Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 40730

Pomoc po nawałnicach w naszym powiecie

Ulewne opady deszczu, burze i porywiste wiatry, które w ubiegłym tygodniu nawiedziły teren powiatu toruńskiego, spowodowały wiele szkód na terenie gmin Obrowo i Czernikowo. Starostwo Powiatowe ze swoich zasobów przekazało władzom gmin materiały niezbędne do zabezpieczenia budynków z zerwanymi lub częściowo zniszczonymi dachami.

System Zarządzania Kryzysowego Starostwa zareagował natychmiast na zaistniałą sytuację i udzielił wsparcia władzom poszkodowanych gmin w ciągu kilku godzin od zgłoszenia. Do gmin Obrowo i Czernikowo dostarczono wszystkie plandeki będące w zasobach Starostwa Powiatowego i kolejnych 20 z zasobu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Pozwoliło to zabezpieczyć budynki, z których wiatr zerwał lub częściowo uszkodził dachy.

Władze gminy Obrowo zaczęły organizować pomoc dla najbardziej dotkniętych katastrofą mieszkańców. Jedną z najbardziej poszkodowanych jest mieszkanka Skrzypkowa. Wichura zrzuciła z jej domu dach, zawalił się strop, a woda zalewała cały budynek. Dobytek życia kobiety i jej syna został zniszczony.

Poszkodowana rodzina nie została sama w tak trudnej sytuacji. Sąsiedzi, krewni i przyjaciele zapewnili im schronienie. Władze gminy szybko podjęły decyzję o odbudowaniu zniszczonego budynku. Rodzinie udzielono pomocy finansowej na najpilniejsze wydatki. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrowie pomógł im wynająć mieszkanie, za które po części zapłaci gmina. Pracownicy socjalni otoczyli poszkodowanych opieką.

W Obrowie i Czernikowie ruszyła akcja pomocy - zachęcamy każdego, kto może pomóc do kontaktu z urzędami gmin. Szczegółowe informacje i kontakty do osób koordynujących akcję można znaleźć także na profilach: Obrowo - nasza gmina i Gmina Czernikowo - przyjedź, zobacz, zostań

fot. Urząd Gminy Obrowo

  • autor: Adrian Aleksandrowicz
  • 40734
  • 40735
  • 40729
  • 40736

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.