Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • ZUS małe

E-wizyta w ZUS możliwa także poprzez aplikację mObywatel

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić swoje sprawy w ZUS. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać twarzą w twarz także online w trakcie e-wizyty. Taką wideorozmowę można zarezerwować nie tylko poprzez stronę zus.pl, ale i przez aplikację mObywatel.

Za pośrednictwem aplikacji mObywatel klienci mogą już umawiać się na wideorozmowę z pracownikiem ZUS. Rezerwacja e-wizyty w aplikacji jest bardzo prosta. Wystarczy wejść w zakładkę „Usługi” i wybrać  kafelek „e-wizyta w ZUS”. Podczas rezerwacji należy wybrać temat e-wizyty, wpisać kod pocztowy miejsca zamieszkania, a  przypadku płatników składek- kod pocztowy siedziby swojej firmy. Następnie należy wybrać dogodny dla siebie termin, podać swój adres e-mail i zarezerwować e-wizytę- informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.

Rezerwując spotkanie online z pracownikiem ZUS poprzez aplikację mObywatel klient nie musi podawać swojego imienia i nazwiska oraz numeru PESEL, tak jak to jest w przypadku rezerwacji poprzez stronę zus.pl, ponieważ dane te zostaną przekazane automatycznie do naszego systemu z mObywatela- dodaje rzeczniczka.

Po rezerwacji e-wizyty klient standardowo otrzyma maila z informacją o rezerwacji wideorozmowy i linkiem do spotkania z konsultantem. Na podany adres poczty elektronicznej  otrzyma także maila z przypomnieniem o e-wizycie oraz sms przypominający, jeśli na etapie rezerwacji podał numer telefonu. Dodatkowym usprawnieniem jest możliwość połączenia się z konsultantem ZUS bezpośrednio z aplikacji mObywatel poprzez kliknięcie klawiszem „Dołącz do spotkania”. Dzięki nowej usłudze klient będzie widział listę e-wizyt umówionych i zakończonych, których rezerwacja odbyła się w mObywatelu.

Obecnie w aplikacji mObywatel  można zarezerwować e-wizyty we wszystkich obszarach merytorycznych także PJM, z wyjątkiem e-wizyt w sprawie emerytur i rent międzynarodowych. Ta usługa  będzie dostępna w terminie późniejszym. 

Aktualizacja aplikacji dostępna jest w sklepach Google Play i App Store.

drukuj (E-wizyta w ZUS możliwa także poprzez aplikację mObywatel)

  • autor: Krystyna Michałek regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.