Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

 • TILE 03

Baza danych z ofertami pracy dla uchodźców z Ukrainy – pracowników uczelni i studentów

Wiele instytucji naukowych na świecie oferuje uchodźcom z Ukrainy różne formy zatrudnienia: udział w projektach badawczych lub rozwojowych, krótkoterminowe (3 – 6 – 12 miesięczne) stypendia lub stałą pracę. Również pracę na odległość. Baza danych integrująca te propozycje zawiera obecnie ponad 2200 ofert (praca dla ponad 10 tysięcy osób) proponowanych przez uniwersytety i instytucje badawcze z 52 krajów świata. Samych ofert z Polski jest ponad 160.

 • Flaga Ukrainy

Bezpłatny portal prawny dla osób uciekających z Ukrainy

W obliczu trwającego kryzysu spowodowanego działaniami zbrojnymi Rosji w Ukrainie, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej uruchomiło bezpłatny Portal prawny dla osób uciekających z Ukrainy – http://www.ukraina.interwencjaprawna.pl – dostępny w trzech językach: polskim, ukraińskim i angielskim.

 • Podręcznik.

Bądź gotowy. Poradnik na czas kryzysu i wojny

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało podręcznik jak radzić sobie w czasie kryzysu i wojny.Podobny informator przed agresją Rosji wydali Ukraińcy.

Bądź gotowy. Poradnik na czas kryzysu i wojny został przygotowany przez ekspertów Rządowego Centrum Bezpieczeństwa,w tym byłych żołnierzy wojsk specjalnych, a także uczestników misji zagranicznych. – Umiejętność radzenia sobie wsytuacjach zagrożenia jest istotnym elementem budowania odpornego społeczeństwa, a to przekłada się bezpośrednio naodporność państwa.

 • ukrainian-flag-gaee5c74bd_1920

Materiały informacyjne dotyczące możliwości wyjazdów ukraińskich uchodźców do Wielkiej Brytanii

Materiały informacyjne dotyczące możliwości wyjazdów ukraińskich uchodźców do Wielkiej Brytanii.

 • 20220328_eszkola-a7022f04

Zajęcia dla ukraińskich uczniów i nie tylko

Kolejny tydzień nauki w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej przywita ukraińskie dzieci i młodzież nowymi przedmiotami. Początek codziennie o godzinie 14. Nowością są także zajęcia języka polskiego dla dorosłych, na które zapraszamy od poniedziałku do piątku. Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, można do nich wracać także poza godzinami emisji.

 • 2019-09-30 Nowa siedziba PUP_Polna115 (36)

Praca dla uchodźców. Gdzie i jak jej szukać?

Jedną z form pomocy uchodźcom z Ukrainy jest wsparcie oferowane przez urzędy pracy. Cudzoziemcy zza naszej wschodniej granicy mogą zarejestrować się jako osoby bezrobotne lub poszukujące pracy i korzystać ze wsparcia oferowanego przez urząd, w tym pośrednictwa pracy. Obywatele Ukrainy zainteresowani taką pomocą mogą nawiązać kontakt telefoniczny albo bezpośredni z urzędem pracy lub z ogólnopolską infolinią urzędów pracy, Zieloną Linią - tel. 19524.

 • Ulotka_PL_17.03

Zaktualizowana ulotka - informacja dla uchodźców

W związku z dużym odzewem, z jakim spotkała się przygotowana przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ulotka informacyjna dla uchodźców z Ukrainy, w przystępny sposób ułatwiająca funkcjonowanie w pierwszych godzinach i dniach pobytu w naszym kraju, przygotowano jej nową, zaktualizowaną wersję.

 • ukrainian-flag-gaee5c74bd_1920

UOKiK - Vademecum konsumenta - informacje w dwóch wersjach językowych

Poniżej zamieszczamy do wykorzystania vademecum konsumentów przygotowane w dwóch wersjach językowych polskiej i ukraińskiej oraz plakaty informacyjne o prawach konsumenta.

 • Fot. PAPŁukasz Gągulski

Jest wzór wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie w sprawie wzoru wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przybywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi. Na podstawie wniosku osoby udzielające gościny uchodźcom będą mogły ubiegać się o zwrot kosztów pobytu w wysokości 40 zł dziennie za osobę. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 16 marca.

