Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Od 3 sierpnia autobusy jeżdżą do Chełmży!

Komunikacja publiczna na terenie powiatu toruńskiego jest bardzo zróżnicowana. Są gminy, których mieszkańcy od lat jeżdżą autobusami podmiejskimi MZK w Toruniu. Są takie, które korzystały przez lata z połączeń innych przewoźników. W wielu z nich te połączenia z powodu niewielkiej liczby pasażerów stopniowo zanikały. Samorząd gminy Chełmża we współpracy z powiatem toruńskim postanowił znaleźć odpowiedź na problemy komunikacyjne swoich mieszkańców. Powiat podjął się roli organizatora transportu publicznego i uzyskał dofinansowanie dla projektowanych kursów z rządowego programu przywracania autobusowych połączeń lokalnych „Przywracamy Przystanki”.

– Gmina Chełmża wystąpiła z inicjatywą, by połączyć liniami autobusowymi miejscowości z terenu gminy z miastem Chełmża. Nam się ten pomysł bardzo spodobał, bo niesie korzyści zarówno dla mieszkańców gminy, jaki i dla miasta oraz dla powiatowych placówek, szczególnie szkół działających w mieście. Podjęliśmy więc wspólnie z gminą to wyzwanie. – tłumaczy Starosta Toruński Marek Olszewski.

Dzięki podpisanej w końcu lipca umowie już w poniedziałek 3 sierpnia autobusy wyruszą na dwie trasy:

  • Chełmża – Nowa Chełmża – Pluskowęsy – Zelgno – Dźwierzno – Zelgno – Zalesie –  Pluskowęsy – Chełmża,
  • Chełmża – Kończewice – Bogusławki – Nawra – Kończewice – Chełmża.

Na każdej z nich zaplanowano po 4 kursy codziennie, od poniedziałku do piątku w dni robocze. Normalny bilet jednorazowy kosztuje 4 zł. Uwzględniane są przysługujące pasażerom ulgi ustawowe. Bilety jednorazowe sprzedawane są u kierowcy bezpośrednio przed rozpoczęciem kursu. Bilety miesięczne można będzie kupić u kierowcy oraz w siedzibie operatora, czyli firmy Arriva. Informacje o sposobie dystrybucji biletów, w tym o adresie, godzinach pracy biura będą dostępne w każdym autobusie.

Przebieg tras i rozkład jazdy zaplanowała gmina Chełmża - wszelkie propozycje związane z ich ew. modyfikacją prosimy kierować do Urzędu Gminy. Umowa obowiązuje do końca roku. Jeśli będzie zainteresowanie pasażerów, będą podstawy, aby ją przedłużyć. Zachęcamy więc do korzystania z nowych połączeń i życzymy przyjemnej podróży! 

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.