Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2022-05-20-MISTRZ-SWIATA (6)

Mistrz Polski z Grębocina

Mieszkaniec naszego powiatu Piotr Osowski kilka tygodni temu zdobył tytuł Mistrza Polski w Kulturystyce Klasycznej oraz miejsce w pierwszej siódemce na Mistrzostwach Europy. Tego niekwestionowanego sukcesu pogratulowali mu Starosta Toruński Marek Olszewski i Wicestarosta Michał Ramlau.

Sukces w tak wymagającej dyscyplinie sportu 38-letni Piotr Osowski z Grębocina (gmina Lubicz) zawdzięcza przede wszystkim sobie. Chociaż jak sam przyznaje kulturystyka to dla niego przede wszystkim sposób na spędzanie wolnego czasu i odreagowanie.

- Nie dociera jeszcze do mnie skala tego sukcesu, dla mnie to raczej hobby. Przygotowując się do zawodów zrezygnowałem z wszystkich przyjemności – z normalnego jedzenia i słodkości. Teraz, kiedy mogę trochę odpocząć, to staram się skupić na życiu rodzinnym i pracy - przyznaje Piotr Osowski.

Tygodnie wyrzeczeń i ciężkiej pracy były dla kulturysty z Grębocina bardzo trudne. Udało mu się jednak osiągnąć sukces dzięki wsparciu najbliższych. Kciuki za sukcesy mieszkańca gminy Lubicz od samego początku trzymali także starosta Marek Olszewski i Wicestarota Michał Ramlau. W piątek 20 maja przedstawiciele Zarządu Powiatu spotkali się z Mistrzem Polski, aby złożyć mu najlepsze gratulacje.

- To jest naprawdę ogromny sukces! Życzę kolejnych międzynarodowych sukcesów w Pana sportowej karierze- życzył Starosta Toruński Marek Olszewski.

Starosta przekazał swojemu gościowi także okolicznościowy list gratulacyjny i drobny upominek – torbę sportową z pakietem gadżetów z logo powiatu.

Trzymamy kciuki za kolejne medale w karierze Pana Piotra!

fot. Agnieszka Niwińska/Starostwo Powiatowe

drukuj (Mistrz Polski z Grębocina)

  • autor: Adrian Aleksandrowicz

Galeria zdjęć

  • 2022-05-20-MISTRZ-SWIATA (3)
  • 2022-05-20-MISTRZ-SWIATA (8)
  • 2022-05-20-MISTRZ-SWIATA (12)
  • 2022-05-20-MISTRZ-SWIATA (7)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.