Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • ukrainian-flag-gaee5c74bd_1920

Radni Powiatu Toruńskiego solidarni z Ukrainą

Poniżej przedstawiamy stanowisko Radnych Powiatu Toruńskiego wobec sytuacji na Ukrainie.

Radni Powiatu Toruńskiego z niepokojem obserwują agresywne działania Federacji Rosyjskiej wymierzone przeciwko Ukrainie, jednomyślnie potępiając bezprecedensowy akt rosyjskiej agresji militarnej wobec naszych wschodnich sąsiadów.

My Radni uznajemy działania Rosji za niewybaczalny akt barbarzyństwa wymierzony przeciwko demokratycznej, suwerennej i niepodległej Ukrainie.

Fundamentem bezpieczeństwa każdego państwa jest jego integralność i nienaruszalność granic. Państwo rosyjskie zdecydowało zburzyć ten fundament, pozbawiając ludność ukraińską ich podstawowych praw, zakłócając przy tym bezpieczeństwo innych państw europejskich.

Prawo do nienaruszalności granic każdego kraju jest źródłem bezpieczeństwa całej Europy. Wolna Ukraina, to także wolna Polska i Europa.

Całym sercem wspieramy ludność ukraińską walczącą za wolność i bezpieczną przyszłość kolejnych pokoleń. Jesteśmy pełni podziwu dla odwagi i determinacji jaką mają w sobie obywatele Ukrainy w obliczu zagłady ich kraju. Należy pamiętać, że Ukraina walczy również w naszej sprawie oraz sąsiednich państw Europy.

Solidarnie zapewniamy naszą gotowość do niesienia pomocy angażując się w działania organizowane przez Powiat Toruński oraz inicjatywy naszych mieszkańców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazują wsparcie Obywatelom Ukrainy w tym trudnym czasie.

 

Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego

Paweł Polikowski

drukuj (Radni Powiatu Toruńskiego solidarni z Ukrainą)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.