 • biblioteka

Biblioteki dla Ukrainy

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego stworzyła stronę „Biblioteki dla Ukrainy”. Powstała ona dla bibliotek, które stoją przed wyzwaniami – wspierania osób przybyłych z Ukrainy, ale też dostosowywania (w dłuższej perspektywie) oferty bibliotecznej dla swojej społeczności, której te osoby stały się, lub już niedługo staną się, częścią.

 • Apel wojewody

Apel wojewody Mikołaja Bogdanowicza

Apel wojewody Mikołaja Bogdanowicza do mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, aby osoby które mają możliwości, mają wolne mieszkania, wolne przestrzenie i chcą pod swój dach przyjąć uchodźców, rozważyły taką ewentualność i zgłosiły się do swojego urzędu miasta/gminy.

 • Powiatowy Urząd Pracy_www

Rynek pracy - pomoc dla obywateli Ukrainy

W związku z agresją Rosji na Ukrainę znajdujemy się w szczególnym czasie, kiedy na wszystkich poziomach konieczne jest wsparcie obywateli Ukrainy, którzy szukają w Polsce schronienia.

Publiczne służby zatrudnienia w Polsce wspierają opuszczających swój kraj obywateli Ukrainy w znalezieniu odpowiedniego zatrudnienia na terenie Polski a także udzielają informacji na temat innego możliwego wsparcia.

 • 2022_03_11_koncert_amabsada (6)

Koncert solidarności z Ukrainą – zebrano ponad 12 tys. zł

Ponad 160 osób wzięło udział w piątkowym koncercie solidarności z Ukrainą w Hotelu Ambasada w Krobi, którego współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Toruniu. Wiele osób śledziło transmisję koncertu poprzez powiatowe kanały w mediach społecznościowych. Podczas wydarzenia nazwanego „Piosenki Zamiast Karabinów” udało się zgromadzić ponad 12 tys. zł, które przekazane zostaną organizacjom wspierającym ofiary wojny w Ukrainie.

 • samochód

Informację dla obywateli Ukrainy poruszających się na terenie RP swoimi pojazdami

Ważne informacje dotyczące ubezpieczenia komunikacyjnego dla obywateli Ukrainy przebywających na terenie Państwa samorządu.

Każdy pojazd, który porusza się po polskich drogach, musi mieć obowiązkowe ubezpieczenie OC.

 • PL

Informacja dla osób przemieszczających się z Ukrainy ze zwierzętami

Zgodnie z przepisami Unii Europejskiej zwierzęta z gatunku psy, koty, fretki wjeżdżające z Ukrainy muszą posiadać:
• prawidłowe oznakowanie (chip);
• ważne szczepienie na wściekliznę;
• wynik miareczkowania przeciwciał przeciwko wściekliźnie;
• świadectwo zdrowia wydane przez właściwe władze weterynaryjne.
 • sosua.pl

SosUA.pl - platforma łącząca uchodźców z Ukrainy z miejscami noclegowymi w Polsce

Uruchomiono nową platformę łączącą uchodźców z Ukrainy z miejscami noclegowymi w Polsce oferowanymi przez osoby prywatne, instytucje, organizacje pozarządowe i firmy. W najbliższym czasie dodawane będą kolejne funkcjonalności.

 • głusi pl1

Ulotki z informacjami dla uchodźców z Ukrainy

Na stronie https://tiny.pl/94cvx znajdziecie przygotowane przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ulotki z najważniejszymi informacjami dla uchodźców z Ukrainy.

 • plakat

Nie stań się ofiarą handlu ludźmi

Aktualna sytuacja na granicy polsko-ukraińskiej daje możliwość uaktywnienia się różnego rodzaju grupom przestępczym dążącym do osiągnięcia szybkiego zysku poprzez wykorzystanie dramatycznego położenia osób uciekających przed agresją militarną i katastrofą humanitarną. Tło wojenne oraz przemieszczanie się dużych grup uchodźców wymaga szczególnego zwrócenia uwagi na problematykę przestępstw oraz przeciwdziałania postawom patologicznym czy niegodziwemu traktowaniu ludzi. W obliczu tych szczególnych zagrożeń należy skupić się przede wszystkim na grupie dzieci i kobiet mogących stosunkowo łatwo stać ofiarami przestępstwa handlu ludźmi.

