Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Z kamerą wśród Piastów – konkurs filmowy dla uczniów

„Skąd biorą się mnisi i czego nas nauczyli" oraz „Trudne życie żon władców" – to tematy, między którymi może wybierać młodzież szkolna biorąca udział w trzeciej edycji marszałkowskiego konkursu filmowego „Z kamerą wśród Piastów". Dla laureatów przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody. Na zgłoszenia czekamy do 15 listopada.
 
- Uczestnictwo w konkursie może być cennym doświadczeniem. Zachęcam do kręcenia i przesyłania filmów - mówi marszałek Piotr Całbecki.
 
Konkurs adresowany jest do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz młodzieży szkół ponadpodstawowych (liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych I stopnia). Zadaniem uczestników jest przygotowanie krótkiego, maksymalnie trzyminutowego, filmu na jeden z wybranych tematów. Zgłoszenia można składać za pośrednictwem szkół, bibliotek, domów kultury i innych instytucji edukacyjnych.
 
Aby dopracować pomysły na prace konkursowe, uczniowie mają możliwość udziału w prowadzonych przez specjalistów bezpłatnych warsztatach filmowych on-line. Półtoragodzinne zajęcia będą odbywać się indywidualnie dla każdego zgłoszonego zespołu w ustalonym terminie. Dodatkowo wszyscy uczestnicy warsztatów mogą liczyć na doradztwo merytoryczne w formie konsultacji mailowych lub on-line. Zgłoszenia na warsztaty do 16 października.
 
Patronat honorowy na konkursem objął Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.
 
Szczegółowe informacje na stronie www.zkamerawsrodpiastow.kujawsko-pomorskie.pl.
 
O zwycięzcach ubiegłorocznej edycji konkursu pisaliśmy tutaj.
 
Szlak Piastowski, zlokalizowany na obszarze dwóch województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, jest jednym z najstarszych szlaków kulturowych w Polsce. Łączy najważniejsze zabytki naszej historii związanej z początkami państwa polskiego. W Kujawsko-Pomorskiem obiekty Szlaku Piastowskiego znajdziemy w: Biskupinie, Gąsawie, Marcinkowie Górnym, Wenecji, Żninie, Mogilnie, Strzelnie, Pakości, Inowrocławiu, Kruszwicy, Radziejowie, Płowcach, Brześciu Kujawskim, Włocławku, Kowalu, a także w Gniewkowie i Kościelcu Kujawskim.
  
W 2012 roku Polska Organizacja Turystyczna w ramach corocznie organizowanego konkursu, uznając rangę i dziedzictwo narodowe Szlaku Piastowskiego, przyznała mu certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego.
 
Departament Sportu i Turystyki oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.