Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2023_01_18 103. rocznica powrotu Torunia do wolnej...

103. rocznica powrotu Torunia do Polski

Starosta Toruński Marek Olszewski reprezentował władze samorządowe Powiatu Toruńskiego podczas środowych uroczystości związanych z rocznicą powrotu Torunia do Polski. 18 stycznia 1920 roku po epoce zaborów do miasta wkroczyli wyczekiwani polscy żołnierze.

Główną część uroczystości zorganizowano pod pomnikiem gen. Józefa Hallera na pl. św. Katarzyny i na Rynku Staromiejskim. Wcześniej władza miasta złożyły kwiaty także przy grobie burmistrza Ottona Steinborna na cmentarzu św. Jerzego oraz pod obeliskiem wojewody Stefana Łaszewskiego w pobliżu Collegium Maius Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Obchodom towarzyszył pokaz sprzętu wojskowego 12. Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni Józefa Hallera. Ponadto wręczono nagrody uczennicom i uczniom toruńskich szkół w ramach konkursu plastycznego „Toruń Błękitnego Generała”.

W Dworze Artusa w ramach obchodów 103. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski odbył się koncert galowy „Z Muzyką w Nowy Rok”. Wystąpiła Orkiestra Wojskowa pod batutą por. Joanny Krauze oraz soliści: Aga Twardowska, Mateusz Wiśniewski i Dominik Sierzputowski. W programie była muzyka filmowa, musicalowa i popularna.

Źródło: torun.pl

fot. Sławomir Kowalski/Urząd Miasta Torunia

  • autor: Adrian Aleksandrowicz

Galeria zdjęć

  • 2023_01_18 103. rocznica powrotu Torunia do wolnej...
  • 2023_01_18 103. rocznica powrotu Torunia do wolnej...
  • 2023_01_18 103. rocznica powrotu Torunia do wolnej...

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.