Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 315886613_669718334743872_7474704166679749833_n

Święto krwiodawców w Chełmży

Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy chełmżyńskim Oddziale Rejonowych Polskiego Czerwonego Krzyża podsumował swoją działalność w roku 2022. W uroczystościach zorganizowanych w Hotelu Imperium 18 listopada Starostę Toruńskiego Marka Olszewskiego reprezentował radny Rafał Lewandowski.

W tym roku w Chełmży udało się do tej pory zorganizować 9 zbiórek krwi, podczas których krew pobrano od 544 osób. To ogromny sukces klubu i wszystkich społeczników.

Nie udałoby się nam tego osiągnąć gdyby nie wiele wspaniałych i życzliwych osób, pracowników Urzędu Miejskiego w Chełmży, Powiatowej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Chełmży i Starostwa Powiatowego w Toruniu. Jako klub Honorowych Dawców Krwi staramy się promować ruch krwiodawstwa na wszelkie sposoby. Jako prezeska klubu chciałbym serdecznie podziękować mojemu zastępcy Krzysztofowi Nowakowskiemu i wszystkim aktywnym członkom naszej organizacjiprzyznała Zenona Derwich prezes klubu.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych Chełmży, na czele z burmistrzem Jerzym Czerwińskim oraz samorządowcy reprezentujący Powiat Toruński. Radny Rady Powiatu Toruńskiego Rafał Lewandowski przekazał na ręce Pani Prezes i jej zastępcy pamiątkowe upominki oraz odczytał list, jaki do członków chełmżyńskiego klubu HDK skierował Starosta Toruński Marek Olszewski.

- Krew pozwala ratować zdrowie, a często także życie drugiego człowieka. Jest lekarstwem, którego nie można zastąpić. Dlatego tak ważne jest Wasze społeczne zaangażowanie. Bardzo cieszę się, że już kolejny rok możemy wspólnie realizować powiatową kampanię „Powiat Dobrych Ludzi”. Jestem przekonany, że nasza współpraca będzie trwała, a przynajmniej raz w miesiącu mobilny punkt poboru krwi na chełmżyńskim Rynku będzie tętnić życiemzapewniał starosta w liście skierowanym do prezes klubu.

Członkowie klubu dziękując za dotychczasowe wsparcie wręczyli zaproszonym gościom pamiątkowe filiżanki.

Najbliższa zbiórka krwi organizowana przez chełmżyński klub HDK zaplanowana została na czwartek 1 grudnia. Krwiobus będzie dostępny dla mieszkańców od godz. 10:00 do 16:00.

fot. Klub HDK Chełmża

drukuj (Święto krwiodawców w Chełmży)

  • autor: Adrian Aleksandrowicz

Galeria zdjęć

  • 2022-11-18-hdk-chelmza (4)
  • 2022-11-18-hdk-chelmza (1)
  • 2022-11-18-hdk-chelmza (2)
  • 2022-11-18-hdk-chelmza (3)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.