Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Fundusz Dróg Samorządowych w Powiecie Toruńskim

Ustawa z 23 października 2018 r. o Funduszu Dróg Samorządowych powołała do życia nowy mechanizm wsparcia dla samorządów dbających o drogi lokalne. Dzięki niemu gminy, powiaty i województwa mogą szybciej i skuteczniej realizować plany budowy i modernizacji dróg. Efektem tych inwestycji jest nie tylko wzrost bezpieczeństwa ruchu drogowego, ale także rozwój gospodarczy i poprawa poziomu życia mieszkańców.

Środki Funduszu przekazywane są na zasadach konkursowych. Wsparcie jest przyznawane na podstawie wniosków o dofinansowanie, składanych w ramach naborów przeprowadzanych na terenie każdego województwa. Za przeprowadzenie naboru oraz późniejszą ocenę wniosków o dofinansowanie odpowiadają wojewodowie. Ostateczne listy zadań powiatowych i gminnych do dofinansowania z FDS zatwierdza szef rządu. Wysokość dofinansowania jest uzależniona od dochodów samorządu: im są niższe, tym większa jest wartość dofinansowania.
W roku 2020 w województwie kujawsko-pomorskim rządowe wsparcie z Funduszu otrzymało 150 zadań drogowych. 124 to inwestycje gminne, a 26 prowadzą powiaty. Wśród nich znalazły się aż 4 inwestycje powiatu toruńskiego, co przy 19 powiatach w województwie jest dużym sukcesem – co szósta inwestycja realizowana jest właśnie u nas. Pogoda sprzyja budowlańcom i drogowcom, więc na powiatowych drogach praca wre.

Fundusz Dróg Samorządowych

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.