Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Budynek Starostwa

"Powiatowi fachowcy". Rozpoczynamy prace nad wnioskiem o dofinansowanie ze środków unijnych

W końcu 2022 roku przedstawiciele powiatów toruńskiego, aleksandrowskiego oraz golubsko-dobrzyńskiego podjęli decyzję o wspólnej realizacji projektu partnerskiego z zakresu kształcenia zawodowego. Zarys projektu (fiszkę) zgłoszono do realizacji w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (MOFT).

W Starostwie Powiatowym w Toruniu we wtorek, 24 stycznia br. odbyło się spotkanie koordynatorów powiatowych MOFu Torunia, które dotyczyło konkretnych ustaleń związanych z przygotowaniem tegoż projektu. Na zaproszenie Starosty Toruńskiego w spotkaniu udział wzięli koordynatorzy MOF z powiatu aleksandrowskiego, golubsko-dobrzyńskiego oraz toruńskiego, a także pracownicy Wydziału Projektów Europejskich, Informacji i Współpracy z Mediami Starostwa Powiatowego w Toruniu. Dyskusja toczyła się głównie wokół pożądanego zakresu działań merytorycznych. Zgodzono się, że należy pójść w kierunku szkoleń zawodowych uczniów i nauczycieli dotyczących w większej mierze tzw. gospodarki cyfrowej, a także "zielonej gospodarki". Ustalono także zarys struktury administracyjnej projektu.

Prace nad wnioskiem potrwają do drugiego kwartału tego roku, kiedy powinien gotowy być wniosek o dofinansowanie go ze środków unijnych. 

  • autor: Wojciech Knieć

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.