Niemal każdy kierowca borykał się kiedyś z elektryką w swoim aucie i wie jak ważne są umiejętności specjalisty, któremu powierza się wtedy naprawę samochodu. Nowa pracownia elektryczna i elektroniczna w ZS, CKU w Gronowie pozwoli na kształcenie fachowców nie tylko w teorii, ale i w praktyce!
Zespół Szkół, CKU w Gronowie stawia sobie za cel systematyczną poprawę jakości kształcenia zawodowego. Jedną z dróg przybliżających go do tego celu był udział w projekcie pn. „Doposażenie pracowni elektrycznej i elektronicznej pojazdów samochodowych”. Kompleks warsztatów szkolnych zyskał dzięki temu profesjonalną pracownię elektrotechniki i elektroniki, doposażoną zgodnie ze standardami opracowanymi przez Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej. Pracownie te zostały wyremontowane w roku szkolnym 2010/2011, ale nie miały sprzętu zapewniającego odwzorowanie rzeczywistych warunków pracy. Dzięki dofinansowaniu projektowemu dziś pracownie mają już niebędne urządzenia pomiarowe, testery, zestawy panelowe i dydaktyczne pozwalające śledzić procesy pracy poszczególnych podzespołów elektronicznych.
Zakupiony w projekcie sprzęt i materiały pozwalają zdobywać praktyczną wiedzę i ćwiczyć umiejętności, a zajęcia są dzięki nim dużo bardziej atrakcyjne. Z pracowni korzystają przyszli technicy i mechanicy pojazdów samochodowych, kierowcy–mechanicy, technicy mechanizacji rolnictwa i agroturystyki oraz mechanicy–operatorzy pojazdów i maszyn rolniczych.
Kolejna nowoczesna pracownia to jeszcze jeden atut wzbogacający ofertę edukacyjną szkoły - tworzy warunki do specjalistycznego rozwoju młodzieży, poprawy wyników w nauce i wzrostu zainteresowań motoryzacją. To kolejny argument ZA dla gimnazjalistów, którzy wkrótce będą wybierać szkołę ponadgimnazjalną!
Projekt był współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej 6. Solidarne społeczeństwo i konkurencyjne kadry Działanie 6.4 Rewitalizacja oraz inwestycje w infrastrukturę kształcenia zawodowego w ramach ZIT Poddziałanie 6.4.3 Inwestycje w infrastrukturę kształcenia zawodowego w ramach ZIT Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko–Pomorskiego na lata 2014-2020.
Wartość całkowita projektu to 348 570,84 zł, z czego dofinansowanie wyniosło 290 177,37 zł.