Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Wyróżnienia Starosty z okazji Święta Policji

St. sierż. Jakub Gabrysiak, st. sierż. Łukasz Bętowski i asp. sztab. Marcin Wesołowski zostali odznaczeni przez Starostę Toruńskiego wyróżnieniami przyznawanymi z okazji Święta Policji. Toruńskie obchody tego wydarzenia zorganizowano we środę 21 lipca 2021 roku na placu wewnętrznym Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo.

Święto Policji obchodzone jest 24 lipca. W tym roku w Toruniu miejskie i powiatowe obchody zorganizowano 21 lipca. Rozpoczęła je uroczysta msza święta w intencji policji odprawiona w Katedrze św. Janów. W oficjalnej części uroczystości organizowanej przez Komendę Miejską Policji w Toruniu wzięli udział Prezydent Torunia Michał Zaleski i Wicestarosta Toruński Michał Ramlau. Wicestarosta przekazał na ręce Komendanta Miejskiego Policji okolicznościowy list gratulacyjny. Odczytano także list od Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii Iwony Michałek.

Podczas zorganizowanego na placu komisariatu na Rubinkowie wydarzenia, funkcjonariuszom wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Wyróżnienia za zaangażowanie podczas dotychczasowej służby wręczyli także Prezydent Torunia i Wicestarosta Toruński.

Starosta Toruński zdecydował się wyróżnić trzech policjantów. Gratulacje nagrodzonym złożył Wicestarosta Michał Ramlau. Otrzymali je:

- St. sierż. Jakub Gabrysiak - referent Ogniwa Kontroli Ruchu Drogowego II Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Wyróżnił się jedną z najwyższych skuteczności w ujawnianiu wykroczeń drogowych, takich jak: przekroczenie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i przejścia, nieprzestrzeganie sygnalizacji świetlnej, czy nieprawidłowe wyprzedzanie. Jest wyróżniającym się funkcjonariuszem grupy SPEED, a wręcz jej filarem. Jego pełna zaangażowania postawa oraz dotychczasowy przebieg służby stanowią przykład godny naśladowania dla innych funkcjonariuszy.

- St. sierż. Łukasz Bętkowski - policjant Zespołu do Spraw Prewencji Posterunku Policji w Złejwsi Wielkiej Komendy Policji w Chełmży. Cechuje go dyscyplina, samodzielność i sumienność. Realizuje zlecone mu zadania z zaangażowaniem, odpowiedzialnością i konsekwencją w działaniu. Swoim doświadczeniem i wiedzą służy młodszym funkcjonariuszom. Jego dotychczasowa postawa w służbie oraz sposób wywiązywania się z obowiązków kształtują zaufanie społeczeństwa do policji. W trakcie przebiegu służby był wielokrotnie nagradzany za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych.

- Asp. szt. Marcin Wesołowski - asystent Referatu Prewencji Komendy Policji Dobrzejewice. Podczas wykonywania obowiązków wyróżnia się nieprzeciętnym zaangażowaniem, własną inicjatywą i samodzielnością. Ze wszystkich zadań wywiązuje się celująco.  Zarówno nienaganna postawa, wysoka samodyscyplina, jak i umiejętność nawiązywania kontaktów międzyludzkich stanowią o jego wysokich osiągnięciach w pracy. Wykonywane przez Marcina Wesołowskiego czynności cechuje profesjonalizm i bardzo wysoki poziom merytoryczny. Powierzone mu obowiązki wykonuje w sposób wzorowy, kreatywny sumienny i rzetelny, nie ograniczając się do normatywnego czasu pracy. W sytuacjach wymagających zaangażowania większej liczby policjantów, bezinteresownie sam oferuje swoją pomoc, niejednokrotnie pozostając w służbie po regulaminowych godzinach pracy.

Wyróżnionym policjantom serdecznie gratulujemy!

fot. Michał Kardas/Starostwo Powiatowe

 • autor: Adrian Aleksandrowicz
 • 2021-07-21 uroczyste obchody Święta Policji (3)
 • 2021-07-21 uroczyste obchody Święta Policji (1)
 • 2021-07-21 uroczyste obchody Święta Policji (20)
 • 2021-07-21 uroczyste obchody Święta Policji (21)
 • 2021-07-21 uroczyste obchody Święta Policji (36)
 • 2021-07-21 uroczyste obchody Święta Policji (33)
 • 2021-07-21 uroczyste obchody Święta Policji (37)
 • 2021-07-21 uroczyste obchody Święta Policji (63)
 • 2021-07-21 uroczyste obchody Święta Policji (60)
 • 2021-07-21 uroczyste obchody Święta Policji (71)
 • 2021-07-21 uroczyste obchody Święta Policji (72)
 • 2021-07-21 uroczyste obchody Święta Policji (50)
 • 2021-07-21 uroczyste obchody Święta Policji (51)
 • 2021-07-21 uroczyste obchody Święta Policji (41)
 • 2021-07-21 uroczyste obchody Święta Policji (42)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.