Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2022-11-19-jubileusz-ireny-duszynskiej (7)

Jubileusz Ireny Duszyńskiej

Irena Duszyńska po 40 latach zrezygnowała z przewodniczenia kołu gospodyń wiejskich w Czernikowo.  Pożegnanie wieloletniej społeczniczki zorganizowano w Restauracji „Słoneczna” w Czernikowie w sobotę 19 listopada 2022 roku. W spotkaniu wziął udział Wicestarosta Toruński Michał Ramlau oraz radny Mirosław Graczyk.

Irena Duszyńska przez wiele lat pracowała społecznie na rzecz swojej małej ojczyzny. Mieszkanka Czernikowa przez 12 lat była radną gminną, znacznie dłużej kierowana miejscowym kołem gospodyń wiejskich, prowadziła także amatorski zespół „Jutrzenka”, którzy tworzą członkinie KGW. Po 40 latach przewodniczenia gospodyniami społeczniczka zrezygnowała ze stanowiska. Zapewnia jednak , że dopóki zdrowie jej pozwoli, to nadal będzie angażować się w życie swojej społeczności.

Najlepsze życzenia i podziękowania za ponad cztery dekady pracy jubilatce złożyli przedstawiciele władz gminnych i powiatowych. Wicestarosta Toruński Michał Ramlau przekazał Pani Irenie kwiaty i upominek od władz samorządowych Powiatu Toruńskiego oraz list gratulacyjny, który skierował do jubilatki Starosta Toruński Marek Olszewski.

- Pani wieloletnie zaangażowanie w rozwój swojej małej ojczyzny i pracę na rzecz społeczności gminy Czernikowo zasługują na słowa największego uznania. Przez ponad cztery dekady dokładała Pani wszelkich starań, aby w Czernikowie miłość do kultury ludowej, muzyki folkowej i tradycji nie zginęłanapisał w liście starosta.

W pożegnalnym jubileuszu Ireny Duszyńskiej wzięli udział także jej współpracownicy i przyjaciele reprezentujący inne zespołu muzyki ludowej działające w naszym powiecie.

fot. Magdalena Karpińska

drukuj (Jubileusz Ireny Duszyńskiej)

  • autor: Adrian Aleksandrowicz

Galeria zdjęć

  • 2022-11-19-jubileusz-ireny-duszynskiej (7)
  • 2022-11-19-jubileusz-ireny-duszynskiej (1)
  • 2022-11-19-jubileusz-ireny-duszynskiej (2)
  • 2022-11-19-jubileusz-ireny-duszynskiej (3)
  • 2022-11-19-jubileusz-ireny-duszynskiej (4)
  • 2022-11-19-jubileusz-ireny-duszynskiej (5)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.