Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2023-07-25 Spotkanie u marszałka dot. linii 27_1

Ożywienie ruchu kolejowego na trasie Toruń-Czernikowo

Zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów i nowe lokalizacje przystanków na terenie gmin Lubicz, Obrowo i Czernikowo to szansa dla mieszkańców wschodniej części powiatu toruńskiego na dogodniejszy dojazd do Torunia. Ideę ożywienia ruchu kolejowego na trasie linii nr 27 od lat promuje Starosta Toruński Marek Olszewski. Dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urzędem Miasta Torunia oraz władzami trzech gmin dodatkowe pociągi mogą pojawić się na trasie Toruń-Sierpc już od 2024 roku.

Spotkanie poświęcone linii kolejowej nr 27 zorganizowane z inicjatywy marszałka województwa kujawsko-pomorskiego we wtorek 25 lipca 2023 roku poprowadziła członek Zarządu Województwa Aneta Jędrzejewska. Samorząd Powiatu Toruńskiego podczas tego wydarzenia reprezentowali Starosta Toruński Marek Olszewski i Wicestarosta Michał Ramlau.

- Przedstawiono nam propozycje konkretnych zmian, które mają sprawić, że podróżujący do Torunia mieszkańcy gmin Lubicz, Obrowo i Czernikowo wybiorą kolej. Wszyscy obecni na spotkaniu zgodzili się na kontynuowanie tych prac. Członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego Aneta Jędrzejewska zadeklarowała, że Urząd Marszałkowski nadal będzie koordynować działania, które pozwolą stworzyć potencjalnym pasażerom najlepsze możliwe warunki do jazdy pociągamiwyjaśnia starosta Marek Olszewski.

Dodatkowa para pociągów na dobę miałaby kursować od poniedziałku do piątku. Jest szansa, że zmiany zostaną wprowadzone już z nowym rozkładem jazdy – od 1 stycznia 2024 r.

fot. Olek Urbański

drukuj (Ożywienie ruchu kolejowego na trasie Toruń-Czernikowo)

  • autor: Adrian Aleksandrowicz

Galeria zdjęć

  • 2023-07-25 Spotkanie u marszałka dot. linii 27_8
  • 2023-07-25 Spotkanie u marszałka dot. linii 27_9
  • 2023-07-25 Spotkanie u marszałka dot. linii 27_10
  • 2023-07-25 Spotkanie u marszałka dot. linii 27_11
  • 2023-07-25 Spotkanie u marszałka dot. linii 27_7
  • 2023-07-25 Spotkanie u marszałka dot. linii 27_1

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.