi Miejskiego Zakładu Komunikacji Panu Zbigniewowi Wyszorgodzkiemu, Kierowniczce Działu Marketingu MZK Pani Magdalenie Kujawie oraz redakcjom: Nowości, Radia Pik, Meloradia, Radia GRA, PozaToruń i OtoToruń.pl za włączenie się w promocje wydarzenia.

Archiwalny film z transmisją koncertu do obejrzenia na profilu starostwa na Faceboku - kliknij tutaj, aby przejść do strony.

fot. Marzena Masłowska

transmisja online: Agnieszka Niwińska, Michał Kardas

drukuj (Koncert solidarności z Ukrainą – zebrano ponad 12 tys. zł)

 • autor: Adrian Aleksandrowicz

Galeria zdjęć

 • 2022_03_11_koncert_amabsada (11)
 • 2022_03_11_koncert_amabsada (12)
 • 2022_03_11_koncert_amabsada (13)
 • 2022_03_11_koncert_amabsada
 • 2022_03_11_koncert_amabsada (2)
 • 2022_03_11_koncert_amabsada (3)
 • 2022_03_11_koncert_amabsada (4)
 • 2022_03_11_koncert_amabsada (5)
 • 2022_03_11_koncert_amabsada (6)
 • 2022_03_11_koncert_amabsada (7)
 • 2022_03_11_koncert_amabsada (8)
 • 2022_03_11_koncert_amabsada (9)
 • 2022_03_11_koncert_amabsada (10)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.