Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2019 11 09 10 festiwal gęsiny

Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego jak co roku zaprasza do udziału w Kujawsko-Pomorskim Festiwalu Gęsiny w Przysieku. Już w weekend 9-10 listopada będzie można odwiedzić największy w Polsce kiermasz produktów z gęsiny, który w ciągu dwóch dni odwiedza kilkanaście tysięcy osób. Festiwal, podczas którego prezentujemy również wiele innych produktów regionalnych i wyrobów rękodzielniczych, to także okazja do zgłębienia tajników kuchni oraz zdobycia informacji z zakresu zdrowego żywienia. W imprezie uczestniczyć będą znani polscy kucharze i promotorzy kulinarni, którzy zaprezentują swoje autorskie pomysły na potrawy z gęsiny. Wśród tegorocznych gości festiwalu są Michel Moran, Józef Sadkiewicz, Andrzej Polan i Agata Wojda, którzy przygotują kulinarne prezentacje zakończone degustacją. Podczas festiwalu zwycięscy wystawcy otrzymają Złote Półgęski – nagrodę za najlepszy produkt z gęsiny dla producentów i wystawców uczestniczących w imprezie. Wśród festiwalowych atrakcji są także fotobudki, rajd rowerowy, liczne konkursy z nagrodami oraz warsztaty artystyczne i edukacyjne dla najmłodszych.

Więcej na https://kujawsko-pomorskie.pl

drukuj (Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.