Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2022-11-24-spotkanie-z-plk

O przyszłości kolei w powiecie

O wizji połączeń kolejowych na trasie linii nr 27 Starosta Toruński Marek Olszewski rozmawiał z dyrektorem Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Bydgoszczy Eugeniuszem Kołodyńskim i jego zastępcą Tomaszem Kaźmierczakiem. Spotkanie w siedzibie bydgoskiego zakładu zorganizowano we środę 23 listopada 2022 r.

Jednym z zaproponowanych przez władze samorządowe Powiatu Toruńskiego rozwiązań problemu korkującego się dojazdu do Torunia od strony gminy Lubicza i gminy Obrowo jest zachęcenie mieszkańców do częstszego korzystania z transportu kolejowego na trasie od Czernikowa (i Ograszki), przez Obrowo, Zawały, Dobrzejewice, Brzozówkę, Lubicz Górny i Dolny do Torunia Wschodniego. Wiadomo, że do tego potrzebne są na nowo przemyślane lokalizacje przystanków kolejowych na tej trasie, a także budowa zupełnie nowych.

Podczas spotkania, które zorganizowano z inicjatywy Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego, omówiono szczegóły możliwych rozwiązań mających na celu ożywienie przewozów pasażerskich na linii kolejowej pomiędzy Toruniem a gminami Lubicz, Obrowo i Czernikowo. Dyrekcja Zakładu Linii Kolejowych z detalami odniosła się do propozycji poszczególnych gmin odnośnie modernizacji istniejących przystanków oraz budowy nowych. Zwrócono uwagę na konieczność zapewnienia odpowiedniego dojazdu do stacji, a także parkingów dla aut i rowerów. Rozmawiano o potrzebie wybudowania mijanek na tej jednotorowej linii, by w niedalekiej przyszłości znacząco zwiększyć liczbę pociągów na niej kursujących.

W trakcie spotkania poruszono także temat możliwych źródeł finansowania tych inwestycji.

fot. Wojciech Knieć

drukuj (O przyszłości kolei w powiecie)

  • autor: Wojciech Knieć

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.