Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • spot - powiat dobrych ludzi - WWW

Oddaj krew, oddaj szpik w Dobrzejewicach

Kampania Powiat Dobrych Ludzi trwa! W tym roku w ramach współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, Fundacją DKMS i lokalnymi społecznikami zachęcamy do oddawania krwi i dołączana do bazy dawców szpiku kostnego. Kolejna odsłona akcji została zaplanowana na niedzielę 10 lipca 2022 roku. Wszyscy, którzy chcą pomóc zapraszamy do Dobrzejewic.

Za nami już dwie akcje w Chełmży, zbiórka w Wielkiej Nieszawce i w Łążynie w Gminie Chełmża. Krwiodawców i tych, którzy deklarują, że mogą oddać potrzebującym swój szpik, w niedzielę 20 lipca zapraszamy do Dobrzejewic w gminie Obrowo. Krwiobus i punkt, gdzie można pobrać pakiet do wymazu z policzka stanie na parkingu przed kościołem pw. Św. Wawrzyńca.

-  W godzinach od 9 do 14 będzie można po raz kolejny oddać krew w krwiobusie, który przyjedzie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa z Bydgoszczy. Współpracujemy też z fundacją DKMS która jest światową bazą dawców szpiku. Tego dnia osoby które chcą, będą miały możliwość zarejestrowania się do bazy DKMS. Ci, którzy mają wątpliwość czy warto to zrobić, będą mogły porozmawiać z dwiema bohaterkami z naszej okolicy, które uratowały ludzkie życie oddając szpik. To ciche bohaterki, które do tej pory głośno o tym nie mówiłyzaprasza Jolanta Sadowska sołtysa Dobrzejewic, organizatorka akcji.

Podczas niedzielnej akcji zaplanowano także pokaz pierwszy pomocy. O godz. 11. strażacy z Dobrzejewic oraz ratownicy medyczni przeprowadzą krótkie szkolenie.

Terminy kolejnych akcji:

17 lipca - Grębocin, na parkingu przed kościołem pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus,

24 lipca - Łubianka, budynek Biblioteki Centrum Kultury w Łubiance,

4 sierpnia - Chełmża, Rynek,

6 sierpnia - Koniczynka, przy boisku,

14 sierpnia - Czernikowo - przed remizą OSP

28 sierpnia - Przysiek, parking przed kościołem MB Królowej Męczenników Polskich.

drukuj (Oddaj krew, oddaj szpik w Dobrzejewicach)

  • autor: Adrian Aleksandrowicz

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.