Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2023-01-17 Komisja konkursu plastycznego mieszkam w ciekawym miejscu (15)

Startujemy z XV edycją Powiatowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w ciekawym miejscu…”

Starostwo Powiatowe w Toruniu już po raz piętnasty z przyjemnością zaprasza dzieci i młodzież powiatu toruńskiego do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym z cyklu „Mieszkam w ciekawym miejscu”.

Proponując temat każdego roku staramy się zachęcić do spojrzenia na nasz powiat z innej strony i za każdym razem dzieci udowadniają, że powiat toruński jest interesujący! W XV edycji konkursu skupimy się na szerokim pojęciu ekologii i dbałości o otaczający nas świat. Tegoroczny motyw przewodni „Wiem jak dbać o środowisko” ma na celu popularyzację wśród uczniów wiedzy i postaw ekologicznych z zakresu ochrony środowiska w ich codziennym życiu, wzbudzenie szacunku do otaczającego środowiska naturalnego i uczynienie z uczniów ambasadorów działań i zachowań ekologicznych w ich najbliższym otoczeniu.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej różne formy ochrony środowiska (w tym wód), np. segregowanie śmieci, udział w akcjach sprzątania świata, oszczędzanie wody czy energii, jazda rowerem zamiast samochodem, używanie przedmiotów wielokrotnego użytku czy korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Prace mogą przedstawiać również zmiany klimatyczne, ochronę dziko występujących zwierząt i roślin, zadrzewienia czy zieleń na wsi. „Wiem jak dbać o środowisko” to bardzo szerokie hasło i ciekawi jesteśmy jak zilustrują je mali artyści.

Jak co roku profesjonalne Jury wyłoni zwycięskie prace w trzech przedziałach wiekowych: dla uczniów klas 0-III, IV-VI oraz VII-VIII szkół podstawowych i oddziałów „zerówek”. Zwycięskie i wyróżnione prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Nagrody otrzymają zarówno zwycięzcy, jak i najbardziej aktywne placówki oraz opiekunowie. Konkurs rozpoczął się 4 września 2023 r. Na prace, przygotowane według wskazówek załączonego regulaminu – nadesłane pocztą lub dostarczone bezpośrednio do Starostwa Powiatowego – czekamy do 31 października 2023 r. Poniżej regulamin wraz z kartą zgłoszenia i metryczką.

Nauczycieli, dzieci oraz ich opiekunów zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie. Jesteśmy niezmiernie ciekawi Waszych spostrzeżeń, wyobrażeń i skojarzeń… Atrakcyjne nagrody czekają!

Szczegółowych informacji udziela p. Marzena Masłowska (media@powiattorunski.pl, 56/662 88 54).

Na zdjęciu ubiegłoroczne prace przygotowane do oceny przez komisję konkursową

fot. Olek Urbański

drukuj (Startujemy z XV edycją Powiatowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w ciekawym miejscu…”)

  • autor: Marzena Masłowska

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.