Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • grafika2

Zwiedzamy powiat z flisakami

Stowarzyszenie 553 zaprasza do wzięcia udziału w kolejnym projekcie, realizowanym dzięki dofinansowaniu ze środków Powiatu Toruńskiego. Tym razem będzie to wydarzenie o charakterze turystyczno-krajoznawcznym.

„Zwiedzamy powiat z flisakami” to projekt mający na celu przybliżyć jego uczestnikom walory turystyczne i historyczne powiatu toruńskiego. Zostanie zrealizowany w formie spływu łodziami flisackimi, przy wykorzystaniu zasobów toruńskiej Fundacji Wolna Wisła.

Spływ dwiema łodziami odbędzie się w sobotę 17 czerwca 2023 roku. Wezmą w nich udział 24 osoby (po 12 osób na każdą łódź). Spływ rozpocznie się o godz. 10 z przystani AZS-u w Toruniu, przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki (dojazd uczestników we własnym zakresie). Harmonogram tego wydarzenia przedstawia się następująco (poza godziną wypłynięcia, pozostałe podane godziny są orientacyjne):

Godz. 10: rozpoczęcie spływu na przystani AZS-u w Toruniu, przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki (dojazd uczestników we własnym zakresie)

Godz. 11: przypłynięcie do Złotorii i zwiedzenie z przewodnikiem ruin tamtejszego zamku

Godz. 11.40: wypłynięcie ze Złotorii

Godz. 13.30: przypłynięcie do Wielkiej Nieszawki i zwiedzanie Olenderskiego Parku Etnograficznego

Godz. 15.30: wypłynięcie z Wielkiej Nieszawki

Godz. 16.30: dopłynięcie do przystani AZS w Toruniu i zakończenie spływu.

- Po raz pierwszy organizujemy wydarzenie turystyczne, ale mam nadzieję, że nie po raz ostatni – mówi Barbara Zalewska, prezes Stowarzyszenia 553. - Nasz powiat posiada wspaniałe walory turystyczne oraz historyczne i chcemy je przybliżyć tym, którzy zdecydują się z nami popłynąć. Oprócz rejsu po Wiśle z przedstawicielami Fundacji Wolna Wisła, którzy potrafią w niezwykle interesujący sposób opowiadać o historii tej rzeki i o historii flisaków, będziemy zwiedzać z przewodnikami ruiny zamku w Złotorii oraz Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce. Zapowiada się zatem prawdziwa uczta turystyczno-historyczna i tym bardziej dziękuję zarządowi Powiatu Toruńskiego za podjęcie decyzji o dofinansowaniu tego wydarzenia.

Można się jeszcze zapisywać do udziału w spływie – poprzez formularz internetowy (adres: https://forms.gle/DS2hGazoD8VU94hs5). Odpłatność za udział w wydarzeniu wynosi 40 zł od osoby. Więcej szczegółów – w tym regulamin uczestnictwa, na stronach: stowarzyszenie553.pl lub facebook.pl/stowarzyszenie 553.

drukuj (Zwiedzamy powiat z flisakami)

  • autor: Radosław Kowalski
  • Zwiedzamy powiat z flisakami

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.