Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2023-08-17 KGW Mierzynek u Starosty (17)

Królik w śmietanie z Mierzynka najlepszy!

Gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich „Od Pokoleń” w Mierzynku zwyciężyły w konkursie kulinarnym „Polska Od Kuchni”. Przygotowane przez członkinie KGW bulion grzybowy z makaronem oraz królik z warzywami w śmietanie podany z purée chrzanowym i buraczkami w glazurze będzie reprezentować nasz region w ogólnopolskim etapie rywalizacji! Sukcesu pasjonatkom tradycyjnej kuchni pogratulował Starosta Toruński Marek Olszewski.

Mieszkanki Mierzynka nie miały sobie równych podczas etapu wojewódzkiego etapu konkursu, który odbył się 23 lipca w Chełmnie. Ich propozycja na niedzielny obiad zachwyciła jurorów i zwyciężyła pokonując dania przygotowane przez inne KGW. Konkurencja była bardzo zacięta, bo jury oceniło ponad 20 potraw!

Dzięki bulionowi grzybowemu oraz delikatnemu królikowi gotowanemu w śmietanie gospodynie z KGW „Od Pokoleń” będą reprezentować województwo kujawsko-pomorskiego w finale rywalizacji na Stadionie Narodowym w Warszawie, który odbędzie się 30 września. Ogromnego sukcesu reprezentantkom naszego regionu pogratulował Starosta Toruński Marek Olszewski.

- Bardzo się cieszę, że mieszkanki powiatu toruńskiego będą mogły pokazać swój talent i zamiłowanie do tradycji kuchennych przekazywanych z pokolenia na pokolenie smakoszom z całej Polskiprzyznał starosta podczas spotkania z gospodyniami w siedzibie Starostwa 17 sierpnia.

Starosta przekazał także na ręce przewodniczącej KGW Marzenny Bogusz pamiątkowy list gratulacyjny a wszystkim gospodyniom pamiątkowe fartuszki kuchenne z logo Powiatu Toruńskiego.

fot. Marzena Masłowska

drukuj (Królik w śmietanie z Mierzynka najlepszy!)

  • autor: Adrian Aleksandrowicz

Galeria zdjęć

  • 2023-08-17 KGW Mierzynek u Starosty (4)
  • 2023-08-17 KGW Mierzynek u Starosty (28)
  • 2023-08-17 KGW Mierzynek u Starosty (6)
  • 2023-08-17 KGW Mierzynek u Starosty (18)
  • 2023-08-17 KGW Mierzynek u Starosty (19)
  • 2023-08-17 KGW Mierzynek u Starosty (11)
  • 2023-08-17 KGW Mierzynek u Starosty (10)
  • 2023-08-17 KGW Mierzynek u Starosty (15)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.