Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 285142654_10160044994880912_3072004678659957721_n

Jubileusz Tofifestu

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest obchodzi swoje 20. urodziny! Jubileuszowa edycja niepokornego festiwalu rozpocznie się we wtorek 28 czerwca. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego.

Festiwal, który narodził się jako przegląd kina alternatywnego, już od kilku edycji jest międzynarodowym wydarzeniem, które przyciąga do Torunia ludzi świata kina z Polski, Europy i świata.

Podczas jubileuszowej edycji festiwalu zobaczyć będzie można m.in.: filmy fińskich twórców oraz najlepsze kinowe produkcje ostatniego roku. W konkursie FROM POLAND zmierzą się m.in. „Fucking Bornholm” w reżyserii Anny Kazejak, „Moje wspaniałe życie” z główną rolą Agaty Buzek czy filmową biografię Kaliny Jędrusik, w którą wciela się Maria Dębska.

Wielką atrakcję dla mieszkańców Torunia i powiatu toruńskiego, którzy biorą udział w festiwalowych atrakcjach jest możliwość spotkania z gośćmi. W tym roku swój przyjazd na festiwal potwierdzili m.in.: Maciej Stuhr, Andrzej Grabowski, Katarzyna Figura, Adam Woronowicz, Sonia Bohosiewicz i Zbigniew Zamachowski.

Tradycją Tofifest jest wręczanie nagród specjalnych. Złotego Anioła za Niepokorność Twórczą podczas 20. edycji festiwalu otrzymają Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Nagrody za całokształt twórczości odbiorą Anna Seniuk i Filip Bajon, a Złotego Anioła dla obiecującej europejskiej aktorki otrzyma Maria Dębska. Laureatami Flisaków, nagród dla filmowców z regionu zostali Krystian Pesta i Tomasz Ziętek.

Patronat nad festiwalem objął Starosta Toruński Marek Olszewski.

Pełen program wydarzenia znaleźć można na stronie internetowej www.tofifest.pl – kliknij, aby przejść do strony.

drukuj (Jubileusz Tofifestu)

  • autor: Adrian Aleksandrowicz

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.