 • ZUS małe

Informacja ZUS o pomocy uchodźcom z Ukrainy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Toruniu udziela pomocy uchodźcom z Ukrainy.

W zakresie wypłaty świadczeń emerytalno-rentowych - jeśli osoba, która miała wypłacaną przez ZUS polską emeryturę lub rentę na rachunek w ukraińskim banku, znajdzie się na terytorium Polski i nie może z powodu wojny pobierać swojego świadczenia w Ukrainie, może zwrócić się o pomoc w sprawie zmiany rachunku do najbliższej placówki ZUS. Prośbę o przekazywanie świadczenia na rachunek w Polsce można też przesłać za pośrednictwem poczty - do Oddziału ZUS w Rzeszowie, na adres: Oddział ZUS w Rzeszowie, Wydział Realizacji Umów Międzynarodowych, Piłsudskiego 12, 35-075 Rzeszów.

 • 828x0

pomagamukrainie.gov.pl

PomagamUkrainie.gov.pl umożliwi koordynację pomocy humanitarnej. To narzędzie dla osób potrzebujących pomocy oraz organizacji i osób zainteresowanych jej udzieleniem. Wsparcie przekazywane będzie z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych i innych instytucji państwa, a także ze środków samorządowych, społecznych i prywatnych.

 • Chełmżyński Ośrodek Kultury

AKTUALNA lista produktów i środków, które mogą być przekazane potrzebującym na Ukrainie

Lista produktów i środków, które mogą być przekazane potrzebującym na Ukrainie (w tym oczekującym przed przejściami granicznymi).

 • 2022-03-11-Koncert-dla-Ukrainy-plakat2-1

Bardowie dla przyjaciół z Ukrainy

Jacek Beszczyński, pochodząca z Ukrainy artystka Natalia Sobolieva oraz uzdolniona muzycznie rodzina Jankowskich zaśpiewają na koncercie solidarności z Ukrainą, który zatytułowano: „Piosenki Zamiast Karabinów – bardowie dla przyjaciół”. W najbliższy piątek (11 marca 2022 roku) muzyczne wyrazy wsparcia dla ofiar wojny za wschodnią granicą Polski wybrzmią w hotelu "Ambasada" w Krobi. Patronat nad wydarzeniem objęli Poseł na Sejm RR Jan Krzysztof Ardanowski oraz Starosta Toruński Marek Olszewski.

 • ukrainian-flag-gaee5c74bd_1920

Radni Powiatu Toruńskiego solidarni z Ukrainą

Radni Powiatu Toruńskiego z niepokojem obserwują agresywne działania Federacji Rosyjskiej wymierzone przeciwko Ukrainie, jednomyślnie potępiając bezprecedensowy akt rosyjskiej agresji militarnej wobec naszych wschodnich sąsiadów.

My Radni uznajemy działania Rosji za niewybaczalny akt barbarzyństwa wymierzony przeciwko demokratycznej, suwerennej i niepodległej Ukrainie.

 • 2022 02 28 Spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania...

Na pomoc Ukrainie i Ukraińcom

W powiecie toruńskim utworzony został powiatowy punkt zbiórki darów dla ogarniętej wojną Ukrainy – to tam trafiać będą rzeczy zebrane przez organizatorów lokalnych zbiórek, aby finalnie mogły zostać przekazane potrzebującym. Na terenie gmin powiatu mieszkańcy zorganizowali kilkadziesiąt punktów, gdzie przywożona jest żywność, opatrunki czy artykuły higieniczne.

 • ukrainian-flag-gaee5c74bd_1920

Solidarni z Ukrainą

Zarząd Powiatu Toruńskiego przesyła wyrazy wsparcia i solidarności z narodem ukraińskim po agresji wojsk rosyjskich i sił separatystycznych na teren Republiki Ukrainy.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.