Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

„Krzepkie babki” nagrodzone!

Wczoraj w Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Toruniu, odbyło się ogłoszenie wyników konkursu wielkanocnego pn. „Krzepka babka”. Zwycięskie koła gospodyń wiejskich otrzymały dyplomy i nagrody. W spotkaniu udział wzięli: Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau, Poseł RP oraz Przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP Jan Krzysztof Ardanowski, Starosta Toruński Marek Olszewski, przedstawiciele Fundacji Krajowej Spółki Cukrowej S.A. „Pomaganie krzepi” będący organizatorem konkursu oraz panie ze zwycięskich KGW.

Celem Konkursu jest kultywowanie polskiego dziedzictwa kulturowego związanego z wypiekaniem babek wielkanocnych, dbałość o poczucie tożsamości kulturowej, a także pielęgnowanie szacunku dla tradycji związanej ze świętem Wielkiej Nocy. KGW mogły startować w trzech kategoriach:

- na najwyższą babkę wielkanocną upieczoną na podstawie staropolskiego przepisu (przepis zamieszczony u dołu strony),

- na najładniejszą dekorację babki wielkanocnej,

- na najbardziej pomysłową/najciekawszą wideo-prezentację powiązaną z tematyką konkursu „Krzepka babka”.

Serdecznie gratulujemy KGW Od Pokoleń w Mierzynku, które zajęło III miejsce w Kategorii III – na najbardziej pomysłową wideo-prezentację o tematyce konkursu oraz KGW w Małej Nieszawce zdobycia wyróżnienia w Kategorii I – na najwyższą babkę wielkanocną.

Konkurs wielkanocny patronatem objęli: Mikołaj Bogdanowicz – Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Jan Krzysztof Ardanowski – Poseł RP oraz Przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP, Marek Olszewski – Starosta Toruński, Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, TVP3 Bydgoszcz oraz Polskie Radio PiK.

Prezentację Laureatów w każdej z trzech kategorii można obejrzeć na https://www.facebook.com/fundacjapomaganiekrzepi/videos/1195624347521865. O samym konkursie więcej przeczytacie na https://www.pomaganie-krzepi.pl/

  • Krzepkie babki nagrodzone (1)
  • Krzepkie babki nagrodzone (2)
  • Krzepkie babki nagrodzone (3)
  • Krzepkie babki nagrodzone (4)
  • Krzepkie babki nagrodzone (5)
  • Krzepkie babki nagrodzone (6)
  • Krzepkie babki nagrodzone (7)
  • Krzepkie babki nagrodzone (8)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.