Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2022-03-11-Koncert-dla-Ukrainy-plakat2-1

Bardowie dla przyjaciół z Ukrainy

Jacek Beszczyński, pochodząca z Ukrainy artystka Natalia Sobolieva oraz uzdolniona muzycznie rodzina Jankowskich zaśpiewają na koncercie solidarności z Ukrainą, który zatytułowano: „Piosenki Zamiast Karabinów – bardowie dla przyjaciół”. W najbliższy piątek (11 marca 2022 roku) muzyczne wyrazy wsparcia dla ofiar wojny za wschodnią granicą Polski wybrzmią w hotelu "Ambasada" w Krobi. Patronat nad wydarzeniem objęli Poseł na Sejm RR Jan Krzysztof Ardanowski oraz Starosta Toruński Marek Olszewski.

Koncert współorganizowany przez Starostwo Powiatowe to kolejna okazja do wsparcia ofiar wojny w Ukrainie – całkowity dochód zostanie przeznaczony na pomoc uchodźcom, którzy znaleźli schronienie na terenie powiatu toruńskiego.

Pomysłodawcą takiej formy sprzeciwu wobec wojny za wschodnią granicą RP jest znany bard i popularyzator twórczości m.in. Bułata Okudżawy Jacek Beszczyński, który zaproponował posłowi Janowi Krzysztofowi Ardanowskiemu oraz staroście Markowi Olszewskiemu patronowanie tej inicjatywie.

W organizację przedsięwzięcia włączyli się także: właściciele i pracownicy Hotelu Ambasada, Fundacja „Nabierz Ducha” i KGW „Ambasadorki Krobi”.

- Mariusz Romanowski, właściciel Hotelu "Ambasada" zgodził się udostępnić nam za darmo salę, która pomieści nawet 300 osób. To kolejna charytatywna impreza, którą tam organizujemy i zawsze odnosiliśmy zamierzony efekt. Jestem pewien, że tak będzie i tym razemzapewnia Jacek Beszczyński, inicjator i główny organizator koncertu.

Piątkowy koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Bilety-cegiełki w cenie 50 zł można będzie kupić bezpośrednio przed wydarzeniem. Ilość miejsc jest ograniczona – rezerwacji należy dokonywać pod numerem telefonu: 505 041 716.

Zbiórkę za rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy przeprowadzi Fundacja „Nabierz Ducha”.

- W tej wojnie ludzie stracili najbliższych i niekiedy cały dobytek. Nie możemy pozostać obojętni na to co ich spotkało. Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom powiatu za dotychczasową pomoc, jej skala przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Zachęcam każdego do udziału w piątkowym koncercie charytatywnym. W tej sposób symbolicznie możemy pokazać, że obywatele Ukrainy mogą na nas liczyćzaprasza Starosta Toruński Marek Olszewski.

Organizatorzy wydarzenia zapewniają, że będzie to prawdziwa uczta i dla ducha i dla ciała - dzięki członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich „Ambasadorki Krobi” widzowie będą mogli skosztować lokalnych specjałów.

Wydarzenie zorganizowane zostanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi. Będzie ono także transmitowane na profilu „Powiat Toruński” na Facebooku.

Więcej informacji:

Strona wydarzenia na Facebooku - kliknij, aby przejść do strony.

Projekt: Agnieszka Niwińska

drukuj (Bardowie dla przyjaciół z Ukrainy)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.