Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Zmiany w prawie budowlanym

Ostatnia nowelizacja Prawa budowlanego umożliwia przesyłanie wniosków w formie elektronicznej. W końcowej fazie są już działania związane z wdrożeniem nowej wersji serwisu e-budownictwo. Na podstawie przepisów wchodzących w życie z początkiem lutego br., uruchomiono możliwość elektronicznego wypełnienia i przesyłania do organów administracji przez serwis e-budownictwo pierwszych kilku wniosków. W następnej kolejności, od lipca 2021 r. będzie można składać w sposób elektroniczny kolejne wnioski objęte nowelizacją Prawa budowlanego, w tym wniosek o pozwolenie na budowę wraz z projektem budowlanym w formie elektronicznej. Chcąc uniknąć możliwych trudności związanych z cyfryzacją, zarówno po stronie inwestorów jak i organów administracji, jak również zwiększyć świadomość w zakresie korzyści płynących z tego procesu, równolegle z pracami nad ww. zmianami prowadzone są działania informacyjne.

https://e-budownictwo.gunb.gov.pl/#

drukuj (Zmiany w prawie budowlanym)

  • gunb-plakat-rgb-ekran

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.