Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • ukrainian-flag-gaee5c74bd_1920

Solidarni z Ukrainą

Zarząd Powiatu Toruńskiego przesyła wyrazy wsparcia i solidarności z narodem ukraińskim po agresji wojsk rosyjskich i sił separatystycznych na teren Republiki Ukrainy.

Siły rosyjskie zaatakowały granicę z Ukrainą w kilku miejscach w czwartek 24 lutego 2022 roku o godz. 4 czasu polskiego. W stałym kontakcie z Prezydentem Wołodymyrem Zełenskim pozostają polskie władze centralne, w tym Prezydent RP Andrzej Duda.

Solidarność z obywatelami Ukrainy wyraża także Starosta Toruński Marek Olszewski.

- Z niepokojem obserwuję rozwój sytuacji za wschodnią granicą Rzeczpospolitej i przesyłam wyrazy wsparcia dla wszystkich ofiar tej nieusprawiedliwionej i bezzasadnej agresji. W 2021 roku rozpoczęliśmy rozmowy o współpracy Powiatu Toruńskiego z Rejonem Białocerkiewskim w obwodzie kijowskim. Dzisiaj mogę tylko mieć nadzieję, że nasi niedoszli partnerzy są bezpieczniprzyznaje starosta.

Na terenie całej Ukrainy wprowadzono stan wojenny. Na ulicach największych miast słychać syreny, w Kijowie o każdej pełnej godzinie grany jest ukraiński hymn.

fot. Pixabay

drukuj (Solidarni z Ukrainą)

  • autor: Adrian Aleksandrowicz

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.