Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • pw_8_0

Medal 100-lecia dla Starostwa Powiatowego

Pamiątkowy medal 100-lecia powrotu Torunia do wolnej Polski dla Starostwa Powiatowego za krzewienie toruńskiej niepodległości odebrał Starosta Toruński Marek Olszewski z rąk prezydenta Michała Zaleskiego i Przewodniczącego Rady Miasta prof. Marcina Czyżniewskiego. Odznaczenia wręczono podczas toruńskich obchodów 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

1 sierpnia o godz. 17:00 w całej Polsce rozpoczęto oficjalne obchody rocznicy wydarzeń z 1944 roku. Godzinę "W" zwiastują syreny, które usłyszeć można było w Toruniu i w powiecie toruńskim. W uroczystościach zorganizowanych pod obeliskiem Ku czci Żołnierzy Armii Krajowej na placu Rapackiego wzięli udział przedstawiciele środowisk kombatanckich, samorządowcy, a także mieszkańcy, którzy co roku w ten sposób honorują pamięć o bohaterskich powstańcach.

W trakcie uroczystości Prezydent Torunia Michał Zaleski i Przewodniczący Rady Miasta prof. Marcin Czyżniewski wręczyli instytucjom i stowarzyszeniom zasłużonych dla toruńskiej niepodległości medale, która mają przypominać o obchodzonej w styczniu 2020 roku setnej rocznicy przyłączenia Torunia do Polski. Pamiątkowymi medalami odznaczono:
- Starostwo Powiatowe w Toruniu,
- Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Toruniu,
- Hufiec Toruń Związku Harcerstwa Polskiego im. M. Kopernika,
- Okręg Kujawsko-Pomorski Związku Harcerzy Rzeczpospolitej.

Medal przyznany starostwu odebrał Starosta Toruński Marek Olszewski.

To podniosłe wydarzenia zwieńczyło symboliczne złożenie wiązanki kwiatów w imieniu mieszkańców regionu kujawsko-pomorskiego i miasta Torunia przez asystę wojskową z Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia oraz krótki koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Torunia.

fot. Adam Zakrzewski/Urząd Miasta Torunia

drukuj (Medal 100-lecia dla Starostwa Powiatowego)

  • autor: Adrian Aleksandrowicz
  • pw_20
  • pw_34
  • pw_35
  • pw_38
  • pw_9
  • pw_1
  • IMG_20210802_131243

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.